ویژه

پیام های یک همایش

به بهانه برگزاری همایش ملی توسعه پایدار در دانشگاه آزاد ساری/ مازندران برای اجرای برنامه های توسعه در کنار اسناد معتبر به مجریان توانمند و همکاری های مشارکت جویانه تمامی کنشگران رسمی و غیر رسمی نیاز دارد و تلاش برای همگرایی بین بزرگان و نخبگان و فعالانی مدنی که از آنهابه کنشگران توسعه یاد نموده ایم بزرگ ترین مسوولیت و مهمترین توانایی مقامات ارشد دولت جدید در استان مازندران خواهد بود. ایرج نیازآذری

ادامه »»
ملاحظاتی بر برنامه پیشنهادی استاندار مازندران به وزیرکشور

بر خلاف فضای پسا انتصاب استاندار در گزینه یابی و گزینه سازی ژورنالیستی مدیریت ها، اکنون مهمترین کمک به مدیریت ارشد استان ارائه پیشنهادها و برنامه های معطوف به توسعه پایدار و متوازن استان است.ایرج نیازآذری

ادامه »»
پیام حسین نیازآذری، نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی 93-92

در آغازین روزهای ماه مهر ترنم مهربانی و عشق و محبت از بستان اندیشه و معرفت تلألو می نماید. شروع سال جدید تحصیلی آغاز دوباره رویش جوانه های ایمان و معرفت فرصتی دیگر برای ساختن، تعالی و پیشرفت است.

ادامه »»
خبرنگاری که با رفتنش خبرساز شد/خداحافظ جابر دوست داشتنی!

جابر معافی خبرنگاری از جنس توده مردم بود. خبرنگاری پرتلاش و بی ادعا . رفاقت ما چنان محکم و صمیمی بود که با اسم کوچک همدیگر را صدا می کردیم . ازدست دادن جابر غم برادران شهیدم را تداعی می کند و احساس تنهایی مرا بشدت می آزارد.ایرج نیازآذری

ادامه »»
دفاع مقدس، تندیس تقدیس ارزشها

دفاع مقدس، قبله قبیله ایثار است که با رزم آغاز شده و تا جانبازی و آزادگی و شهادت استمرار می یابد و رفته رفته و در مسیر فداکاری ها، هوشیاری ها، مقاومت ها، دلداگی ها و عشق ورزی به آرمان ها،  به تندیس تقدیس ارزشهایی مبدل می شود که بذل هزاران جان شیرین، تاوان دستیابی به چنین دستاوردهای ماندگاری است که ریشه در بصیرت الهی و التزام فکری و عملی به ولایت مطلقه فقیه دارد.صادقعلی رنجبر

ادامه »»
پیام تسلیت مجمع نمایندگان مازندران درپی درگذشت زنده یاد جابر معافی

در پی درگذشت زنده یاد جابر معافی سرپرست خبرگزاری فارس و روزنامه رسالت در مازندران، مجمع نمایندگان استان مازندران پیام تسلیتی صادر کردند.

ادامه »»
سال های دور از تشریفات

جشنواره ها، نمایشگاه ها ، آیین های افتتاحیه، اختتامیه و سایر مناسبت ها نیزتابع قواعد تشریفاتی برای حداکثرسازی نظم و مقررات هستند و در آنجا هم کلیه عوامل با کارت هویتی که از قبل طراحی شده، ایفای نقش می کنند و این گونه نیست که افراد دعوت نشده ،غیر مسوول و بی هویت درهرکجای سالن تردد کنند؛ مسئله ای که دیروز نگرانی شخص وزیر کشور را در مراسم معارفه استاندار مازندران بر انگیخت!ایرج نیازآذری

ادامه »»
چگونه می توان به مازندران نِگَریست و نَگِریست؟!

مازندرانِ امروز مثل نِیِ پر منفذی است که اگر از هر سوراخش بدمیم، نفیر و ناله ای جانسوز می شنویم که دلها را کباب و فضاهای ذهنی ما را خرابِ مصائبی می کند که می توانستند اتفاق نیافتند، اما هزار حیف از فرصت هایی که به آسانی حرکت ابرها از آسمان اقبال ما گذشتند و اما هرگز نباریدند و ما امروز به تعبیر امام علی(ع) در حسرت از دست دادن آن فرصت ها، اسفبار و غصه داریم.صادقعلی رنجبر

ادامه »»
نریمان به «راه» افتاد

مهندس محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی شد/او دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی سازه و یکی از موفق ترین مدیران اجرایی کشور به شمار می رود.

ادامه »»
رویت هلال ماه ربیع از پاستور

نباید پس انتخاب استاندار اردوکشی کنیم و مخالف و موافق درست کنیم بلکه باید با همدلی و خرد جمعی به دنبال کمک به استاندار منتخب باشیم.(ایرج نیازآذری)

ادامه »»
پیام حسین نیازآذری نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی

به مناسبت آغاز به کار دور چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا ، ضمن تبریک انتخاب شایسته منتخبان دور چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان بابل تقارن آغاز به کار دور چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا با روزهای اولیه دولت یازدهم نوید گامی شوق آفرین در جای جای ایران اسلامی را می دهد.

ادامه »»
"با وجود دکتر نیاز رویکرد به گزینه های دیگر ظلم به مازندران است"

عضو هیات علمی دانشگاه با تفسیر به رای دانستن برداشت انصراف از اطلاعیه دکتر نیازآذری گفت: اطلاعیه دکتر نیازآذری به معنی انصراف نبوده و تنها به منظور اعلام ترجیح کار فرهنگی بر کار اجرایی بوده، اما انگیزه ها و توانایی های خدمتی وی در طول 35 سال گذشته غیرقابل انکار است.

ادامه »»
تقابل میل سالاری و معیارمداری در انتخاب استاندار مازندران!

از قدیم رسم بر این بوده است که در فضاهای سنتی، پاشنه ها بر محور سلایق می چرخید و  میل ها بر معیارها می چربید و رابطه، ضابطه را می بلعید و فرد هم بر سیستم می ارزید و هر جا سخن از عدالت به میان می آمد، بلافاصله می گفتند: گذشته ها هر چه بود، گذشت و ما بنای گذشته گرایی نداریم و قرار ما آینده پردازی است!(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
آزادگان، حماسه آفرینان بی نام و نشان!

در دفاع مقدس ۸ ساله، فرازهای برجسته ای وجود دارند که فقدان پردازش آنها، ظلم فاحش به ولی نعمتانی است که عزت و اقتدار و امنیت ما مرهون و دستاورد مقاومت و مبارزه در لحظه های سختی است که آنان با خون جگر، تحمل به ما ارزانی داشته اند و از این لحاظ ما باید در برابر اقشار ایثارگر جامعه، متواضعانه کرنش نموده و در در مناسبت های ویژه، تکریم شان نمائیم.(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
نهادسازی ونقش همکاری های بین سازمانی در توسعه استان مازندران

همگی واقفیم که استان مازندران علیرغم  ظرفیت ها و مزیت های طیبعی و انسانی در خور نامش توسعه پیدا نکرده است و از طرفی استعداد های فراوانی برای توسعه متوازن دارد .لذا انتظار عمومی از دولت جدید آنست که توجه شایسته ای به مازندران علوی بنماید.(ایرج نیازآذری)

ادامه »»
از شهدا یاد کنیم تا از یادها نرویم!

شهید بهرامی، اسطوره ناشناخته شمالی است که می توان او را بخاطر عرفان و شهامت، دانشگاهی بودن و اینکه معراج او نیز سوسنگرد قهرمان است ،"چمران مازندران" نامید، فرماندهی که اگر شمالیها همت کرده و فدر می شناختند، می توانستند تمثال او را در کنار فرماندهان بزرگ دفاع مقدس به احتزاز درآورند!(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
لیاقت مناصب ملی را داریم/ به حداقل ها اکتفا نکنیم

چرا ما سطح نیروهای خود را پایین نگه می داریم و برای یک پست استانی و شهرستانی ده ها نفر را هزینه می کنیم و به حداقل ها قانع می شویم؟/ صدها منصب ملی وجود دارد که مدیران مازندرانی لایق آن هستند/آیا حق مازندران نیست که در کابینه یازدهم حداقل پنج وزیر و ده ها معاون وزیر داشته باشد؟(ایرج نیازآذری،رییس دفتر مجمع نمایندگان استان مازندران)

ادامه »»
شهید بهشتی با هیچ جریان انحرافی کنار نمی آمد

شهید بهشتی با هیچ جریان انحرافی کنار نمی آمد و تنها گزینه ایشان اسلام ناب محمدی(ص) بود، چرا که وی به راهش و ماندگاری آثارش ایمان داشت و از این رو با صلابت و طمانینه می گفت:« ما راست‌قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند!»...

ادامه »»
جایگاه مازندران در دولت اول روحانی

اگر یک تفکر دانشگاهی و همه جانبه نگرفارغ از تنگ نظری های سیاسی و بخشی بر استان حاکم شود که توان به کارگیری همه ظرفیت ها و منابع استان را داشته باشد،می توان به حداکثر سازی منافع استان در دولت جدید امیدوار بود.

ادامه »»
گفتمان تدبیر و امید روح تازه ای در جامعه دمیده است


دبیر مجمع نمایندگان مازندران از رئیس جمهور منتخب خواست تا در دولت تدبیر و امید، از مدیران کارآمد و با تجربه استان در مسئولیت های اجرایی استفاده کند.

ادامه »»
تغییر ساختار منابع طبیعی غرب مازندران مخرب است

نماینده مردم چالوس در مجلس گفت: تحولاتی که در ساختار منابع طبیعی غرب استان ایجاد شده را تحولاتی منفی می‌دانیم و این مسئله امر مخرب است.

ادامه »»
انسجام در سایه ی اعتدال

یادداشت مهمان ـ سعید میزاپور * : پس از دوره هشت ساله مديريتي اخير و تبعات زيانباري كه به عرصه هاي مختلف مديريتي و اعتماد عمومي در كشورمان وارد شده فرصت پيش روي بيش از همه مي بايست معطوف به اين امر خطير قرار گيرد تا تعبير حيات بخش "وحدت كلمه " و "انسجام ملي" با عقلانيت به عرصه ي جامعه بازگردد.

ادامه »»
آماده همکاری با منتخب مردم هستیم،رفاقت برای ساختن ایران مستحکم شود

مجمع نمایندگان مازندران در پیامی با تبریک به مناسبت خلق حماسه مردم ایران از همکاری مجمع نمایندگان مازندران با رئیس جمهور آینده خبر داد.

ادامه »»
پیام تبریک رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت ایران

صحنه حماسی و پُرشور انتخابات در روز جمعه‌ی ۲۴ خرداد، آزمون خیره‌كننده‌ی دیگری بود كه چهره‌ی مصمم و پر امید ایران اسلامی را در معرض نگاه دوستان و دشمنان نهاد. رشد فزاینده‌ی سیاسی و پای فشردن بر مردم‌سالاری دینی صادقانه، حقیقت تابناكی است كه با حضور متراكم شما در پای صندوق‌های رأی، یك بار دیگر در عمل به اثبات رسید و باطل السحر بافته‌ها و گزافه‌های دشمنان و حسودان و طمع ورزان شد.

ادامه »»
حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور منتخب ملت شد

نماینده ولی فقیه در شورایعالی امنیت ملی با رای اکثریت آرای ملت رئیس جمهور منتخب شد / به گفته وزیر کشور 50.483.192 نفر واجد شرایط رای دادن در این انتخابات بودند که از این تعداد 36.704.156 نفر رای خود را به صندوق انداختند و مشارکت 72.7 درصدی را رقم زدند . 

ادامه »»
بودجه بخش راه مازندران در حد انتظار نبوده است

جویبار و سیمرغ در مجلس با اشاره به تهیه ردیف‌های بودجه توسط دولت و مسئولان اجرایی استان مازندران گفت: بودجه بخش راه مازندران در حد انتظار نبوده است.

ادامه »»
بازارچه صنایع دستی در محور سوادکوه راه‌اندازی شود

سوادکوه شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حل مشکلات فعالان صنایع دستی گفت: بازارچه صنایع دستی در حاشیه محور سوادکوه راه‌اندازی شود.

ادامه »»
استقبال باشکوه و تاریخی از محسن رضایی در ساری+تصاوير

شب گذشته مسجد شکوهی ساری و خیابان اطراف آن شاهد استقبال کم نظیر مردم شرق مازندران از دکتر محسن رضایی بود.

ادامه »»
بابلی ها مطالبات جدی برای آبادانی شهر خود از مسئولان دارند

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در آبادانی شهرهای استان، اظهار داشت: بابلی ها مطالبات جدی برای آبادانی بیشتر شهر و دیار خود از مسئولان استانی و ملی دارند،حفظ شأن و جایگاه ملت به ویژه مردم بابل نخستین رویکرد ما در مجلس بوده که سعی کردیم با حفظ مواضع صحیح انقلاب، وحدت و یکپارچگی برای توسعه متوازن و همه‌جانبه اقدام کنیم.

ادامه »»
تصاویری باور نکردنی از استقبال بیست هزار نفری مردم یاسوج از محسن رضایی

چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا، در دولت من جای دارد :در دولت خودم به این جریان‌های اتوبوسی که عده‌ای می‌آمدند و می‌رفتند پایان می‌دهم و هرکس که نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری نظام را قبول دارد، تخصص، تعهد و ایمان و کارآمدی و توانمندی دارد، چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا، در دولت من جای دارد .

ادامه »»
قالیباف مدیری انقلابی و توانمند است اما رضایی اصلح است

قالیباف یک مدیر انقلابی و کارآمد در عرصه مدیریت اجرایی و شهری بوده که انصافاً توانست در تهران بزرگ تحول ایجاد کند اما محسن رضایی را نسبت به او اصلح می‌دانم چراکه هم برنامه‌های جامع‌تر و ریشه‌ای‌تری نسبت به قالیباف دارد و هم از توانایی به کارگیری چندین مدیر تحول‌گرا امثال قالیباف برخوردار است.

ادامه »»
تلاش مجمع نمایندگان مازندران تعالی همه جانبه استان است

مجمع نمایندگان مازندران در بیانیه ای با تبریک هفتم خرداد سالروز گشایش مجلس نهم، تلاش مجمع نمایندگان استان را نشانه تعالی همه جانبه استان دانستند.خداوند متعال را به سبب این توفیق بزرگ شاکریم و امیدواریم با درس گرفتن از مکتب الهی امام خمینی (ره) و با اطاعت از منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای روند خدمتگزاری صادقه و خالصانه را تداوم بخشیم.

ادامه »»
نامزدها و لزوم مواجهه قانونی با امتحان بزرگ تعیین صلاحیتها

شورای محترم نگهبان با 12 عضو فقیه و حقوقدان ضمن استعلام از چهار مرجع معتبر و قانونی، نشست های کارشناسی اش را به دو گزینه رد و تایید صلاحیت و یا احراز و عدم احراز صلاحیت منتج می کند تا معلوم گردد که چه کسانی برای آغاز رقابت های قانونی با یکدیگر در فرجه های تعیین شده کسب مجوز می کنند! (صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
گذرگاه پاستور

تحلیلی بر رقابت 4 نامزد انتخابات ریاست جمهوری:جلیلی،حدادعادل،رضایی و روحانی/جلیلی اراده معطوف به قدرت دارد، نگاه او به مردم نیست/حداد عادل تیپ و کارکرد اجرایی ندارد/رضایی تجربه کلان کشورداری ندارد/روحانی آدمی مصالحه‌جو و آرام است. (رسول معصومی)

ادامه »»
انتخابات بین المللی،رییس جمهوری بین المللی می خواهد

 همه آنانی که نگاه علمی و غیر احساسی به تحولات بین المللی دارند ازهزینه بالای سیاست های دولت احمدی نژاد در سیاست خارجی باخبرند/ اگربه انتخابات ریاست جمهوری نگاهی درون مرزی داشته باشیم،می شود به گزینش چهره های جوان تر قانع بود اما در عصر حاضر و حساسیت خاص نظام بین الملل،ریسک انتخاب چهره های جوان و کم تجربه با منافع ملی ناسازگاراست.ایرج نیازآذری

ادامه »»
نماد مشاركت مردم

انجام مناظره ها،پرسش و پاسخ و ميزگرد انتخاباتي به روند انتخاب آگاهانه مردم كمك مي كند كه رسانه ها بايد در اين زمينه پيش قدم شوند. حسين برزگر وليكچالي (روزنامه نگار و فوق ليسانس جامعه شناسي)

ادامه »»
تحلیل شوراها در اهمیت و لزوم شورا ها

همین بس که در کتاب آسمانی قرآن که همانا دستورالعمل زندگانی انسان ها به سوی رستگاری است. سوره ای به نام شورا وجود دارد. مهندس فرامرز قلی پور

ادامه »»
نیاز ملت

 هاشمی رفسنجانی با کوله باری از تجربه و تخصص، شناخت کافی از تحولات جهانی داشته و دارای برنامه و نیروی انسانی هماهنگ ، کارآزموده و امتحان پس داده است/ هاشمی از صلاحیت، مقبولیت و مشروعیت بیشتری برخوردار است و با انتخاب ایشان وفاق ملی تقویت شده و کشورمان در عرصه بین الملل قوی ظاهر می شود.ایرج نیاز آذری

ادامه »»
نامزدها و واکاوی انگیزه ها و اندیشه ها

به معتادی گفتند: چرا گرفتار اعتیاد شدی؟! معتاد خیلی سریع، نخ نما و تکراری در پاسخ گفت: تاثیرپذیری از همنشینی و تحریک دوستان ناباب! رندی در آن میانه پرسید: فقط دوستان ناباب؟! معتاد منصفانه گفت: نه، تریاک ناب و ذغال باب و فکر خراب و فراوانی بی حساب و کتاب و سایر اسباب هم بی تاثیر نبودند!صادقعلی رنجبر

ادامه »»
فرمانداری بابل ‌«ویژه» شد

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: با پیگیری‌های نمایندگان بابل در مجلس و با تصویب هئیت دولت، فرمانداری شهرستان بابل به فرمانداری ویژه ارتقا یافت و بخشداری امیرکلا نیز تصویب شد.

ادامه »»
حداکثرسازی منافع استان از طریق مشارکت سازنده و همکاری پویا

رقابت و همکاری دو عنصر فعال در روند روابط سیاسی چه داخلی و چه محیط بین الملل می باشد. چه آنکه بازیگران عرصه سیاست و اقتصاد همواره بدنبال حداکثرسازی منافع خویش  می باشند البته مراد از منافع خویش می تواند منافع گروهی ، قومی ، جناحی ، منطقه ای و سطوح دیگر باشد.

ادامه »»
پیام تبریک مجمع نمایندگان مردم فرهنگ دوست مازندران به مناسبت روز معلم

فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره) و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس دانشگاه و مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.

ادامه »»
قالیباف دو رقیب را کنار هم قرار داد

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس رسما از محمد باقر قالیباف اعلام حمایت کرد/ولی الله نانوا کناری-رقیب انتخاباتی مقداد-رییس ستاد قالیباف در مازندران است!

ادامه »»
آقای استاندار، لطفاً برای تحقق حماسه اقتصادی، برنامه ارائه کنید!

همواره رسم بر این بود که همراستا با مدیران ارشد کشوری، مدیران ارشد استانها نیز با ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرائی در قالب یک برنامه مدون و قابل اجرا، به استقبال نامگذاری های سالانه رهبری معظم انقلاب می رفتند و بعبارتی با جزئیات پردازی محتوایی و زمینه ای، تجلی استانی این نامگذاری ها را هم برای شهروندان هر خطه و سامان به نمایش می گذاشتند و مثلاً با تعیین سقف اشتغالزائی برای هر استان، تکلیف و سهمیه مدیران اجرائی را نیز معلوم کرده و همه می دانستند که مطالبه مدیر ارشد اجرائی کشور و استان چیست و طبق همان نمودار به پیش می رفتند!صادقعلی رنجبر

ادامه »»
راه اندازی واحد دریافت ایده های مردمی در مجمع نمایندگان مازندران

رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران گفت: واحد دریافت ایده های مردمی در مجمع نمایندگان استان راه اندازی می شود.

ادامه »»
رادیو، گسترده ترین و پرمخاطب ترین رسانه عمومی

در ارزیابی مقایسه ای رادیو با سایر رسانه ها مثل تلویزیون، مطبوعات، نشریات، سایتها، وبلاگها و شبکه های اجتماعی اینترنتی، به آسانی قابل استنتاج است که رادیو بلحاظ تایم زمانی، شرایط دسترسی، عدم مزاحمت کاری، ارتباط عاطفی، تنوع روشها، تعدد ارتباطات متقابل، تقدم نگاه مخاطبان، گستردگی حضور مخاطبان در متن مردم و تجمیع قابل ملاحظه کارشناسان و دهها مزیت دیگر، رسانه برتر محسوب می گردد.صادقعلی رنجبر

ادامه »»
یار سفر کرده، رهسپار اما ماندگار!

حزب اللهی ها، رزمنده ها، مومنان متعبد و نمازگزاران متعهد مسجد جامع و نماز جمعه ساری، در غم ارتحال جانسوز زاهد سفرکرده ای سیه پوش شده اند که ماندگارترین خاطره های ناب را با او به یادگار گرفته اند و در فراز و فرود زندگی و بندگی، او را قائد عابدی یافته اند که با ساده زیستی و ساده کردن فرمول زندگی، راه آزادگی را هموار و دلدادگی مومنانه را با نوجوانان و جوانانی که در شبستانش سر به مهر بندگی می سائیدند، تمرین می کرد!

ادامه »»
نامه سرگشاده حسین نیاز آذری به استاندار مازندران

بابل را دریابید!

بابل به عنوان بزرگترین شهرستان استان مازندران و سومین شهرستان بزرگ شمال کشور، به رغم برخورداری از شاخصهای مهم توسعه، از مشکلات و تنگناهایی رنج می برد که ضرورت دارد با سیاست گزاری و برنامه ریزی بهنگام، به سمت توسعه پایدار رهنمون شود.

ادامه »»
رییس دفتر نیازآذری به نامزدان شورای اسلامی شهر بابل پیوست

حاج محمدعلی عباسی فیروزجاه رییس دفتر حاج حسین نیازآذری نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی شهر بابل به رقابت های انتخاباتی این شهر تحرک بخشید.

ادامه »»
همه سلیقه ها باید در انتخابات حضور داشته باشند

من حنجره دامادی را ندارم که بدون بلندگو بتوانم صحبت کنم/هر دفعه، یک جای بلندگو باید مشکل داشته باشد/همه سلایق باید در صحنه انتخابات حضور داشته باشند/شرایط اقتصادی کشور سخت است/انتخابات سالم، احتیاج به فضای آرام و سنجیده دارد/مخالف ویلاسازی نیستیم ولی در زمین هایی که زراعی نباشد+عکس+حاشیه ها

ادامه »»
شهدای گمنام سفیران غفلت‌زدایی هستند/ بابل 33 معلم شهید دارد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل گفت: شهدای گمنام سفیران غفلت‌زدایی جامعه هستند.

ادامه »»
کشاورزی اولویت اول مازندران است

همکاری کشاورزان عزیز با تشکل های صنفی،و متخصصان این بخش در علمی نمودن و آینده کاشت، داشت و برداشت از الزمات و ضروریات جامعه امروزو تغییر روش سنتی به شیوه های مدرن و انکار ناپذیر است.از آنجائیکه برنج از محصولات استراتژیک کشورمان بوده و در سبد غذایی خانواده های ایرانی جایگاه ویژه دارد ضروری است با حمایت خاص بانک ها، مراکز تحقیقاتی و همکاری کشاورزان به سمت افزایش تولید سوق داده شود.

ادامه »»
مجمع نمایندگان مازندران و فرصت های پیش رو

از یک سده پیش در پی نهضت مردمی مشروطه مجلس شورا پدید آمد، تا قانون و نظم امور ناشی از اراده ملی باشد نه سلیقه و میل شخصی فرد یا افراد خاص و این بود که از آن روزگار تلاش شد مجلس در رأس امور باشد زیرا مجلس هم قانون و مقررات را می آفریند و هم در اجرا بر آن نظارت دارد و هم بالاترین دستگاه های اجرایی را در کنترل دارد و توان برکناری و ... مهدی زمانی

ادامه »»
طوسی، زاهد شبهای وصال و شیر بیشه های شمال

طوسی عزیز، همان رزمنده استثنائی است که تکرار نداشت، آرام و قرار نداشت، عمر ماندگار نداشت! سرداری که در مزرعه آخرتی دنیا بذر ایمان کاشت و خوشه شهادت برداشت!صادقعلی رنجبر

ادامه »»
یادی از صابر خونین کفن شهید مصطفی صفری تبار (تاریخ شهادت : 1390)

مصطفی در تابستان 84 در رشته علوم تجربی فارغ التحصیل شد اما تحصیل در رشته کامپیوتر و قبولی در رشته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و آمل نیز باعث نشد ذره ای از عشق و علاقه مصطفی برای پیوستن به دانشگاه امام حسین(ع) کم شود.

ادامه »»
آموزه های دیدارهای نوروزی نمایندگان و مدیران مازندران

با استقرار و راه اندازی دفتر مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی در ساری، دور جدیدی از شکوفائی قابلیت های نمایندگی در عرصه سلسله مراتب نظام اداری کشور شناسائی و به تبلور در آمد و نمونه بارز آن را ما به عینه و نیز از طریق رسانه استانی در دیدار نوروزی نمایندگان و مدیران اجرائی استان که در دفتر مجمع انجام پذیرفت، شاهد بوده ایم که در طرفه العینی تبدیل به یک جلسه فعال و پربازده کاری شد و طی آن فرصت استثنائی و طلائی برای مدیران جهت طرح مسائل و معضلاتی فراهم شد که شاید هرگز مراجعات فردی و پاسخهای انفرادی نمایندگان، اولاً کارگشا و ثانیاً تمام شمول و استانی نبود.(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی در دفتر مجمع نمایندگان مازندران

دیار نوروزی نمایندگان با استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی در دفتر مجمع نمایندگان مازندران در فضایی مملو از صمیمیت و برادری برگزار گردید،در این دیدار که برای برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی در مازندران  صورت گرفت  اعضای مجمع نمایندگان و مدیران دستگاه های اجرایی بر ضرورت همدلی و همگرایی جهت توسعه همه جانبه و متوازن استان مازندران تاکید کردند.

ادامه »»
حضور سرزده نیازآذری در بیمارستان شهیدبهشتی ، خانه سالمندان ، کمپ هلال احمر و سازمان آتش نشانی بابل

گفتنی است در جریان بازدید حسین نیازآذری از ایستگاه شماره یک سازمان آتش نشانی ، هیئت بازدیدکننده به طوراتفاقی با به صدا درآمدن زنگ اعلام حریق ایستگاه مواجه شده و واکنش سریع ماموران و اعزام فوری خودروی امداد و نجات را از نزدیک و به صورت طبیعی مشاهده نمودند .

ادامه »»
مازندران به نقشه راه متعادل و سند راهبردی توسعه نیاز دارد

در دیدار نوروزی مجمع نمایندگان مازندران با دکتر علی لاریجانی  مطرح شد:

دکتر علی لاریجانی  رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار نوروزی خود با اعضای مجمع نمایندگان مازندران  خواستار تدوین نقشه راه  متعادل و ترسیم سند راهبری توسعه برای استان مازندران شد.

ادامه »»
آیا تا کنون در آئینه های اجتماعی، قد و وزن تان را سنجیده اید؟!

آئینه اجتماعی معلوم می کند که در مجموع ، دیگران چه نگاهی به ما دارند و به سلسله صفات و خصائل ما چه نمره ای داده و اصطلاحاً آیا ما مورد قبول دیگر آحاد افراد جامعه هستیم یا خیر؟(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
سال ۹۲ را بعنوان

در زمینه‌ی امور سیاسی، كار بزرگ سال ۹۲، انتخابات ریاست جمهوری است؛ كه در واقع مقدرات اجرائی و سیاسی، و  به یک معنا مقدرات عمومی كشور را برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی میكند. ان‌شاءالله  مردم با حضور خودشان در این میدان هم خواهند توانست آینده‌ی نیكی را برای كشور و برای خودشان رقم بزنند.

ادامه »»
زکوی یار می آید نسیم باد نوروزی ، از این یار ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

بهار طبیعت تجلی بخش حیات مجدد و نشانگر قدرت الهی است که با فرارسیدنش امید به آخرت و رحمت الهی را در دلها زنده می نماید و عید نوروز این سنت بسیار پسندیده و متناسب با اعتقادات اسلامی موجب صله ارحام و همبستگی میان خویشاوندان ، همسایگان و آشنایان می گردد و چه زیباست .

ادامه »»
جشنواره بازي هاي بومي محلي برگزار شد/ايرج نيازآذري: انعكاس اين بازي ها در مطبوعات ارزيابي مي شود

جشنواره بومی و محلی خانواده رسانه های مازندران ، در رشته های ˈ هفت سنگˈ ، ˈ طناب کشیˈ ، ˈ چو لنگ ˈ ، ˈ دست کشتی ˈ ، ˈ کل کا ˈ ، ساخت و پرواز بادبادک ˈ ، ˈ پخت غذای سنتی و طناب کشی ˈ برگزار شد.

ادامه »»
جو گیر تهرانی ها نشویم

متاسفانه این روزها و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، فضای سیاسی کشور به سمت انتقام و لجبازی پیش می رود/شایسته است مردم،ضمن رعایت خطوط قرمز نظام،دغدغه وطن خویش را نیز داشته باشند و به راحتی تحت تاثیر جریانات و اشخاص قرار نگیرند و رای خویش را به آسانی به کاندیدای ریاست جمهوری ندهند.ایرج نیازآذری

ادامه »»
ما چهارشنبه را از اعراب گرفتیم

ما چهارشنبه نداشتیم که حالا در این روز مواظب باشیم جن زده نشویم. این یک رسم و باور عربی است که چهارشنبه داشتند و چهارشنبه را هم نامبارک می دانستند ، صد البته ما ایرانی ها جشن آتش داشتیم ، این روشن کردن آتش را یونانی ها و رومی ها از ما گرفتند.

ادامه »»
در راستای فرصت شناسی و استفاده بهینه از فرصتها

اعزام گسترده میلیونها نفری و سالانه کاروانهای معنوی راهیان نور در آستانه و ایام عید نوروز، یکی از برگ برنده های استثنائی قدرت نرم جمهوری اسلامی برای خنثی سازی جنگ نرم نظام سلطه در قالب شبیخون های فرهنگی و نیز تعالی بخشی معنوی و انقلابی و اخلاقی نسل سوم محسوب می شود.(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
پیام تبریک نوروزی مجمع نمایندگان مردم شریف مازندران در مجلس شورای اسلامی

حلول سال 1392 و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد را به مردم شریف و ولایتمدار استان مازندران عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال برای همگان مسئلت داریم.

ادامه »»
شهری : دانشگاه‌ها نباید جولانگاه سیاسی ضدانقلاب‌ها شود

تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه ها نباید رویه تک صدایی به خود بگیرند بلکه باید به صورت چند صدایی و با استفاده از علایق و سلایق متفاوت، افکار و دیدگاه‌های مختلف دانشجویی را در محیط دانشگاه و در راستای حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی و تعمیق بینش اسلامی و بصیرت ولایی بکار گیرند.

ادامه »»
پاسخ انقلابی و دست رد نماینده بابل به خبرنگار فراری شمالی + فیلم

مسیح علی نژاد قمی ، روزنامه نگار فراری فتنه ۸۸ و خبرنگار فعلی شبکه ضدانقلاب صدای آمریکا که از اهالی قمی کلای بابل نیز می باشد با ادعای پیگیری مشکلات شهرش اقدام به تماس تلفنی با حسین نیازآذری

ادامه »»
پیام نیازآذری به مناسبت سالروز درگذشت سید حسین فلاح نوشیروانی

بی تردید نوشیروانی عزیز برای همیشه در اذهان مردم این خطه زنده خواهد بود و روز به روز اعتبارش فزونی یافته و ارادت مردمی وی را از یک چهره منطقه ای تبدیل به یک الگوی ملی می نماید .

ادامه »»
تصمیمهای عجولانه اقتصاد را تهدید می کند

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به لزوم مدیریت صحیح اقتصادی کشور گفت: تصمیمهای عجولانه و غیر کارشناسی بدنه اقتصاد کشور را تهدید می کند،شرايط فعلي كشور شبيه دوران جنگ است،در برهه كنوني ملت با جنگ اقتصادي مواجه است. در جنگ اقتصادي مردم از خيابانها و مرزها بيرون كشيده مي شوند.

ادامه »»
نامزدها و پدیده فراوانی بهانه ها و کسادی برنامه ها!

باندسازی، تیم گرائی، تفکر تهاجم تبلیغاتی به افکار عمومی با محوریت عناوین مدیریتی حامیان نامزدهایی که بجز یک مدرک دانشگاهی، جند تیتر تبلیغاتی و فیگورهای تصویری چیزی برای ارائه خود ندارند، برای مردمی که در ۳۴ سال گذشته حداقل ۳۴ انتخابات را تجربه کرده اند، نمی تواند کارآیی زیادی داشته باشد(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
یاد مرد نکونام

به بهانه 23 اسفندماه،چهل و یکمین سالروز درگذشت زنده یاد نوشیروانی/ نوشیروانی،بزرگ مرد وارسته ای است که با وقف اموال خویش نقش بسزایی در محرومیت زدایی و توسعه شهرستان بابل داشته است،چه آنکه ارزش مادی و معنوی آثارخیر این مرد آسمانی از اعتبارات چندین سال دولتی پیشی گرفته است.(ایرج نیازآذری)

ادامه »»
ایرج نیازآذری رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران شد

استاندار مازندران در مراسم افتتاحیه دفتر مجمع نمایندگان استان، انتخاب نیازآذری به این سمت را انتصابی مناسب و بجا و وی را فردی از اهالی قلم و دوستدار همدلی و هم‌افزایی دانست / در سوابق وی فعالیت هایی نظیر معاون روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،دبیر شورای روابط عمومی استان مازندران ، مشاور رئیس دانشگاه و مدیر روابط عمومی دانشگاه مازندران و ریاست هیئت مدیره خانه مطبوعات مازندران دیده می شود.

ادامه »»
4 نماینده مازندرانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه شدند

 رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران گفت: چهار نماینده مردم مازندران در مجلس عضو کمیسیون تلفیق بودجه شدند.

ادامه »»
محسن رضایی : من انشاالله رای می آورم

خدمت مقام معظم رهبری رفتم و با ایشان مشورت نمودم و سپس سفرهای استانی را شروع کردم.تبلیغات رسمی ندارم ولی در همایش ها شرکت می کنم و با مردم حرف می زنم...

ادامه »»
دفتر مجمع نمایندگان مازندران راه‌اندازی شد

با پیام رئیس مجلس شورای اسلامی، دفتر مجمع نمایندگان مازندران برای نخستین‌بار در ساری راه‌اندازی شد.

ادامه »»
دفتر مجمع نمایندگان افتتاح شد

گزارش افتتاح دفتر مجمع نمایندگان مازندران،باحضور تعدادی از نمایندگان و برخی از مسئولان استانی+عکس های مازندنومه از مراسم افتتاح دفتر مجمع نمایندگان مازندران در ساری

ادامه »»
مازندران و فرصت استفاده از پتانسیل نمایندگان مجلس

دفتر استانی مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی می تواند تحقق بخش اهداف و برنامه های جامعی همانند محورهای ذیل باشد که نشان از رسالت های حساس و تاثیرگذار نمایندگان در استفاده ملی از توان مازندرانی ها و نیز در بهره برداری مازندرانی ها از مواهب ملی است.

ادامه »»
از ویِژگیهای یک رئیس جمهور مخلوع بیشتر بدانیم

 این سرنوشت برای هر فرد و هر زمانی دیگر قابل تکرار است/او در یک فرآیند از ریاست جمهور منتخب مردم به مرحله خیانت به مردم و انقلاب و نظام رسید/یکی از توهم های بنی صدر این بود که مجلس در راس امور نیست و باید گوش به فرمان او باشد/علیه سپاه و نهادهای انقلابی موضع می گرفت/طی هر سخنرانی و یا مصاحبه ای اختلاف افکنی و همه را تهدید به افشاگری می کرد/

ادامه »»
اجرای دوره مهارت‌افزایی ویژه خبرنگاران در مازندران

نخستین دوره مهارت‌افزایی در فضای فضای مجازی از سوی انجمن صنفی خبرنگاران شهرستان آمل برگزار شد.

ادامه »»
نیازآذری:با هرگونه محدودیتی برای رسانه ها مخالفم

در گفت و گو با رییس مجمع نمایندگان مازندران مطرح شد:مجلس به مردم تعلق دارد و هیچ محدودیتی برای خبرنگارها و عکاسان نباید ایجاد شود/شاید خبرنگار محترم نداند نماینده مجلس تا 2 بامداد مشغول کار بوده و صبح ممکن است در جلسه مجلس،یک لحظه خوابش بگیرد/دبیرخانه مجمع نمایندگان را در ساری راه اندازی می کنیم و قصد داریم ارتباط نزدیکی بین همه همکاران برقرار کنیم.

ادامه »»
غم نشست اریعین ابوشهیدین نیازآذری

مراسم چهلمین درگذشت عارف وارسته ابوشهیدین شادروان حاج آقا بزرگ نیازآذری و یادمان شهیدان سرافراز احمد ، اسرافیل ، بهزاد و رمضان نیازآذری ، پنجشنبه از ساعت 14 الی 16 در گلزار شهدای کتی غربی شهرستان بابل برگزاری خواهد شد .

ادامه »»
رسانه‌ها در بیان اخبار در صف گروه‌های سیاسی قرار نگیرند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: رسانه‌ها نقشه راه را در جامعه ترسیم و به عنوان بنگاه هدایت در جامعه عمل کنند و در بیان اخبار و اطلاعات در صف احزاب و گروه‌های سیاسی قرار نگیرند.

ادامه »»
مشکلات کاغذ مطبوعات در مازندران برطرف شود

استاندار مازندران در ادامه به برخی مشکلات مطرح شده جامعه خبری استان مازندران که توسط رئیس خانه مطبوعات مازندران مطرح شد گفت: با مشکلات جامعه خبری استان مازندران ناآشنا نیستم و در جریان مشکلات اصحاب رسانه قرار گرفتم.

ادامه »»
رسانه‌‌ها برای حداکثرسازی در انتخابات بسیج شوند

مطبوعات استان مازندران ظرفیت مناسبی و اثربخشی در ارتقای فعالیت استان مازندران دارند و در این راستا نیاز به حمایت جدی مسئولان است.

ادامه »»
نیازآذری در همایش خانه مطبوعات : خدا بر کار ما حاضر و ناظر است

روزی خانواده ها برای قبولی فرزندان شان در دانشگاهی دوردست و در مقطع کاردانی،نذر و دعا می کردند و استرس داشتند،ولی هم اکنون در دانشگاه آزاد ساری 200 نفر در مقطع دکترا و 300 نفر در مقطع کارشناسی ارشد(در 30 رشته)مشغول تحصیل اند.

ادامه »»
پیام تسلیت مجمع نمایندگان استان مازندران

آن مادر فداکار و ایثارگر با تقدیم فرزند برومند خود‌ حق بزرگی بر همگان داشته و فرزند شهید و قهرمان ایشان موجب فخر مردم مازندران و خطه شمال بوده و خواهد بود .

ادامه »»
پیام تسلیت نماینده بابل به مناسبت درگذشت شاعر آئینی و مدیحه سرای نامی شمال کشور

بی تردید سروده ها و اشعار آن مرحوم در رثا و عزای اهل بیت ( علیهما السلام ) و به ویژه حضرت سیدالشهدا نام و یاد او را در اذهان مردم این خطه و ایران اسلامی زنده نگه داشته و روز به روز بر منزلت آن عزیز افزوده خواهد شد .

ادامه »»
تقدیر مجمع نمایندگان استان از انتصابات فرهاد دانشجو

از جنابعالي انتظار داريم تا در سايه حمايت و هماهنگي همه مسئولان كشوري و استاني شاهد حركت جدي و عزم راسخ براي شكوفايي، توسعه و رشد كمي و كيفي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي مازندران بوده و در اين مسير نيز از هر كمك و مساعدتي براي تحقق اين امر مقدس دريغ نخواهيم كرد.

ادامه »»
در تذکری شفاهی : مردم در کنار منابع آبی از تشنگی در عذابند

نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه سالانه حدود ۷۰۰ میلیمتر باران در مازندران می بارد، افزود:متاسفانه با وجود این موضوع مردم منطقه از کمبود آب شرب و زراعی در مضیقه هستند، از این رو از وزیر نیرو خواستاریم تا پروژه آبرسانی به گروه الف را به اتمام برساند.

ادامه »»
شاعر "ارمغان عشق" درگذشت

استاد عبدالجواد بیژنی-شاعر و مدیحه سرای نامدار شمال کشور- بامداد روز سه شنبه اول اسفند ماه، در سن 102 سالگی درگذشت/او در سرودن اشعار بی نقطه تبحری خاصی داشت/ مراسم تشیع پیکر مرحوم بیژنی ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 2 اسفند از مسجد جامع بابل برگزار می شود/دکتر مصدق بعد از حادثه 30 تیر از او قدردانی کرده بود.

 

ادامه »»
دومین ایستگاه مطالعه مازندران افتتاح می‌شود

دومین ایستگاه مطالعه استان مازندران یکم اسفند‌ماه با حضور استاندار مازندران، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مدیران کل استانداری در محل استانداری افتتاح می‌شود.

ادامه »»
محققان ایرانی زلال‌ساز جدید صنایع غذایی ساختند

محققان ایرانی موفق به ارائه یک پلی الکترولیت آلی - فلزی زیستی به‌عنوان ماده منعقدکننده و زلال‌ساز جدید در صنایع غذایی، آب و پساب شدند.

ادامه »»
رسانه و انقلاب در همایشی بررسی می شود

گام نخست خانه/رئيس هيئت مديره خانه مطبوعات مازندران گفت: همايش رسانه و انقلاب 6 اسفند در ساری برگزار مي‌شود/در اين همايش، تمام فعالان رسانه‌اي عضو خانه مطبوعات مازندران حضور دارند.

ادامه »»
اخلاق سیاسی و رسانه اخلاق مدار

رسانه ها به عنوان ارتباط دهنده سیاست به سامانه اجتماعی نقش حساسی را ایفا می سازد. چنانچه رسانه ای در فضای مه الود و پر گرد و غبار برخی سیاسیون مسیر روشنی را طی نسازد مطمئناٌ سامانه اجتماعی را نیز دچار خدشه و ناآرامی خواهد ساخت.یاداشتی از حسن قمی/فعال رسانه ای

ادامه »»
خورشید مازندران غصه‌خوار نظام و انقلاب بود

مادر شهیدان نجاریان که به خورشید مازندران معروف شده بودند به اقامه نماز اول وقت، دلبستگی به نظام و انقلاب و پیروی محض از ولایت فقیه تأکید فراوان داشتند،مادر شهیدان نجاریان همیشه مشغول ذکر گفتن بود،نباید عزادار فرزندی باشیم که تقدیم انقلاب و نظام شده است،مادر شهید نجاریان نمونه بارز یک الگوی صبر.

ادامه »»
هر کس پاسخگوی اعمال خود باشد

در بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاه های مازندران مطرح شد:شایسته است که مسئولین و کارگزاران،به جای پرداختن به مسایل فرعی و انحرافی پاسخگوی مطالبات مردم و به فکر معیشت،حل مسایل اقتصادی و فرهنگی آنان باشند.

ادامه »»
پیام تسلیت نیازآذری به مناسبت رحلت ملکوتی مادر شهیدان نجاریان

پدران و مادران معزز و گرانقدر شهدای معظم ، هدایایی الهی و واسطه مودت میان مومنین و مخلصین ارادتمند اهل بیت هستند که یکی پس از دیگری از میان اهل دنیا رخت بر بسته و مشتاقانه به دیدار حضرت رحمان و رحیم شتافته و ما را از سایه پرمهر و وجود نورانی و معنوی خویش محروم می نمایند .

ادامه »»
مادر 4 شهید نجاریان مهمان محفل شهدا شد

حاجیه خانم رادفر والده شهیدان نجاریان شب گذشته به دلیل وخامت حال و شدت یافتن بیماری در بیمارستان خاتم‌الانبیاء تهران در جوار رحمت حق آرام گرفت و مهمان محفل شهیدان شد.

ادامه »»
چیستان‌های محلی ذهن انسان را فعال می‌کند،ادبیات بومی صمیمی و ساده است

مجری مسابقه بومی محلی «کاکرون» شبکه طبرستان در مازندران گفت: چیستان‌های محلی ذهن انسان را فعال می‌کند.

ادامه »»
استاندار مازندران : مسوولان خادمان دلسوز جامعه باشند

استاندار مازندران از مردم ایران بعنوان ملتی آگاه و بصیر که برای اعتلای انقلاب اسلامی همیشه در صحنه حضور داشته اند ،نام برد و خطاب به مسوولان دستگاههای اجرایی گفت: در قبال چنین مردمی مسوولان باید خادمان دلسوز جامعه باشند .

ادامه »»
آن نشست شوق آفرین

درباره نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با استاندار و مسئولان استان در تهران/در نشست پایتخت مطالبات انباشته شده ای مرور شد که اگر قبلا هم اندیشی می شد فتیله اختلافات را پایین نگه می داشت و چه بسا قدم های محکمتری برای توسعه استان برداشته می شد.

ادامه »»
حماسه حضور مردم در لبیک به فراخوان ولایت

در ۲۲ بهمن امسال نیز علاوه بر گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی دیگری را نیز بنام نظام جمهوری اسلامی، آرمانهای امام راحل و اندیشه های رهبری معظم انقلاب رقم زده شد و طی آن ما شاهد تثبیت شکستی دیگر برای نظام سلطه جهانی در مقابله با ام القرای امروز اسلام بوده ایم.(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
پیام تقدیر و تشکر بیت شهیدان نیازآذری

مصیبت درگذشت مرحوم مغفورحاجآقابزرگ نیازآذری پس از یک­دوره نقاهت، دل انبوهی را غمگین نمود. عارف وارسته و دلبسته به خالق یکتا با الهام از آموزه­های قرآنی، در همه دوران عمر پربرکت خویش، حتّی آن­زمان که فرزندانش همرزم او بودند و خود جانباز شیمیایی و دو فرزند برومندش اسرافیل و رمضان به فیض شهادت نائل آمدند، همچون کوه استوار و سنگ صبور اهل محل و آشنایان و گره­گشای آنان بود زیرا خدایی می­اندیشید. او سبکبال رفت و ما  مانده­ایم با راه پر امیدی که او مشعل فروزانش بود.

ادامه »»
سید هادی حسینی : برگ رئیس جمهور رو شد

از صبر هفت ساله رهبری تشکر میکنم / می خواهم از مقام ولایت تشکر کنم به خاطر صبرشان. از آقای لاریجانی هم به خاطر صبرشان تشکر کنم و خواهش کنم که نمایندگان از تذکراتشان بگذرند.

ادامه »»
فرصتی برای شبهه زدائی در ایام الله دهه مبارکه فجر

انقلاب اسلامی و متعاقب آن جمهوری اسلامی ایران که همواره در معرض تهدیدهای تحمیلی و در حال گذر از بحران های تحمیلی است، نیازمند هوشمندی پیوسته آحاد مردم و مدیران و سایر تاثیرگذاران جامعه در قبال تنوع توطئه هایی است که گاهی خودی ها را نیز به مرز شبهه برده و در فتنه های مدرن و پرستیژهای شبه روشنفکری از آنها یک قربانی می سازد و اگر انسان از اندیشه ها و اعتقادات و دستاوردهای خود مراقبت فعال نکند، یقیناً در ورطه های سیاه نمایی گرفتار خواهد شد. (صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
نیازآذری رئیس هیئت مدیره / خانی مدیر جدید خانه مطبوعات

همچنین در این جلسه سیده فاطمه درواری به عنوان نایب رئیس، فاطمه سلطانی به عنوان خزانه‌دار و جابر معافی به عنوان سخنگوی خانه مطبوعات مازندران ابقا شدند / ترکیب جدید هیئت مدیره خانه مطبوعات مازندران در تلاش است با همکاری تمام اصحاب رسانه و مطبوعات، فصل جدیدی از فعالیت‌های صنفی را آغاز کند.

ادامه »»
فاضل : اقدام رئیس جمهور منافقانه بود

اولین کسی نیستم که مورد هجمه این افراد مافیایی قرار گرفتم و پیش از من نیز افراد خدمت‌گزار مورد هجمه آنان بودند و در پیشگاه خداوند نیز از آنها نمی‌گذرم / وقتی اطرافیان رئیس جمهور افرادی مسأله‌دار هستند و با مماشات با آنان برخورد می شود، گستاخانه دیگران را متهم می کنند.

ادامه »»
یک کلام حرف حساب از دانشجوی مازنی

یادداشت مهمان محمد قنبر نیا : در همین قضایای اسکار سال گذشته اگر کمی (فقط کمی) در بحر قضایا فرو میرفتیم به راحتی در میافتیم که غرب با برنده کردن خودجوش فیلم اصغر فرهادی در این جشنواره هدف ابزاری داره،چون در همون مقطع دکتر قوام زاده دانشمند ایرانی برنده جایزه بهترین محقق جهان در ...

ادامه »»
دانشجوی بسیجی : آقای رئیس جمهور نمره ی شما ثبت نهایی شده !!

سید هادی حسینی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه محدث نوری (ره) در یادداشتی انتقادی در وبلاگ خود نسبت عملکرد رئیس جمهور انتقاداتی را مطرح کرد . عضویت در شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران و سخنگویی شورای هماهنگی تشکلهای دانشجویی استانداری مازندران از جمله مسئولیت های وی در عرصه دانشجویی می باشد .

ادامه »»
اختصاصی سلام/ از جوراب بافی تا معاونت اول رئیس جمهوری

پیام تسلیت طاهایی برای چهره ماندگار انقلاب / وزیر اسبق دولت در آخرین دیدار با حبیبی : او دائماً آرزوی دیدار حق می کرد / زنده یاد استاد حبیبی در سال 87 پس از بهبود : چندبار دقیقاً مرگ را تجربه کردم / شعر تقدیمی چهره ماندگار انقلاب به شهیدان دولت /عکسی ماندگار که نشانگر نهایت تواضع حبیبی بود .

ادامه »»
ابلاغ سلام و تسلیت رئیس جمهور به خاندان نیازآذری / تصاویر اختصاصی

سیدحسن موسوی به همراه عظیمی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در بیت ابوشهیدین مرحوم حاج آقا بزرگ نیازآذری پدر شهیدان والامقام اسرافیل و رمضان نیازآذری سلام و تسلیت محمود احمدی‌نژاد، ریاست جمهوری را به خاندان نیازآذری به ویژه حسین نیازآذری، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ابلاغ کرد.

ادامه »»
نخستین رساله دکتری مدیریت آموزشی دفاع شد

نخستین رساله دکتری مدیریت آموزشی در مازندران دفاع شد.

ادامه »»
در کتابخانه ملی ایران چه خبر است ؟

طبق اطلاعات رسیده وی بلافاصله بعد از انتصاب، اقدام به آوردن همکارانش از استان مازندران که در ستاد انتخاباتی احمدی نژاد فعال بودند، کرد . به گونه ای که در حال حاضر طی یک سال از مجموع 20 مدیر کل سازمان، 18 نفر و از چهار معاون سازمان هم هر چهار تن برکنار شده اند. این در حالی است که برخی انتصابات از هر حیث خارق العاده است. از آن جمله آقای م. که از اقوام رئیس سازمان است و اخیرا به عنوان مدیرکل کتب خطی منصوب

ادامه »»
مجالس ترحیم ابوشهید ین حاج آقا بزرگ نیازآذری

در پی ارتحال ملکوتی رزمنده و پاسدار جان برکف سپاه اسلام کربلایی حاج آقا بزرگ نیازآذری پدر والامقام شهیدان رمضان و اسرافیل نیازآذری که عمری را مومنانه و خداباورانه زیست نموده است مجالس ترحیمی در شهرستان بابل برگزار می شود . حضور شما سروران گرامی موجب تسلای خاطر بازماندگان است.

ادامه »»
پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در پیامی وفات پدر حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل را تسلیت گفت و برای آن مرحوم رحمت و مغفرت از درگاه خداوند مسئلت کرد.

ادامه »»
پیام تسلیت هادی ابراهیمی بمناسبت ارتحال پدر شهیدان نیازآذری

ارتحال غم انگیز پیرپاسدار رشید اسلام، رزمنده مبارز، مومن خداجو و ابولشهداء و ابوی حضرتعالی مرحوم شادروان حاج بزرگ نیاز آذری را که پس از عمری مجاهدت و ایثار در راه اسلام و و ولایت، ملکوتی شد، به حضرتعالی بعنوان فرزند ارشد و سایر اعضای خانواده بخصوص همکار رسانه ای و عزیز دل ما آقای ایرج نیاز آذری و سایر اقوام و در راس همه، اندیشمند گرامی دکتر کیومرث نیاز آذری ریاست

ادامه »»
پيام مشترك تسليت آیت الله طبرسی و استاندار مازندران

تردید نداریم که خداوند بزرگ ایشان را که از رزمندگان و پاسداران قدیمی این خطه لاله خیز است و فرزندان عزیزش را در نهایت خلوص به اسلام و انقلاب اسلامی اهداء نموده است بی اجر نگذاشته و ایشان را مشمول صالحان درگاه الهی از مصادیق عند ربهم یرزقون خواهد نمود.

ادامه »»
پیرپاسدار رشید اسلام، ابوالشهداء مرحوم حاج بزرگ نیاز آذری ملکوتی شد

صادقعلی رنجبر از حاج آقا بزرگ می گوید : بزرگمردی که با همه خدماتش و با همه زحماتش، هرگز از انقلاب و نظام طلبکار نبود و انصافاً من هرگز ندیدم که مسیر زندگی اش به بنیاد شهید و مطالبات و سهمیه های بنیادی منتهی شود و اهل این حرفها هم نبود و واقعاً در همه کارها با خدا معامله می کرد و دلش در پی ذخارف دنیا نبود و زندگی ساده اش، گواه بارز همه این صفاتی است که امروز در باره او به نگارش در می آید.

ادامه »»
شرح مختصری از زندگی نامه ابوشهیدین نیازآذری

در سال های دفاع مقدس بزرگ نیازآذری علی رغم شهادت فرزندانش (رمضان و اسرافیل)  به جبهه اعزام شد و جزو جانبازان شیمایی است، اما اقدامی برای پرونده جانبازی اش انجام نداد.

ادامه »»
ابوشهیدین حاج آقا بزرگ نیازآذری به دیدار یار شتافت

تحریریه پایگاه خبری سلام مازندران ضمن عرض تسلیت  این ضایعه ناگوار خدمت مردم شریف شهرستان بابل و همسر و فرزندان آن بزرگوار و به ویژه حاج حسین نیاز آذری نماینده مردم شریف شهرستان بابل و حاج ایرج نیازآذری مدیر محترم پایگاه خبری سلام  مازندران و عضو خانه مطبوعات استان از درگاه احدیت برای آن مرحوم آرزوی غفران الهی و برای بازماندگان صبر مسئلت می نماید.

ادامه »»
حسین نیازآذری نماینده بابل، دبیر مجمع نمایندگان مازندران شد

حسین نیازآذری نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی به عنوان دبیر جدید مجمع نمایندگان استان مازندران انتخاب شد ،  برنامه های دور جدید مجمع طی کنفرانس خبری به اطلاع مردم شریف استان مازندران خواهد رسید.

ادامه »»
فرهنگ دینی، قربانی همیشگی سیاست بازان انتخاباتی!

نهایی ترین هدف جنگ نرم، تغییر باورها و ترجیحاً باورهای فرهنگی است و نظام سلطه با تحمل سنگین ترین هزینه ها و بکارگیری موثرترین مهره ها، بسیار امیدوار به نتیجه گیری در یکی از این انتخابات هاست و از این لحاظ برای آنها مهم نیست که جنس فتنه ها چه باشد، بلکه مهم نتایج کار است که می خواهند به هر شکل ممکن، زمینه های براندازی نظام را فراهم آورند تا باز هم تمام معادلات جهانی با فرمول آنها حل شوند!(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
تمرین واکنش به اخبار رسانه ها برای برخی از مدیران استانی

چه چیز برخی از مدیران را به این خیال واهی سوق می دهد که اساس مجرم،فقط بر ارتکاب فعل مجرمانه استوار است؟ کسی که زمینه ارتکاب فعل مجرمانه را ایجاد می کند در کجای این پازل گسل فرهنگی قرار دارد؟

ادامه »»
احیای حقوق ایران در اجلاس ملی خزر

رییس کارگروه خزر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از برگزاری دومین اجلاس ملی خزر ۲۸ و ۲۹ دی خبر داد وگفت: مجلس و نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع خزر، حقوق ایران و همکاری‌ بین کشورهای حاشیه خزر و خطوط دریایی و هوایی آن را با حساسیت دنبال می کنند.

ادامه »»
نفس رودخانه‌های مازندران در تلاطم

رودخانه‌های مازندران با تهدید جدی روبه‌رو شده‌اند،حجم آب زیرزمینی 1.9 میلیارد متر مکعب است،پس از یخچال‌ها، منابع آب زیرزمینی دومین منبع آب شیرین جهان هستند(عبدالرحیم دیوسالار)

ادامه »»
چه کسی لیاقت عضویت در شورای اسلامی شهر را دارد؟!

فراوانی غیرمتداول نامزدها، افکار عمومی را دچار گیجی، تردید و سردرگمی خواهد کرد و با توجه به ترفندهای تاثیرگذار تبلیغاتی، همواره امکان انتخاب افراد غیراصلح وجود دارد و سپردن شورای اسلامی شهر به دست چنین افرادی، موجب توقف، کندی و کجروی ماشین توسعه شهری و استمرار عقب ماندگی گذشته شهرهای مازندران در کورس توسعه سایر استانها خواهد شد، در حالیکه شوراها، مدنی ترین و ملموس ترین عصاره فضائل شهروندان بوده و بخاطر همین کثرت دسترسیها، بایستی شامل بهترین ها باشند.صادقعلی رنجبر

ادامه »»
گوش‌مان در انتخابات به رهنمودهای رهبری باشد

مدیرکل اطلاعات استان گلستان درباره هوشیاری حزب‌اللهی‌ها درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید گوشمان به حسینیه امام خمینی (ره) و رهنمودهای رهبری باشد.

ادامه »»
وارش آمد،اما...!

روزنامه وارش پس از حدود سه هفته توقف فعالیت،از روز یک شنبه با چاپ ويژه نامه 9 دی آغاز به کار کرد/برخی همکاران معتقدند مدیریت وارش فضا را برای در اختیار گرفتن کادر حرفه ای و روزنامه نگاران مجرب،مهیا نمی کند،چرا که خبرنگاران حرفه ای و تولیدمحور فی بالایی دارند که در این روزنامه به آن نمی رسند و حق شان گاه پایمال می شود.

ادامه »»
پول می دهیم،سم می خوریم

میزان مصرف سموم در مازندران 5 برابر متوسط کشوری است/5/27 درصد نمونه های توت فرنگی حداقل به یک سم آلوده اند/آلودگی به حداقل یک سم در کدو و خیار 50 درصد است/از اول امسال تاکنون 3 هزار و 400 تن سم در مازندران مصرف شد.

ادامه »»
نهم دی آئینه تمام نمای لبیک حسینیان به حسین زمان

بزرگترین ویژگی نهم دی ماه ۸۸، وحدت همه طیفهای مردم حول محور ولایت بود که در آن روز تنها با حمل تمثال های امام راحل و مقام عظمای ولایت و نیز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، تنها و تنها به ولی امر مسلمین لبیک گفته و به صراحت بیان کردند که رویکرد اصلی و قاطع مردم ما تنهای تنها متوجه ولایت مطلقه فقیه است و رویکرد به سایر خواص و مقامات و چهره ها نیز منوط به صراحت و صداقت رویکرد آنها به ولایت است و مردم از امام راحل یاد گرفتند که پشتیبان ولایت فقیه باشند تا به دین و مملکت آنها آسیبی نرسد!(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
مازندران شورای روابط خارجی می خواهد

خبر برگزاری هم اندیشی دریای خزر از آن جهت اهمیت دارد که توسعه استان های شمالی به ارتباط موثر با کشورهای دریای خزر گره خورده است.

ادامه »»
ارمون دوم منتشر شد

دومین شماره ماهنامه " ارمون"،ويژه آذرماه، با گفت و گوها و گزارش های متنوعی از مازندران، در 72 صفحه انتشار یافت.

ادامه »»
سفری بی تشریفات

امروز نه جاده ها بسته شد که مردم دچار محدویت ترافیکی شوند،نه مدرسه ای تعطیل شد که دانش آموزان از کسب علم و دانش دور شوند و نه کارمندان اداره ای را به استقبال رئیس جمهوری آوردند که ارباب رجوع در ادارات سرگردان شود؛حتی کلاس های درس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به عنوان محل برگزاری مراسم دایر بود.ایرج نیازآذری

ادامه »»
مؤذن می آید!

فقط اونایی که بیدار بودند می دونند که وقت اذان صبح تو ایوون خونه ایستادن و تو دل تاریکی به طنین اذان یک مؤذن خوش صدا گوش دادن چه لذتی داره!(جواد بیژنی)

ادامه »»
خانه مطبوعات مازندران درگام جدید

تغییرنگرش لازمه تحول است و آموزش و یادگیری مقدمه آن،پس تدوین و اجرای یک برنامه آموزشی که بتواند سطح کیفی فعالیت های مطبوعات مازندران را ارتقا دهد یک الزام اساسی برای رهیافت به سوی اهداف پیش گفته است. ایرج نیازآذری

ادامه »»
فاصله های میان زینب زینب گفتن تا زینبی شدن

به مناسبت ایام اسارت حضرت زینب کبری(س) و اهل بیت عصمت و طهارت، واحد بسیج بانوان فرح آباد همایش بزرگی را با حضور گسترده بانوان فرح آبادی در حسینیه ارشاد فرح آباد در عصر روز پنجشنبه مورخه ۲۳/۹/۹۱ برگزار کرد که اینجانب سخنران این مراسم باشکوه و پرتنوع بوده ام و ذیلاً خلاصه ای از این سخنان ایفا می گردد.صادقعلی رنجبر

ادامه »»
سفر انتخاباتی آقای رییس به غرب مازندران/انتقاد شدید خبرنگاران

این خارج از عرف و سلامت انتخابات خانه مطبوعات است که رییس خانه به همراه یک جمع 7 نفره به غرب مازندران بیایند و لیست مشخصی را برای ائتلاف مطرح کنند.

ادامه »»
خانه ای دیگر

اعضای کنونی خانه مطبوعات مازندران برای به دست گرفتن دوباره این خانه،به برگزاری تور تبلیغاتی و ارایه فهرست انتخاباتی اقدام کرده اند/رییس هیات مدیره خانه مطبوعات مازندران نمی تواند در انتخابات روز شنبه شرکت کند،اما تیم هم فکر او درصددند لیستی که فراهم آورده اند،حائز اکثریت آرا شود+عکس از تور تبلیغاتی در چالوس

ادامه »»
گذشته وارش را از ياد نبريم

آنچه که برای وارش روی داده است و موجب جریحه دار شدن اعتقادات و احساسات عمومی شد ، ممکن است برای هر نشریه و رسانه ایی رخ دهد.

ادامه »»
تشکل صنفی مطبوعات در آستانه آزمونی جدید

خانه مطبوعات خانه همدلی و مرکزپشتیبانی اهالی رسانه خواهد بود. تمامی اصحاب رسانه با حضور حداکثری در انتخابات هیات مدیره به تشکیل هیات مدیره ای کارآمدو تاثیرگزاردر استان کمک نمایند تا مطالبات صنفی خودرا تامین کنند.(ایرج نیازآذری-مدیر سایت)

ادامه »»
"خود انتقادی صنفی" ، تضمین کننده مسیر درست آینده مطبوعات

حساسیت کار مطبوعاتی ایجاب می کند افراد خبره ، آموزش دیده و مطلع در مدیریت رسانه ها حضور یابند و متولیان مربوطه بی تعارف به اعمال قانون روی آورند و نگذارند افراد گزینش نشده و ناآشنادرحریم مطبوعات وارد شوند.ایرج نیازآذری

ادامه »»
"کپی-پیست" روزنامه وارش را تعطیل کرد

همانطور که در خبرها داشتیم روزنامه وارش مازندران در بخش معرفی مشاهیر مازندران خود اقدام به معرفی "عمادرام" خواننده گروهک منافقین کرد و در آن توهین هایی هم انجام شده و این عمل باعث تعطیلی روزنامه گشته است . موسی علی اکبری

ادامه »»
آیین نامه استخدامی اعضای غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها درست اجرا نشد

عضو شورای صنفی کارکنان دانشگاه مازنداران گفت: آیین نامه استخدامی اعضای غیرهیئت علمی دانشگاه‌ها درست اجرا نشد، حذف برخی از ضرایب و مواد این آیین نامه، ایجاد بهبود در وضعیت معیشتی کارکنان دانشگاه‌ها را بی اثر می کند.

ادامه »»
اتاق فکر استان مازندران کجا ست ، ضرورت تاسیس دفتر مطالعات و پژوهش های کاربردی

تاسیس یک مرکز مطالعاتی ، از قبیل انسجام پژوهش های استانی ، جلوگیری از پژوهش های کم اثر و غیرعلمی ،عدم انجام تحقیقات موازی و تکراری ، استفاده بهینه از منابع انسانی و مادی و توجه به الویت های استانی رابدنبال خواهد داشت.ایرج نیازآذری

ادامه »»
انحراف از موضوع/طاهایی:جریان انحرافی را من نمی‌دانم

 نشست استاندار ،معاونان و مسئولان استان در دانشگاه مازندران مطرح شد: جریان انحرافی را من نمی‌دانم،چون این انحراف از موضوعی است که اولویت موضوعی کشور است/ویژگی ای در ایرانیت وجود دارد که اگر درست هدایت شود،کار ارزشمندیست/مدیران استان در بخش هایی از خود ناتوانی نشان می دهند.(گزارش+گزارش تصویری)

ادامه »»
سوالات گوناگون دانشجویی از استاندار و وزیر دفاع

سیدعلی اکبر طاهایی استاندار مازندران به همراه معاونین و جمعی از مدیران استان صبح روزیکشنبه 12 آذر در میان دانشجویان بزرگترین دانشگاه استان حضور خواهد یافت و پاسخگوی سوالات گوناگون آنها خواهد بود ، این نشست دانشجویی با دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران و در راستای منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مطالبه گری دانشگاهیان از مسئولین صورت خواهد گرفت .

ادامه »»
جامعه از مجلس انتظار نظارت شایسته را دارد

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی: نمایندگان شهید مدرس را در مسیر زندگی خود مورد اقتدا قرار بدهند/جامعه ما از مجلس انتظار نظارت شایسته را دارد/پس‌گرفتن امضا شایسته مجلس نیست/مجلس قانونی جامع نظارت بر عملکرد نمایندگان  تصویب کند/مردم همدلی مسئولان را برای پیشبرد امور کشور می‌خواهند/پیشنهاد به نمایندگان مجلس در استان.

ادامه »»
آذرماه و جنبش دانشجویی

امیدوارم حضور استاندار فرهنگی مازندران که خود سابقه مبارزاتی و فعالیت در جنبش دانشجویی داشته است موجب گرمتر شدن فضای یخ زده دانشگاه ها و زمینه حضور چهره ها مختلف سیاسی شود.

ادامه »»
پول‌های میلیاردی فوتبال را به سیل‌زدگان مازندران و آذربایجان بدهید

گردش‌های مالی و صرف هزینه‌های بسیار گزاف در فوتبال به پدیده‌ای جهانی تبدیل شده است.

ادامه »»
نماینده بابل بر جلوگیری از ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها تاکید کرد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه های مازندران به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب در مناطق مختلف این استان شد ، همکاری مردم نیز می تواند در جلوگیری از وارد شدن خسارت های مالی و جانی ناشی از وقوع سیلاب بسیار تاثیر گذار باشد.

ادامه »»
صد بانک برای پول،یک بانک برای ایده

 پیشنهاد می شود سامانه اینترنتی « بانک الکترونیکی ایده پردازی و پیشنهادهای استان مازندران » با نظر مساعد و حمایت استاندار راه اندازی شود/می توان این سامانه را زیرمجموعه ای از اداره کل آموزش و پژوهش استانداری یا دفتر فناوری اطلاعات و آی تی و یا حوزه مشاوران جوان استانداری در نظر گرفت.محمدجواد خانپور

ادامه »»
مجلس یعنی سی کرور نفوس!

به بهانه 10 آذر/قانون و نظام حقوقی از نگاه مدرس/مدرس از جلسه 195 مجلس شورای ملی(دوره دوم) در آن حضور یافت و تا دوره ششم به عنوان نماینده بی بدیل مجلس در آن نقشی موثر و فعال داشت/نمایندگان مجلس فراموش نخواهند کرد قدم در عرصه مکانی(مجلس/ پارلمان) نهاده اند که بزرگان تاریخ ساز تاریخ معاصر کشور در آن نقش های ماندگار مثبت و منفی از خود بر جای گذارده اند. محمدرضا زمانی درمزاری

ادامه »»
فرصت ها و ظرفیت های معنوی اجتماع یکپارچه سوگواران حسینی درشهرستان ها

هیات های مذهبی در کنار برنامه های انفرادی یک نیم روز را به نمایش انسجام و هم آوایی خویش قرار دهند . نمایشی که با معنویت ، خلوص و اتحاد همراه باشد همه باهم یک شعار و یک هدف را بیان کنند و آنهم لبیک یاحسین. یک پرچم داشته باشند و با یک رنگ خیمه سالارشهیدان را طواف نمایند. ایرج نیازآذری

ادامه »»
مسوولیت ها و ظرفیت نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی برای توسعه استان

مازندران به عنوان یک استان در جغرافیای سیاسی کشوردارای همان ظرفیت قانونی است که سایر استان های کشور از آن برخوردار ند. نمونه قابل ذکراین مبحث ظرفیت نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی هستند.ایرج نیازآذری

ادامه »»
مثنوی سیل بهشهر تمامی ندارد

هر روز که از تاریخ سیل ویرانگر بهشهر دورتر می‌شویم، آثار پنهان و آشکار آن بیشتر می‌شود و گویا این مثنوی غم‌انگیز تمامی ندارد.

ادامه »»
نسبت بسیج و عاشور ا، مبانی و رهیافت ها

هویت بسیج برگرفته از قیام عاشورا ست و بسیجیان برای ماندن و الگو شدن باید چون شهدای هشت سال دفاع مقدس عاشورایی بمانند.ایرج نیازآذری

ادامه »»
خورشید عالمین، حسین(ع)

مرا تو نور عینی/سبط نبی، حسینی

ــــــــــــــــ

قال حسین منی/انا من الحسینی

ادامه »»
صبح صادق آیین کهن مازندرانی‌ها در محرم

 آیین‌های محرم هر چه پررنگ‌تر و با حس و حال مذهبی برگزار شود، مانع نفوذ حرکت دشمن می‌شود که صبح صادق آیین کهن مذهبی است که با توجه به ریشه داشتن نیازمند احیا است.

ادامه »»
طراحی یادمان جدید سردار بصیر در مازندران

سرپرست اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار از طراحی یادمان جدید سردار بصیر در زادگاهش در مازندران خبر داد.

ادامه »»
باغ‌های مازندران قربانی بیماری زوال

بیماری زوال ویژه مرکبات در بخش‌های مختلف استان مازندران گزارش شده است و در سه سال اخیر این بیماری در قسمت‌های شمالی شهرستان ساری بخش مرکزی نیز شروع شد.

ادامه »»
دانشجويان يكي از مهم ترين مولفه هاي فرهنگي جامعه

امروز به بركت انقلاب اسلامي اين فرصت نيكو براي دانشجويان فراهم شده كه دغدغه ها و خواسته هاي خود را صريح و بي پرده با مديران ارشد كشور و استان بيان كنند.

ادامه »»
شوراي راهبردي با هدف حمايت از دانشگاه ها تشكيل شد

نگاه مديريت استان تقويت فعاليت هاي فرهنگي در دانشگاه هاست.

ادامه »»
طاهایی:سئوال از رییس جمهوری تاکتیک های نظام را لو می دهد

یک فیلم را هم که درباره مازندران ساختند به اسم علی آباد تولید شد/به دعوت طرف چینی به دو استان جیلین و ججیانگ چین سفر کردیم/اعتبارات استانی تنها 17 درصد بودجه ماست/بانک ایده تشکیل شود/الان زمان سئوال از رییس جمهوری نیست/هادی ابراهیمی را به خاطر این که اهل رسانه بود،انتخاب کردم.

ادامه »»
تحقیق و تفحص از استانداری مازندران؛ شاید وقتی دیگر

تحقیق و تفحص از استاندار مازندران و استانداری مازندران بارها سوژه رسانه‌های مازندران قرار گرفت ولی هنوز به سرانجام نرسید ، نماینده مردم قائمشهر در مجلس در حالی اعلام کرد که تحقیق و تفحص از استاندار مازندران به هفته بعد موکول شد که شجاعی نماینده مردم ساری از این موضوع به عنوان دریافت امتیاز از نماینده دولت در مازندران یاد کرده بود.

ادامه »»
دانشگاهيان بايد پيشگام اصلاح سبك زندگي در كشور باشند

رئيس دانشگاه آزاداسلامي قائم شهرتأكيدكرد: امروزه وظيفه ما دانشگاهيان و پژوهشگران در اين حوزه سنگين است و الزاماً با توجه به تعهدي كه نسبت به جامعه داريم، انتظار جامعه از ما و بواسطه غفلتي كه صورت گرفته تغيير سبك زندگي را بايد از دانشگاهها شروع كنيم...

ادامه »»
سیب پوست کنده؟

ای کاش می دانستی که عصمت و عفت و پرهیزگاری و نجابت از ابزارهای بن و شناسه چیدمان این خلقت است. در غیر اینصورت به مصداق یک سیب پوست کنده می ماند.زهرا مستشرق

ادامه »»
استانداری مازندران دراهداف تشکیل شورای راهبردی دانشگاه ها تجدیدنظرکند

ورود وزارت کشور که خاستگاه سیاسی و امنیتی دارد به امور مختلف دانشگاه ها سیاستی نادرست و اقدامی تامل برانگیز بویژه در آستانه انتخابات !می باشد. به اعتقاداین قلم اگر قرار بر هماهنگی بین دانشگاهای شهرستان برای تحقق اهداف چنین شورایی باشد بهتر است به ریاست مقامات دانشگاهی و دردرون مراکزعلمی اتفاق افتد نه درزیرمجموعه وزارت کشور . ایرج نیازآذری ، مدیرسابق روابط عمومی دانشگاه مازندران.

ادامه »»
کتابخوانی، انسان را در تعیین سرنوشت خود شریک می سازد.

 به مناسبت 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی/ما سزاوارترین مردم برای حفظ میراث داری کتاب به حساب می آئیم،با این وجود ایران در بین 56 کشور مطرح در امر کتابخوانی،رتبه41 را دارد/باید در موقعیت های انتظار مانند ایستگاه اتوبوس، ادارات،مطب های پزشکی،داخل هواپیما و قطار و اتوبوس و... مکان را مزین به فضای کتابخوانی کرد.زهرا مستشرق

ادامه »»
القای حمایت رهبری از نامزدی خاص ، ظلم به ایشان و خیانت به نظام است

اکثریت جامعه گمان می‌کردند که رای امام خمینی به بنی‌صدر بوده است و حتی در زمان عزل بنی‌صدر و سال‌ها پس از آن نیز این باور در میان اکثریت جامعه وجود داشته است تا اینکه امام در سال 68

ادامه »»
کارنامه سه ساله مهندس طاهایی در بوته نقد و نظر

باگذر از ۲۰آبان مدیریت مهندس طاهایی در قامت استانداری مازندران سه  ساله می شود، از این رو ارزیابی عملکرد بیستمین استاندار مازندران در سال تولیدملی مورد توجه افکار عمومی ورسانه های گروهی  قرار گرفته است .

ادامه »»
روز مازندران

علاقمندان به تاریخ ،فرهنگ و سنن مازندران  انتظار داشتند با انتخاب یک روز بنام مازندران  نشاط بالایی در استان بوجود آید اما باگذشت سه سال از این نامگذاری هنوز انگیزه ...

ادامه »»
فرق زندگي با زنده ماندن

دستان پينه زده وكمر خم شده،سفره خالي وشرمنده نزد زن وبچه ،چهره اي نجيب ومظلوم،نااميد ومايوس،كارخانه اي تعطيل شده وويلاني وسرگرداني،تورم وطعم نخوردن ها ونياشاميدن ها،فريادهاي نهفته،و.... (فرامرز درخشنده)

ادامه »»
کم لطفی رسانه گروهی مازندران به وارش

شهرستان بابل اگرچه پایتخت فرهنگی مازندران است اما بخش اطلاع رسانی و مطبوعاتی اش  همپای سایر مولفه های  فرهنگی آن نیست و این برای شهر بابل یک نقص جدی محسوب می شود.

ادامه »»
سيل با زلزله فرق دارد؟

جناب آقاي دامادي نماينده محترم مردم ساري و مياندرود،شما در صحن علني مجلس به رئيس دولت انتقاد كرديد كه آيا سيل با زلزله فرق دارد كه به مازندران توجه نمي كنيد؟

ادامه »»
آیا برخی از مدیران مازندرانی اشباع شده اند؟!

شیفتگی خدمت یکی از همان اشتهاهای سیری ناپذیری است که برای انتخاب و استمرار حضور مدیران یک نظام مردمی در کرسی های مدیریتی در نظر گرفته شده که در نهایت به سعادت جامعه و رضایت مردم منجر می گردد و از این نظر بزرگانی همچون شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی تاکید دارند که ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت!صادقعلی رنجبر

ادامه »»
شب مازندرانی

آیین افتتاحیه هفته هنر مازندران،شامگاه شنبه 15 مهرماه در فرهنگ سرای نیاوران تهران برگزار شد.چکیده ای از اظهارنظر سخنرانان و حاشیه های این مراسم به همراه گزارش تصویری در زیر آمده است.گزارش+گزارش تصویری+حاشیه نگاری از مراسم افتتاحیه هفته هنر مازندران.

ادامه »»
مازندران، گوشت قربانی نیست!

گاهی فکر می کنم عده ای مازندران را با گوشت قربانی اشتباه گرفته اند که در هر مراجعه، بخشی از موجودیت این پیکره زنده را مطالبه می کنند و بر رسیدن به کام خویش اصرار می ورزند و در حالیکه خود به زنده بودن، احساس داشتن، انتظار داشتن، حق زندگی داشتن، حق حفظ بزرگی داشتن و دهها گزینه و مولفه مربوط به مختصات یک بالندگی وقوف کامل دارند، متاسفانه به روی خویش نیاورده و غافل مآبانه تنها به مطالبه خویش می اندیشند.

ادامه »»
دفاع مقدس حماسه ای هویت ساز

سالگشت دفاع مقدس امتداد رخداد بی بدیل ربع آخر قرن بیستم یعنی انقلاب اسلامی همان دمنده روح در جهان بی روح برای هر ایرانی آزاده و باشرافت رخدادی فراموش ناشدنی است و برای هر انسان ژرف اندیشی مستلزم تحلیل ظریف و همه جانبه است. دفاع مقدس از جوانب گوناگون قابل غور و بررسی است.

دکتر علي کريمي مله عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

ادامه »»
مناظره کوثری و زیباکلام/دفاع مقدس

ناظره استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره موضوع «مدیریت دفاع مقدس » در ساری برگزار شد.

ادامه »»
همسنگر

در تقویم جمهوری اسلامی ایران به هفته آغازین جنگ ایران و عراق هفته دفاع مقدس اطلاق می‌شود و از 31 شهریور تا هفتم مهر ادامه دارد.

ادامه »»
از داوطلبان عضویت در شوراهای شهرآزمون ورودی بگیرید+ تقاضا برای اصلاح قانون انتخابات شوراها

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دهمین دوره  انتخبات ریاست جمهوری  24خرداد92برگزار می شود . تجربه سه دوره  مدیریت شهری توسط نهادی مدنی و عمومی مثل شورا تجارب فراوانی پیش روی سیاستگذاران کشور نهاده است.

ایرج نیازآذری

ادامه »»
دفتر نمایندگی وزارت خارجه هفته آینده در ساری افتتاح می‌شود

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه گفت: دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه هفته آینده در ساری راه‌اندازی می‌شود.

ادامه »»
نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس توهین به ساحت پیامبر(ص) را محکوم کردند

نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای، اهانت به ساحت پیامبر(ص) و مقدسات دین اسلام را محکوم و تأکید کردند: توهین به هر یک از ادیان توحیدی اهانت به تمامی ادیان توحیدی محسوب می شود.

ادامه »»
دکتر نياز دانشگاه ساري را احيا نمود

آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه ساري كه در همایش سراسري معاونان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامي کشور در مجتمع آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي ساری سخن مي گفت با اشاره به ....

ادامه »»
كمك 120 ميليون توماني خير بابلي به سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني

مهندس عمویی که از صالحین و نیکوکاران شهر بابل می باشند تقبل نمودند به نیت فرزندشان شادروان مهدی عمویی مبلغ یکصد و بیست میلیون تومان به حساب سازمان جهت

ادامه »»
انتقاد، آری- انتقام، هرگز!

سئوال کردن از مدیران، حق ناظران قانونی و اصحاب رسانه است، اما زیر سئوال بردن آنها در هر قالب و عنوانی، مقوله دیگری است که در نگاه اولیه نگارنده مبنی بر انتقاد سازنده نمی گنجد، بلکه تداعی به پایان رسیدن مهلت ها و تعیین تکلیف ماندن یا رفتن است که ... (صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
پرونده ای برای انتخابات ریاست جمهوری

علیرغم اینکه فضای سیاسی کشورمان هم اکنون تحت تاثیر اجلاس شانزدهم کشورهای عضو جنبش عدم تهعد قرار دارد ولی بنظر میرسد  جنبه داخلی سیاست ورزی در ایران  مطلوبیت و جذابیت بیشتری داشته باشد چه آنکه پس از سپری شدن اجلاس این تنور انتخابات ریاست جمهوری است که آرام آرام گرم می شود .ایرج نیازآذری

ادامه »»
نیمی از جمعیت مازندران تحت پوشش بیمه ای تامین اجتماعی هستند

تعداد کارکنان تامین اجتماعی مازندران 808 نفر است/کل بیمه شدگان اصلی استان بیش از 517 هزار نفرند/ضریب نفوذ بیمه تامین اجتماعی در استان 50 درصد است/تاکنون توانستیم حدود 35 درصد از کارگران ساختمانی را بیمه کنیم/در استان حدود 200 میلیارد تومان طلب داریم.

ادامه »»
چکاد البرز، قله دماوند 5671 متر

با تلاش بسیار زیاد برای اولین بار موفق به تهیه عکس ۳۶۰ درجه از بارگاه سوم دماوند به ارتفاع ۴۲۰۰ متر و قله دماوند شدیم که می توانید در زیر این تصاویر را مشاهده کنید. در حال حاضر این ۳ عکس مرتفع ترین عکس ۳۶۰ درجه گرفته شده در ایران هستند که به تایید نهایی جهت نمایش در گوگل ارث رسیده است.

ادامه »»
توجه به طبقات محروم جامعه رمز ماندگاری شهید رجایی و باهنر است

رییس شورای اسلامی شهر بابل گفت: توجه به طبقات محروم جامعه رمز ماندگاری شهید رجایی و باهنر بوده است.

ادامه »»
هاشمی: افزایش سود بانکی مسکن روستایی را دچار چالش کرد

مدیرکل بنیاد مسکن روستایی مازندران گفت: به خاطر افزایش نرخ سود بانکی، ساخت و ساز مسکن روستایی در مازندران دچار چالش جدی شد/ بانک‌های ملی و صادرات سود بانک‌شان را افزایش دادند / بانک رفاه برای پرداخت وام مسکن روستایی اعلام آمادگی نکرد / 70 درصد واحدهای روستایی مازندران دچار مشکل جدی هستند.

ادامه »»
باز خوانی دغدغه های صنفی و معیشتی کارمندان دولت بمناسبت چهارم شهریور

روز کارمند فرصتی نو برای بازخوانی نقش و جایگاه کارمندان  در نظام اداری و تبیین وجوه انگیزشی و بهداشتی آنان است. چه آنکه اگربه  مطالبات و نیازهای صنفی و منزلتی کارکنان توجه شود به همان نسبت  می توانند در انجام وظایف بکوشند.ایرج نیازآذری ،سرپرست نمونه ملی  منتخب جشنواره شهید رجایی

ادامه »»
به بهانه یکم شهریور روز پزشک

به بهانه یکم شهریور روز پزشک یادی از طبیب حاذق استان مازندران زنده یاد دکتر خضرالله بیژنی یک روز گرم تابستان ، روستای فکچال، بخش بندپی بابل. خانه کوچکشان غرق در شادی بود. چهره ی آفتاب سوخته ی پدر و مادر که حکایتگر ساعات مداوم کشاورزی در شالیزار بود با لبخندی شیرین می درخشید . کودکی که خدا به آنها عطا کرد امیدی بود برای روزهای سبز آینده. اینچنین بود که نام خضرالله را برایش انتخاب کردند.(بیژن)

ادامه »»
جسد عضو شورای شهر ساری پیدا شد

جسد سيد علي بهروش (عضو شورای شهر ساری) و يكي از دو فرزند غرق شده اش که عصر روز گذشته در دریای مازندران غرق شده بود کشف شد.

ادامه »»
قدس، چشم انتظار حضور منتظران ظهور

روز جهانی قدس که مقدمه پیمایی برای شکل گیری نهایی اتحاد جماهیر اسلامی برای پیگیری و تحقق اهداف مقدسی همانند رهایی فلسطین از بلای صهیونیست ها و نجات قدس از اسارت اشغالگران و نیز استخلاص کشورهای اسلامی از حاکمیت جور و فسق و فساد حاکم و اهداف همراستای دیگر است. (صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
زلزله مخرب ترین پدیده طبیعی/ضرورت هوشیاری مردم و مسئولان

زلزله یکی از مخرب ترین پدیده های طبیعی بوده که چندین هزار نفر از هموطنان ما را به کام مرگ کشانده است.

ادامه »»
استقبال باشکوه مردم مازندران از بهداد سلیمی

بهداد سلیمی پس از ورود به زادگاهش شهرستان قائمشهر مورد استقبال باشکوه مردم و آیت‌الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرار گرفت.

ادامه »»
استانداری مازندران مشاوریا مدیر امور مجلس انتخاب نماید

امیدوارم با تدبیر نمایندگان ، استانداری و رسانه های گروهی  طرح تحقیق و تفحص از استانداری مازندران که پس از تصویب مجمع نمایندگان مازندران به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم گردید عاقبت خیری پیداکندو از احساس و حساسیت خارج شود برهمین اساس  چند نکته پیرامون حواشی این ماجرا تقدیم می دارم. (ایرج نیازآذری)

ادامه »»
طرح تحقیق و تفحص از استانداری مازندران آری یا خیر؟

طرح تحقیق و تفحص از استانداری مازندران  پس از مراسم روز خبرنگار به مهمترین سوژه خبری و سیاسی استان تبدیل گردید. تحقیق و تفحص از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی می باشد که برای اولین بار در یک سطح استانی توسط اکثریت نمایندگان مازنی اقدام شده است.(ایرج نیازآذری)

ادامه »»
شهادت علی (ع) شعر مازندرانی با ترجمه فارسی

شعر مازندرانی با تلفظ انگلیسی و ترجمه فارسی / طاهری در جستجو و حرکت به سوی خدایت علی(ع) را صدا بزن ( میر حمزه طاهری هریکنده ای نوپا)

ادامه »»
عارضه یابی پیامک های ضد دینی

کاربردهای  مختلف تلفن همراه اگرچه  برای بشر خدمات ورفاه  داشته اما این رسانه فراگیر بی نصیب از آسیب ها و ناهنجاری ها نیست. ایرج نیازآذری

ادامه »»
شب قدر؛ شب نزول اراده الهی در کائنات/تصرف در کائنات به اختیار امام است

علامه طهرانی با اشاره به آیات و روایات، شب قدر را مختص امت اسلام خوانده و تأکید می کند: در این شب، شیاطین نمی توانند سراغ افراد بیایند، چون شب قدرت و عظمت و بروز و ظهور امام در عالم ملکوت است و شیاطین همه در بیغوله های خود و در تاریکی ها مخفی شده اند.

ادامه »»
شكست غیرمنتظره در لندن را المپیك آینده جبران می كنم

شمشیرباز مازندرانی راه یافته به رقابت های المپیك لندن آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا در آستانه این واقعه ورزشی مهم را اصلی ترین دلیل حذف شدنش از این رقابت ها دانست و وعده داد : با تلاش و كوشش بیشتر ، این شكست را در المپیك آینده با كسب مدال جبران خواهم كرد.

ادامه »»
روز شوق آفرین اصحاب رسانه در محمود آباد

برنامه کیفی سازی  ، ساماندهی و رتبه بندی مطبوعات  و سایر رسانه های محلی با شتاب بیشتری صورت گیردو توانمندسازی خبرنگاران و بهبود سطح مهارت  اصحاب رسانه مورد توجه واقع شود.

(ایرج نیازآذری / مدیر سایت)

ادامه »»
دلنوشته های یک خبرنگار

کاش می شد با دست و قلم، دردها را چاره کرد...کاش همه مشکلات خبرنگاری به دنبال تهیه خبر به این اداره و ان سازمان رفتن بود...کاش دردهای این قشر کم توقع و نجیب به آینده موکول شدن جلسات بود.

ادامه »»
حق خبرنگاران ، مسئولان و جامعه در قبال همدیگر

دنیای امروز که از آن به عنوان دهکده جهانی یاد می شود، فضایی است آکنده از اطلاعات گوناگون و مدیریت بر این جامعه ناگزیر از داشتن اطلاعات صریح، به موقع، دقیق و سپس تجزیه و تحلیل مناسب از وقایع پیرامون مان بر اساس این اطلاعات می باشد. ( سید مهدی احمدی / عضو شورای اسلامی شهر ساری و عضو هیئت منصفه مطبوعات  )

ادامه »»
کم کاری مدیران، آفت پیشرفت مازندران

این روزها در غالب رسانه ها و نشست های مدیریتی، شاهد و سامع اپیدمی شدن واژه ترکیبی "مدیران کم کار" از زبان مدیران ارشد مازندران اعم از نماینده محترم ولی فقیه در مازندران، استاندار مازندران، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه استان و دیگر فعالان و چهره های رسانه ای مازندران می باشیم.

(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
مدیران ادارات رسانه ها را در امر اطلاع رسانی محدود نکنند

استاندار مازندران از مدیران ادارات استان خواست تا رسانه ها را از فعالیت اطلاع رسانی محدود نکنند.

ادامه »»
خبرنگار کنار خبرنگار/دیدارها تازه شد

100 روزنامه ،97نشريه و 47سايت خبري داریم/ سياه نمايي و بزرگ نمايي يكي از دغدغه هاي جدي استان است/مازندران يكپارچه و هماهنگ می خواهیم،نه تافته جدا بافته/اگر از رسانه ها استقبال كنيم به جاي ترويج شبنامه نويسي روزنامه نويسي گل خواهد كرد. (گزارش مازندنومه از مراسم روز خبرنگار)

ادامه »»
هفده مرداد و دغدغه های خبرنگاران

رسانه  ها می توانند امین مردم و مشاور مسوولان باشند و خبرنگاران برای ایفای رسالت  صنفی و حرفه ای خود به توجه بیش از پیش نیاز دارند.

(سردبیر سایت سلام مازندران)

ادامه »»
شهرمن بابل ، شهر علم و تلاش

شهرستان  دارالمومنین  و مذهبی بابل که هم اکنون متاثراز موفقیت ارزنده جوانانش در کنکورو آماده استقبال از سه قهرمان المپیکی خود می باشد  ظرفیت های فراوانی برای پیشرفت و تعالی دارد.

ادامه »»
جوانه هاي سياسي وبالندگي مازندران

صحبت های محمد دامادی نماینده جوان مازندران وشهر ساری پیش از خطبه های نماز جمعه ساری تلنگری برکسانی بود که نسبت به سرنوشت مردم استان بی توجه بوده اند وفقط به فکر جمع آوری آرا منطقه خود بوده اند . (فرامرزدرخشنده )

ادامه »»
توفیقات فردی نخبگان و قهرمانان ملی را مصادره به مطلوب نفرمائید

توفیقات فردی نخبگان علمی و قهرمانان ملی بیش از اینکه حاصل برنامه ریزی و تدبیر سازمانی دستگاه های دولتی باشد محصول تلاش فردی ، سختکوشی و حمایت خانواده نخبگان و قهرمانان ملی می باشد.

ادامه »»
پیشنهاداتی برای برپایی باشکوه نمازعید سعیدفطر بصورت یکپارچه و متمرکز

نمازعیدسعید فطر یکی از مهترین جلوه های شعائر دینی و مذهبی مسلمانان است. نماز عید سعید فطر نقش بارزی در انسجام اسلامی و تحکیم برادری بین مومنان دارد.

ادامه »»
تعارض وتناقض در سیاست های اعلامی و تصمیات اعمالی

چندی پیش جناب بهمن صادقی لاریمی کارشناس مازنی استانداری اصفهان طی مقاله ای  درسایت وزین مازندنومه مطالبه فرمانداری ویژه برای ارتقاء ساختارو تشکیلات سیاسی و اداری شهرستان بابل را یک شوخی و طنز بزرگ و عملی احساسی  خطاب کرد .

ادامه »»
دانش آموزان بابلی در کنکور91 درخشیدند

سخنگو و مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد: ممتازان مازندرانی در کنکور به‌زودی تجلیل می‌شوند ، از 22 منتخب کنکور 91 ، سه نفر از خطه مازندران و شهرستان بابل هستند.

ادامه »»
حذف از المپیک چیزی از ارزش‌های نوشاد عالمیان کم نمی‌کند

 رئیس هیئت پینگ پنگ مازندران گفت: حذف از بازی‌های المپیک چیزی از ارزش‌های نوشاد عالمیان کم نمی‌کند.

ادامه »»
وارش بابل در مهرماه سینمایی می شود

 جشنواره فیلم کوتاه وارش هر دو سال یکبار به میزبانی شهرستان بابل برگزار می‌شود. جشنواره وارش که از سال ۱۳۷۸ آغاز به‌کار کرده‌است مهمترین جشنواره استان  مازندران به شمار می‌رود.

ادامه »»
عالمیان نخستین پیروزی تاریخ پینگ‌پنگ ایران در المپیک را کسب کرد

 نفر اول پینگ پنگ ایران نخستین پیروزی این رشته را برای کشورمان در تاریخ المپیک کسب کرد.

ادامه »»
ورزشكار المپيكي از ما همراهان المپيكي از شما؟؟؟

مازندران استاني با سه ميليون جمعيت از استانهاي اصفهان تهران كرمانشاه فارس همدان در اعزام ورزشكار به المپيك لندن جلوتر است كه( البته نه در همراهان المپيكي )كه اين مهم نياز به توجه مسولان ارشد ورزش كشور به وجود استعدادهاي ورزشي استان ... (الیاس خلیلی)

ادامه »»
نمازجمعه بابل پرشکوهترین نمازجمعه مازندران

هم اکنون نیز  حضرت حجه الاسلام و المسلمین  حاج حس روحانی ،خلف صالح مرحوم آیت الله روحانی  که بعد از ارتحال والد بزرگوارشان سکاندار سنگر سیاسی و عبادی نظام دراین شهرهستند از موفق ترین ائمه جمعه کشور می باشندو همچون پدر ارزشمندشان این کانون عظیم معنوی را زنده نگه می دارند. ایرج نیازآذری

ادامه »»
همه شهرهای مازندران با هم برادر هستند+ اصلاحیه

مردم همه شهرهای مازندران با هم برادر هستند و هیچ فرقی بین بابلی یا ساروی  یا آملی ندارد. شهرگرایی مشکلی از استان حل نمی کند و استان مازندران در سایه یکدلی و همگرایی توسعه خواهد یافت.

ادامه »»
تخصص گرایی و تجربه محوری در مدیریت و شایسته گزینی

در کشور ما برای همه امور تخصص و تجربه لازم است الا مدیریت!. مابرای یک سرماخوردگی ساده که با استراحت و خوردن سه قرص و شربت مرتفع می شود به پزشک به عنوان فرد متخصص رجوع می کنیم  که البته کار درستی می کنیم...

ادامه »»
واردات بی‌رویه به تولید داخلی صدمه می‌زند

ئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه کار اقتصادی در کشور باید در دست مردم باشد شبه‌دولتی‌ها را برای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مناسب ندانست.

ادامه »»
امام جمعه ساری: روحانیت مرزبانان شریعت و سربازان ولایت هستند

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری از جامعه روحانیت به عنوان مرزبانان شریعت و سربازان ولایت یاد كرد و گفت: روحانیت و علما از بدو پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی همچنان در تمامی عرصه های انقلاب و پیشبرد اهداف عالیه حاكمیت نظام اسلامی پیشتاز هستند.

ادامه »»
شمار بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی مازندران افزایش یافت

نظام تامین اجتماعی توانمند می تواند عامل مهمی در بسط و توسعه عدالت اجتماعی وبستر ساز سیاست های رفاهی ومحرومیت زدائی در جامعه باشد.

ادامه »»
آيين سنتي 26 عيد ماه

آيين ويژه سنتي 26 عيد ماه طبري هر سال در تاريخ 28 تيرماه شمسي در بيشتر روستاهاي استان برگزار مي شود. در روستاي امامزاده حسن سوادكوه اين مراسم با آداب خاصي انجام مي شود اين رسم به جشن مردگان نيز معروف است.

ادامه »»
ساری یا مرکز استان ، سخنی با استاندار مازندران ، نمایندگان و شورای اسلامی شهر ساری

 مراکز استانها نماد و اعتبار  هر استان محسوب می شود. هر چه مرکز استان دارای جامعیت و توانمندی باشد شهرهای پیرامونی به تبع آن رشد می کنند. مشهد مقد س ، شیراز ، اهواز ، تبریز، رشت و اصفهان اگرچه شهرند اما به استان خود اعتبار داده اند.ایرج نیازآذری

ادامه »»
تکذیبه ای برای تضعیف معاون استاندار!

عجیب است که در یک سازمان برای بدست آوردن دل عده ای! معاون سازمان خود را تضعیف می کنند ، مازندران فقط ساری نیست، بلکه باید به همه شهرها توجه عادلانه صورت گیرد.

ادامه »»
گردشگری فرصتی که در مازندران دود می‌شود

رئیس شورای شهرستان بهشهر و پژوهشگر مازندرانی در مصاحبه با فارس از بی‌استفاده ماندن فرصت‌های گردشگری در مازندران گفت.

ادامه »»
امكانات مناسب و ظرفیت های لازم برای دوره های تحصیلات تكمیلی فراهم شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با تاكید بر لزوم افزایش دوره های تحصیلات تكمیلی در دانشگاه ها ، گفت : امكانات مناسب و ظرفیت های لازم برای تحصیلات تكمیلی فراهم شده است ، نقش مدیران گروه در كیفیت بخشی امور آموزشی دانشگاه را بسیار مهم دانست و گفت : دانشگاه آزاد اسلامی به مركز تولید علم تبدیل شده است .

ادامه »»
ملاحظاتی برپیشنهاد شورای اسلامی مرکز استان در معرفی شهردار جدید

مقایسه  سوابق و توانمندی های شهردار پیشنهادی جدیدساری  با دیگر شهرداران مراکز استان ها می تواند در تصمیم استانداری در قبول یا رد پیشنهاد شورای شهر موثر باشد. (ایرج نیازآذری)

ادامه »»
اجرای مصوبات مجلس در زمینه حجاب در جامعه جدی گرفته شود

جمعی از زنان محجبه بابل در راهپیمایی روز حجاب و عفاف خواستار اجرای جدی مصوبات طرح ها در زمینه حجاب و عفاف مجلس شورای اسلامی در جامعه شدند.

ادامه »»
فعالیت پژوهشی هیات باستان شناسی در محوطه تاریخی كجور نوشهر آغاز شد

كارشناس ارشد باستان شناسی اداره كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از آغازفعالیت های پژوهشی و عملیات حفاری توسط یك هیات باستان شناسی در محوطه تاریخی روستای ' كجور ' نوشهر خبر داد.

ادامه »»
طغیان رودحانه کلاردشت

با طغیان رودخانه کلاردشت، راه ارتباطی سه گروه از کوهنوردان به قرارگاه کوهنوردی رودبارک قطع شد.

ادامه »»
دفع غیربهداشتی زباله در عرصه های جنگلی نور نگران كننده است

جمعی از شهروندان نوری با ابراز نگرانی از دفع غیر اصولی انواع زباله ها در عرصه های جنگلی این شهرستان ، خواستار رفع این مشكل از سوی مسوولان استانی شدند.

ادامه »»
احداث جاده ساحلی در بابل

شهردار بابل گفت: جاده ساحلی در بابل تا پایان امسال احداث می شود ، داشتن جاده های استاندارد را از مولفه های شهرهای توسعه یافته است.

ادامه »»
مهندس طاهایی پیشگام فضای گفت وگو محور در استان مازندران است

نشست مناسبتی یا فصلی   اصحاب رسانه مازندران با مهندس طاهایی  که عنوان هم اندیشی دارد  زمینه فضای گفت وگو محور در استان مازندران  است. (ایرج نیازآذری)

ادامه »»
اوقات سازنده‌ای که هدر می‌روند

 با آغاز فصل تابستان متولیان متعدد غنی سازی اوقات فراغت دست به کار می شوند تا شاید بتوانند با برنامه ریزی های نه چندان جدی و کارشناسی شده، اوقاتی سازنده برای قشر گسترده جامعه طراحی کنند . (زهرا اسلامی)

ادامه »»
توسعه‌نیافتگی مازندران و هزاران راه نرفته

در حالی نشست هم‌‌اندیشی استاندار مازندران با مدیران رسانه‌ها برگزار شد که عمده مسایل به توسعه‌نیافتگی‌، هزاران راه نرفته و هزاران کار نکرده در مازندران اشاره داشته است.(جابر معافی)

ادامه »»
ساماندهی سواحل نیاز به یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

استاندار مازندران گفت : برای ساماندهی سواحل نیاز به یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار داریم * سپاه مازندران برای ساماندهی دریا آمادگی کامل دارد * برای ساماندهی سواحل نیاز به یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار داریم * موضوع کمک به هیئت رزمندگان در قالب بودجه فرهنگی لحاظ می‌شود.

ادامه »»
آشفته بازار عرصه مدیریت در مازندران!

ختلافات دیرینه برخی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری هم با خودشان و هم با استاندار و شهردار و نمایندگان ساری در مجلس که نهایتاً با استیضاح و برکناری شهردار سابق حتی در شرایط مخالفت استاندار به اوج رسید و نیز اتفاقات پس از برکناری که منج...

(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
تولید پرتقال تامسون در كشور به حد اشباع رسیده است

مدیركل دفتر امور میوه ها در معاونت تولیدات گیاهی وزارت جهاد كشاورزی با بیان اینكه طرح توسعه تولید مستمر مركبات در حال اجرا است ،گفت : در حال حاضر تولید پرتقال تامسون در كشور به حد اشباع رسیده است.

ادامه »»
نخبگان دانشگاهی همواره مسایل مهم فرهنگی را رصد نمایند

حسین نیاز آذری عضو كميسيون جهاد کشاورزی مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه با استفاده از اساتید،فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی همواره مسأیل مهم فرهنگی را رصدنمایند ، هرچه ارتباط بین دانشگاه و حوزه های علمیه و سایر مراکز علمی با  برنامه وكارآمدي باشد مسأیل دینی و مذهبی بیشتر احیاء می شود.

ادامه »»
بودجه 91 هنوز ابلاغ نشد/شهرهای غرب مازندران نیاز به کنارگذر دارد

استاندار مازندران با اعلام اینکه بودجه 91 هنوز ابلاغ نشده، گفت: در بخش راه شهرهای غرب مازندران نیاز به کنارگذر دارند ، پیشرفت کار در کنارگذر شرقی محمودآباد قابل ستایش است و باید از مجموعه مدیران شهرستان به ویژه فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر محمودآباد به دلیل عملکرد بسیار خوب آنها تشکر کرد.

ادامه »»
همه قوا در جبهه واحد دفاع از اسلام، ملت و استقلال کشور قرار دارند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس، مسئولان عالی و قضات قوه قضاییه، ارتقاء دستگاه قضایی بمنظور تحقق عدالت قضایی در جامعه را مهمترین هدف برشمردند و ضمن تبیین برخی نکات مهم برای رسیدن به این هدف، همکاری همه دستگاهها بویژه قوای سه گانه را در شرایط کنونی فریضه و لازم دانستند ...

ادامه »»
ساكنان محور گنج افروز بابل همچنان در انتظار تحقق وعده های مسوولان

ساكنان محور گنج افروز در شهرستان بابل خواستار تسریع در تعریض و ساماندهی این جاده شدند و از مسوولان دستگاه های مرتبط و نمایندگان مجلس خواستند تا به وعده هایشان در این مورد عمل كنند.

ادامه »»
چشمه های آبگرم آمل ، فرصتی ناشناخته برای رونق گردشگری

چشمه های آبگرم از ویژگی های طبیعی كشورمان است كه در نقاط مختلف ایران وجود دارد و از نمونه بارز و شاهكار خلقت ، چشمه های معدنی آبگرم لاریجان آمل است كه با وجود خاصیت های فراوان درمانی اما تاكنون برای توسعه بخش گردشگری وتفریحی ناشناخته مانده است.

ادامه »»
حسرت روزهای صداقت

 نوشتن درباره آنها، رفتن به دیدارشان، شنیدن حرف‌ها و درد و دل‌های آنها دیگر روز و ساعت و مناسبت خاصی نمی‌خواهد چون دفاع مقدس ما هزاران برگ زرین دارد که هنوز تمام برگ‌های آن خوانده نشده است ، در تمام مدت حضور در جبهه‌ها آرزوی شهادت داشتم، اما ظاهراً لیاقتی بیش از جانباز شیمیایی 50 درصد نداشتم.

ادامه »»
رژه گردشگران هنجارشکن در برابر دیدگان متحیر اهالی شهرهای شمالی!

همانگونه که قبلاً هم اعلام نگرانی کرده و آماده باش فرهنگی داده بودیم، بالاخره سر و کله قابل ملاحظه  بی حجابها پیدا شد و در فاصله زمانی کوتاهی تحت عنوان گردشگر و مسافر، جاده ها و خیابانهای شهرهای شمالی و بخصوص شهرها و شهرکهای...

(صادقعلی رنجبر)

ادامه »»
سوگند دروغ یاد كردن، انسان را به تباهی می كشاند

نماینده ولی فقیه در مازندران نسبت به سوگند یاد كردن دروغین در معاملات هشدار داد و گفت : قسم دروغ برای فروختن كالا و اجناس و كسب سود ، خیر و بركت زندگی را از بین می برد و انسان را به تباهی و بدبختی می كشاند.

ادامه »»
طاقه‌های دومین چشمه زیبای جهان زخمی شد

توسط افرادی ناآشنا به میراث فرهنگی، طاقه‌های دومین چشمه زیبای طبیعی جهان زخمی شد و حفره بزرگ در کنار طاقه چشمه آب معدنی سورت ایجاد شد.

ادامه »»
همکاری منطقه ای و بین المللی راه توسعه شمال را هموار می سازد

بی تردید رهیافت استان های شمالی به توسعه پایدار منوط به  همگرایی بین شهرستانی تا ارتباط بین المللی می باشد و یقین بدانیم منابع مادی و معنوی به اندازه ای نیست که برای همه شهرها و استانها پروژه های اختصاصی منظور شود . ( ایرج نیاز آذری دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای )

ادامه »»
لاریجانی مصوبه انتقال آب خزر به کویر را لغو کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی : عمليات اجرايي طرح شيرين سازي و انتقال آب درياي خزر به حوضه فلات مركزي ايران، اواخر فروردین ماه امسال با حضور محمود احمدی نژاد رييس جمهور کشورمان آغاز شده بود.

ادامه »»
دولت حق تصمیم‌گیری خودسرانه در حوزه سیاست خارجی را ندارد

تصمیم‌گیری در حوزه سیاست خارجی بر عهده نظام و شخص رهبر معظم انقلاب است و دولت حق ندارد خودسرانه در این باره تصمیم‌گیری کند / بنده ورود به سفارت انگلیس توسط دانشجویان در سال گذشته را تایید نمی‌کنم و این حرکت دانشجویی با وجود نیت خیر و انقلابی دانشجویان توجیه‌پذیر نبوده است اما وزارت امور خارجه ...

ادامه »»
هزینه همایش‌های بی فایده در کشور ده برابر بیشتر از مفاسد مالی است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هزینه کرد بی مورد در برگزاری برخی همایش های هزینه بر اظهار داشت: هزینه همایش های بی فایده در کشور ده برابر بیشتر از مفاسد مالی است.

ادامه »»
هشدار / تب کریمه کنگو را جدی بگیرید

این بیماری ابتدا در کشور اوکراین شناسایی شد اما در سال ‌جاری در استان‌های مشهد، تهران و مازندران بیشتر از سایر مناطق کشور دیده می‌شود / این بیماری بیشتر سلامتی افرادی که با دام سروکار دارند را تهدید می‌کند / بر اثر این بیماری دو نفر در مشهد و یک نفر در مازندران جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »»
کشاورزی در مازندران در حال فلج شدن است

گاهی اوقات نگاه مردم به‌صورت کارشناسانه است و باید به این نگاه‌ها و حرف‌ها توجه کرد و احترام گذاشت چرا که می‌تواند منشا خیرات هم باشد / مسئولان باید فکر کنند که تا به حال چه کارهایی انجام داده‌اند. آیا این کارها مفید بوده؟ آیا به قول و وعده‌ها عمل کرده‌اند یا نه ؟

ادامه »»
کوچ رستمعلی به طبقه سوم استانداری ؟

پس اعلام خبر انحلال روابط عمومی استانداری ها گمانه زنی هایی در خصوص انتصاب کمال رستمعلی به عنوان مشاور و رئیس گروه مشاوران جوان استاندار مازندران به گوش می رسد . جایگاهی که از بهار سال گذشته تا کنون و پس از انتقال مشاور جوان سابق استاندار مازندران به نهادی دیگر و ...

ادامه »»
همگرایی مردم و مسوولان در شهرستان بابل شوق آفرین است

مردم بابل طعم شیرین وحدت و یکدلی نمایندگان جدید رادر شتاب طرح های توسعه خواهند چشید و آرامش فضای شهرستان را مرهون وفاق نمایندگان می دانند. روح خدمت و همدلی پاسخی است به حضور حماسی مردم و لبیک به منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی .

ادامه »»
دکتر نیازآذری رییس دانشگاه آزاد ساری ابقا شد

پس از انتصاب فرهاد دانشجو در سمت دانشگاه آزاد اسلامی و آغاز عزل و نصب ها در این مجموعه بزرگ آموزشی،برخی نگاه ها به مازندران و به طور خاص دانشگاه آزاد ساری بود تا ببینند آیا کیومرث نیازآذری-مدیر محبوب جاسبی و هاشمی رفسنجانی-ابقا می شود یا خیر.

ادامه »»
3.6 میلیارد تومان اعتبار به گازرسانی بابل اختصاص یافت

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: بیش از 3 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای تسریع گاز رسانی به شهرستان بابل از سوی بانک تجارت اختصاص یافت.

ادامه »»
اجرای طرح های راه و شهرسازی بابل سرعت می گیرد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: روند اجرای طرح های راه و شهرسازی بابل با مساعدت و پیگیری های مسوولان اجرایی كشوری و استانی سرعت می گیرد ، مسایل و مشكلات كشاورزان مازندرانی را به صورت جدی در مجلس پیگیری خواهد كرد.

ادامه »»
جلسه هم اندیشی انجمن رسانه های مجازی مازندران با مدیران پایگاههای خبری مازندران برگزار شد+تصاویر

از تشکیل انجمن صنفی رسانه های مجازی مازندران که در کشور بی نظیر بوده و حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم روز خبرنگار سال گذشته تشکیل این انجمن را به فال نیک گرفته و آنرا حرکتی مهم در مازندران قلمداد کرده بود ، حرکتهای مثبتی در راستای حمایت از سایتهای مجازی مازندران…

ادامه »»
نیازآذری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شد

حسین نیازآذری به عنوان تنها نماینده مازندران عضو کمیسیون کشاورزی،  آب  و منابع طبیعی مجلس شد.

ادامه »»
اینجا مازندران،حیاط خلوت پایتخت نشین ها!

همه چیز به پول ختم نمی شود،مدیران خلاقی نداریم؛مازندران از سیاسی کاری مدیرانش رنج می برد نه از ظرفیت های خدادادیش! جنگل و دریا فرصت برای مازندران است. پس نگویید مصوبه سال 64 کار مارا خراب کرد؟!/روح حاکم بر مدیریت استان بیمار است به قول مدیر کل بازرسی مازندران« بیشترمدیران استان به جای مدیریت استراتژیک درحال حفظ میزهای خود هستند»
(سید روح الله شجاعی)

ادامه »»
شرایط بین‌المللی ‌شدن بابل فراهم است

نماینده مردم شریف بابل گفت : نیاز است شهرستان بابل در افق 1404 به عنوان شهرستان نخست شمال در تمام شاخص‌ها و یکی از شهرهای مهم کشور در عرصه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری، بهداشت و درمان، آموزش عالی، تجارت و بازرگانی و فناوری و امور فرهنگی تبدیل شود / هنر یک نماینده زیرسوال بردن خدمات مسئولان و نمایندگان گذشته نیست بلکه هنر هر مسئولی پیگیری مستمر پروژه‌های مصوب در دست اجرا است...

ادامه »»
دانشجوی بابلسری از بی حجابی می گوید

اگر تاچند وقت پیش پوشیدن مانتوهای کوتاه و لباس های تنگ و چسبان بی حجابی را به ذهن متبادر می ساخت،این روزها اما به نمایش گذاشتن کامل گوش و تمامی گردن را نیز باید به آن اضافه کرد.گرچه در مواردی کشف کامل حجاب و انداختن روسری در داخل خودروها نیز مشاهده شده اما به دلیل ... ( حامد رهی دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه مازندران )

ادامه »»
مولود کعبه و علوی های روزگار ما!

امام علی(ع) از ابتدای تولد تا لحظه شهادت، اسطوره تکرارنشدنی تمام ذائقه های کمالجو و تکامل گراست و یقیناً از معدود انسانهای توقف ناپذیر در تمام ابعاد انسانی و الهی در دو جلوه مادی و معنوی است و بلا تردید آن حضرت بعنوان یک انسان کامل، فراتر از محدودیتهای جنسیتی بعنوان روز مرد، یعنی الگوی انسان خداگونه.صادقعلی رنجبر

ادامه »»
مخترع ایرانی سکته را پیش‌بینی می‌کند

مخترع و نوآور دارنده مدال‌های جهانی اهل مازندران با اعلام اینکه دستگاه پیش‌بینی، پیشگیری و درمان سکته‌های قلبی اختراع شد، گفت: حمایت از نخبگان مدال‌دادن نیست.

ادامه »»
تجلیل آيت الله طبرسي از مرد شماره یک طرح دریا

نماینده ولی فقیه در مازندران در نشست مسئولان فرهنگی استان پیرامون کنگره بزرگداشت ابن شهر آشوب از فعالیتهای معاونت سیاسی وامنیتی مازندران در توجه به سواحل دریا قدر دانی کرد.

ادامه »»
کتاب نگین گردشگری ایران با 4 زبان زنده دنیا منتشر می‌شود

استاد پیشکسوت عکس و فیلمسازی در مازندران از انتشار نگین گردشگری ایران با چهار زبان زنده دنیا به صورت کتاب مصور خبر داد.

ادامه »»
" کیاکلا " شهری همچنان در غبار محرومیت...!

بی تردید توسعه " کیاکلا " نیازمند عزم و نگاه ملی و استانی دارد و با اعتبارات محدود و تخصیصی فعلی مشکلی از مشکلات آن مرتفع نخواهد شد و به نظر می رسد آقای استاندار همانند نگاه ویژه خود به برخی شهرهای غرب استان ، باید به این شهر نیز توجه اعتباری ویژه نماید و خود را نسبت به همه استان متعهد بداند و این نگاه را در دیگر مدیران نیز تعمیم دهد ...(محسن گرجی -  سرپرست روزنامه جام جم در مازندران)

ادامه »»
نارسائی های تکراری طرحهای سالمسازی دریای مازندران

البته وجود کاستی و نارسائی در هر طرح اجرائی، امری کاملاً عادی و قابل انتظار است و نمی توان با نگاهی مطلق به عملکرد مجدانه مجریان خرده گرفت، اما آنچه که موجبات تأسف ما را فراهم می آورد، تکرار نارسائی هایی است که در سال یا سالهای گذشته به عینه و به کرات دیده شده اند و مواجهه با آنها بایستی بر اساس برنامه های مدبرانه انجام پذیرد که متأسفانه اینگونه نیست....

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
اقدام قابل تقدیر حسینی و علیپور

 این واقعه که از موارد نادر تاریخ پارلمانی استان مازندران است را باید به فال نیک گرفت؛ شاید در رویکرد کلان مجمع نمایندگان استان نیز موثر افتد و نمایندگان محترم شهرستانهای استان ضمن حفظ استقلال خود، گام­های مثبتی برای رساندن مازندران به جایگاه واقعی­اش  بردارند... 

ادامه »»
لاریجانی در اداره جلسات علنی مثال زدنی است

وضعیت سوال از رئیس جمهوری باید اصلاح شود.اخیرا طرحی  در مجلس تصویب شد و رفت شورای نگهبان و دوباره اصلاح شد، باید در مقابل جواب‌های غیر مسئولانه رئیس جمهوری این بخش از آئین‌نامه اصلاح شود، دلیلی ندارد رئیس جمهوری توهین کند، مجلس ساکت بماند، مجلس باید تا آخر ماجرای اصلاح آئین نامه در بخش سوال از رئیس جمهوری ایستادگی کند...

ادامه »»
مسئولان شهری آمل به فکر باشند

دراین مدت بیش از 650 میلیون ریال برای مراحل درمانی علیرضا هزینه شد معالجه که حدود  550 میلیون ریال از این مبلغ را به دوستان و آشنایانی که از آنها قرض کردم بدهکار هستم / در این مدت برای تامین بخشی از هزینه های درمانی پسرم به سوی مسئولان امر از جمله فرمانداری، کمیته امداد امام خمینی(ره) و مجمع خیران  آمل رفتم که متاسفانه جواب رد از همه آنها شندیم و درعین ناباوری و تعجب از خودشان رفع مسئولیت می کردند...

ادامه »»
سید هادی حسینی : من و علیپور دفتر مشترک خواهیم داشت

ما دو نماینده مجلس تعهد کرده‌ایم که پشت‌سر نماینده خبرگان رهبری مازندران حرکت کنیم و اختلافی هم بین ما دو نفر بر سر اصولی که شما برای آن به ما رای داده‌اید، نباشد / حفظ حاکمیت نظام اسلامی، تمامیت ارضی کشور و نیز معاش مردم سه رسالت مهم ما است...

ادامه »»
شجاعی خبر داد : حضور 200 نفر در جلسه امروز فراکسیون حامی لاریجانی

مجمع فراکسیون رهروان ولایت در موعد مقرر در مجلس قدیم برگزار می‌شود / در این مجمع در نظرداریم تا اساسنامه فراکسیون رهروان ولایت را بررسی کنیم / تعیین تکلیف هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه‌های مجمع فراکسیون رهروان ولایت است...

ادامه »»
مارمه

هی به آیین مارمه ( mârmə ) یامادرمه ( mâdermə) در مازندران(نادعلی فلاح،پژوهشگر،نور)

ادامه »»
راه برون رفت از بن بست ها کجاست؟!

شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در غالب شهرهای مازندران به استناد انعکاس رسانه ای مذاکرات اعضاء در جلسات و اظهارات رسمی و غیررسمی در حواشی حضور در محافل عمومی که بعضاً می توان از آنها به مشاجرات غیرمتعارف با مدیران اجرائی استان و شهرستان نیز تعبیر کرد، دارای دو جلوه غیرمتداول شده اند که طی آن، در اذهان عمومی، شبهه ناکارآمدی و یا ناامیدی را تداعی کرده که به هر حال گرفتار بن بست های قانونی و یا خودساخته اند و باید چاره ای برای برون رفت از این شرایط شکننده اندیشید!صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
جریان انحرافی منافقانی هستند که به مجموعه نظام نفوذ کرده‌اند

داوود احمدی نژاد در مازندران :  با مطالعه‌ای که من بر روی جریان انحرافی داشته‌ام اکثر قریب به اتفاق آنان منافقانی هستند که توبه تاکتیکی داشته‌اند و به مجموعه نظام نفوذ کرده‌اند...

ادامه »»
راهنمای 98 ساله کوهنوردان ایران و جهان درگذشت

صفرعلی نقوی معروف به ( مش صفر ) راهنما و کوهنورد پیشکسوت ایران و جهان درسن 98 سالگی بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

ادامه »»
شجاعی :جلسه مشترک با جبهه پایداری و رهپویان نداریم/اگر آنها در جلسه ما شرکت کنند، رای‌گیری استمزاجی برای ریاست مجلس نهم را قبول داریم

از نظر ما به جز 8 نماينده اصلاح‌طلب مجلس نهم، ديگران اصولگرا هستند و هيچ منعي براي حضورشان در جلسات فراكسيون رهروان ولايت وجود ندارد. اما فراكسيون پايداري و رهپويان، همه اين نمايندگان را اصولگرا نمي‌داند و قائل به گزينش نمايندگان براي حضور در جلساتش است. از اين رو نمي‌توان آنها را فراكسيون اكثريت خواند و راي گيري آنها براي رياست مجلس را پذيرفت...

ادامه »»
امنیت آزادفکری در دانشگاه ها فراهم نیست

رفتارهای محدود کننده سیستم نظارتی  کشور  برای برخی استادان دانشگاه ها و چهره های علمی و  حضور کمرنگ  منتقدان در رسانه ملی در تعارض با منویات رهبری انقلاب در بحث آزاد اندیشی است و ضرورت دارد زمینه های لازم برای اجرای بی دغدغه منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب  در کشور فراهم شود. (ایرج نیاز آذری)

ادامه »»
تقدیر رییس جمهور از دکتر جهانبخش رئوف

دکتر جهانبخش رئوف استاد تمام دانشگاه مازندران و معاون پژوهشی این دانشگاه می باشد که در سالهای اخیر نیز چندبار به عنوان دانشمند برتر جهان انتخاب شده است ...

ادامه »»
اقتدار نماینده مجلس در عزل و نصب مدیران نیست

منتخب مردم بابل در مجلس نهم گفت: اقتدار نماینده مجلس ورود در عزل و نصب مدیران نیست بلکه در خدمت بی‌منت به مردم است ، تمرکز همه اقشار جامعه باید به سمت سازندگی و پیشرفت کشور باشد و نباید انرژی افکار عمومی صرف مباحث حاشیه‌ایی شود.

ادامه »»
طاهایی : بابل یک استان است

شهرستان بابل از دیدگاه ما چه از نظر جمعیتی و چه وجود استعدادهای بی‌شمار خود یک استان است و باید به آن توجه بیشتری شود اگرچه مشکلاتی هم  وجود دارد ولی پروژه‌های بزرگ اعتبارات بزرگ می‌خواهد که ممکن است ما در این زمینه دچار مشکلاتی باشیم...

ادامه »»
“یه شهر و یه ناجی … قائمشهر و نساجی”

سلام مازندران ـ رضا عباس زاده : داور سوت را این بار بلندتر می زند. سوت پایان . بلند می شوی که به خانه بروی . مانند دوران کودکی که سوت بلند کارخانه که از همه جای شهر شنیده می شد ، سوت پایانی بود بر بازی پسرکانی که ساعتها با یک توپ دولای پلاستیکی در کوچه پس کوچه های قائمشهر می دویدند و می خندیدند . سوت کارخانه نساجی ...

ادامه »»
فیاضی : مدافع همیشگی کشاورزان خواهم بود

منتخب نور و محمودآباد در مجلس نهم گفت: در جلسه‌ای که با مجمع نمایندگان داشتیم، این موضوع را مطرح کردیم که تلاش کنیم در مجلس نهم لااقل یک نماینده در کمیسیون کشاورزی برای دفاع از حق این اقشار داشته باشیم.باید مجموعه جهاد کشاورزی و در رأس آن ریاست سازمان فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشد چرا که کشاورزی حرف اول مازندران است و مسائلی مانند ...

ادامه »»
معاون استاندار مازندران : خدمات احمد ناطق نوری چشمگیر بود / پیشنهاد بودجه 310 میلیاردی برای مازندران

حرف‌های پراکنده از سوی مسئولان کشور را یکی از عوامل مهم گرانی است / حاج احمد ناطق نوری در طول خدمت خود ارتباط مسئولان با وزرا را به خوبی برقرار می‌کرد و مازندران از وجود ایشان خیلی بهره‌مند شد / امسال 310 میلیارد تومان اعتبار برای مازندران از سوی دولت به مجلس پیشنهاد شده است ...

ادامه »»
تجلیل امام جمعه محمودآباد از ناطق نوری / محمودآباد مقر اوپک شود

برعکس شهرهای دیگر، محمودآباد ظرفیت بالقوه‌ای دارا است، ولی ما به خوبی از این ظرفیت استفاده نکردیم که بخش از این ضعف‌ها ناشی از بی‌تجربگی و برخی نیز از بی‌تفاوتی است و باید محکم و قوی به عنوان نماینده مردم از حقوق آنها دفاع کنیم...

ادامه »»
گلگشت های جمعه در سایه بی خیالی مسئولان

گلگشت برنامه ایی است  تفریحی که در غالب  کوهنوردی در مناطق جنگلی و کوهستانی مازندران برپا می شود. البته  آن کوهنوردی  که در ذهن شماست انجام نمی گیرد . کوهنوردی از جنس گلگشت با پای پیاده نیست بلکه جوانان سواره طی مسیر می کنند و بعضا مختلط ! مختلط بودن گلگشتی ها باعث شده برانبوه متقاضیان  تور افزوده شود ...

ادامه »»
گزارش تصویری / ازدواج دو دانشجو در محل یادمان دانشگاه مازندران

به گزارش سلام مازندران مراسم عقد دو زوج دانشجو با شعار «ازدواج آسان و بدور از معيارهاي مادي » روز سه شنبه با حضور دانشجويان و مسئولان دانشگاه مازندران بر سر مزار دو شهيد گمنام و در يادمان شهداي دانشگاه مازندران برگزار شد . در این مراسم دکتر احمدپور ریاست دانشگاه مازندران ضمن تبریک به این زوج جوان یک عدد سکه بهار آزادی به این زوج دانشجو اهدا نمود .

ادامه »»
سخنی با منتخبان مازندران درنهمین دوره مجلس شورای اسلامی (2)

نگارنده در اسفندماه سال 90 مطلبی تحت عنوان "سخنی با منتخبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان مازندران" به رشته تحریر درآورده و در شرایطی که عده­ای مشغول جشن شادی پیروزی و عده­ای دیگر ناراحت و نگران از عدم راهیابی پس از گذر از فیلتر شورای نگهبان و عده­ای دیگر ناراضی و شاکی از عبور نکردن از فیلتر شورای نگهبان بودند...

ادامه »»
آغاز گامهاي بلند انجمن رسانه هاي مجازي مازندران

رئيس انجمن رسانه هاي مجازي مازندران به مناسبت ۲۷ ارديبهشت روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي در گفتگو با خبرنگار ما به نقش مهم رسانه هاي مجازي و روابط عمومی الكترونیك در عرصه جهانی اشاره كرد و اظهار داشت : رسانه های نوین و مجازي ابزارهای جدی و اثربخش در عرصه ارتباطات محسوب می شود

ادامه »»
دانشگاه مازندران چهارشنبه ميزبان دومین همایش بین‌المللی انجمن آموزش عالی ایران

هدف از برگزاری این کنفرانس، فراهم ساختن فرصتی برای دانشگاهیان و فعالان عرصه آموزش عالی در حوزه‌های مختلف آموزشی با منافع بین‌رشته‌ای است تا بتوانند درخصوص موضوعات مربوط به طرح آمایش آموزش عالی بحث و گفتگو کنند...

ادامه »»
مزاحمت های تلفنی بر روی سامانه مخابراتی ایرانسل قابل رد یابی است

مدیرعامل شركت مخابرات استان مازندران گفت: مزاحمت های تلفنی مشتركین ایرانسلی كه از سوی مردم شكایت داشته باشند، قابل رد یابی است.

ادامه »»
پدر کویر شناسی ایران : آب دریای مازندران را کجا می برید؟ به درد کویر هم نمی خورد!

کویر که هیچ، از این مناطق (گیلان، مازندران و گلستان) بیرون بروید، دیگر نمی شود از آن استفاده کرد. حتی در خراسان شمالی و اردبیل هم نمی توان از آن استفاده کرد.آب دریاهای آزاد خیلی شور است و 5/3 درصد نمک دارد. یعنی در واقع 35 میلی گرم در لیتر. اما آب دریای خزر را استفاده کرده اند در کشاورزی ...

ادامه »»
میلاد کوثر و کوثری های زمانه ما!

 

میلاد زهرای مرضیه و مطهر(س) که روز زن شامل روز مادر،می گردد، فرصتی است تا بانوان جامعه ما با الگوگیری از اسوه زنان دو عالم به اعتلای رفتاری و معرفتی خویش پرداخته و کیفیت بندگی خالصانه خویش را بهبود بخشند و بعبارتی، سعادت اخروی خویش را تضمین نمایند.صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
شهری دبیر شد

  در اولین جلسه دوره جدید  با رای اکثریت اعضا حسین شهری به عنوان دبیر جدید انجمن اسلامی دانشگاه مازندران و زهرا شفقت به عنوان  دبیر روابط عمومی و جانشین این تشکل انتخاب شدند . 

ادامه »»
احمد ناطق: به فعالیتم در نور ادامه خواهم داد

گرچه که تا چند روز آینده دیگر نماینده مردم نیستم، اما دفاترم در نور و تهران فعال می‌ماند و بنده را همه می‌شناسند و هر جا که لازم شد پای کار هستم و تجربیات خودم را در اختیار خواهم گذاشت و پیگیر پروژه‌های نیمه‌تمام خواهم بود.لازم نیست کسی مسئول باشد باید کار کرد و اگر کسی کار نکند خیانتکار است.

ادامه »»
امام جمعه جدید رامسر منصوب شد / باقرزاده امام جمعه جدید نور

به گزارش سلام مازندران طی مراسمی با حضور آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و مسئولان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و استان، از زحمات حجت الاسلام باقرزاده تقدیر و امام جمعه سابق بندر گز به عنوان سومین امام جمعه پس از انقلاب رامسر آغاز به کار کرد.

ادامه »»
کدام یک را باور کنیم ؟!

امام جمعه میاندرود : این پروژه نه تنها هیچ منفعتی برای مازندران ندارد بلکه به ضرر منطقه میاندرود، استان مازندران و بلکه سایر استان‌های ساحلی و حاشیه دریا است / پیش از این ابراهیمی معاون میاندرودی استاندار مازندران مدعی شده بود که بر روی این طرح سالها مطالعه صورت گرفته و آن را کاملاً کارشناسی شده دانسته و حتی اجرای آن را به نفع میاندرود و منطقه دانسته بود .

ادامه »»
دور خیز نماینده خاص برای موج دوم انتصابات در مازندران !

باید منتظر ماند وتابستان امسال را با چگونگی تلاش این نماینده برای تغییر مدیران شاهد بود نماینده ای که با تبسم دخالت در امور تغییر و انتصاب را مستمرا تکذیب و شایسته همکاران خود ندانسته و خود آرام آرام آماده می شود تا با ورود به فاز دوم حضورش در...

ادامه »»
مطبوعات خانه ؛ خانه ای که ویران است ....

مجمع عمومی خانه مطبوعات برای تغییر یک بند از اساسنامه قرار بود در۱۰ اردیبهشت ماه برگزار شود که با به حد نصاب نرسیدن شرکت کنندگان در این دوره به ۳۱ اردیبهشت ماه موکول شد و سرنوشت اعضای هئیت رئیسه خانه مطبوعات مازندران به شرکت هر تعداد از اعضای خانه مطبوعات استان مازندران رقم خواهد خورد...

ادامه »»
دولت دهم بهترین و پاکترین و پرکارترین دولت پس از انقلاب است

علی اکبر طاهایی استاندار فعلی مازندران، در مراسم عید دیدنی دولتی ها در نوروز امسال برای حضار سخنرانی کرده و با ارائه آمار و ارقامی دولت دهم را بهترین و پاکترین و پرکارترین و... دولت پس از انقلاب خوانده و به قول حاضرین در جلسه برای دولت سنگ تمام گذاشته تا شایعه پیوستن وی به حلقه مرکزی دولت تقویت شود  وی اعلام کرده در صورت برکناری از استانداری مازندران قصد بازنشستگی داشته و جایگاه دیگری را قبول نمی کند .

ادامه »»
قهرمان مازنی : مسئولان روحیه ما را خراب می کنند

برای دل خودمان و مردم تمرین می‌کنیم و کشتی‌ می‌گیریم. مسئولان هیچ انتظاری برای مدال نداشته باشند چون با این عملکردشان نباید به آنها پاسخ بدهیم. اگر نتیجه گرفتیم که مردم خوشحال می‌شوند و اگر هم نتیجه نگرفتیم به مردم جواب خواهیم داد. مسئولان ورزش نه تنها کمکی نکردند بلکه باعث تخریب روحیه هم شده‌اند.

ادامه »»
گام بلند سعادتی استاندار گیلان در سال تولید ملی با خرید خودروی 130 میلیونی

در اولین روز شماره گذاری خودروهای خارجی در انزلی،گام بلند استانداری گیلان در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برداشته شد / خرید خودروی خارجی بالای ۱۳۰ میلیونی(در منظقه آزاد) توسط استانداری گیلان در سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی قابل تامل است.

ادامه »»
کارگران نساجی در مقابل استانداری: الله اکبر، فریاد یا محمدا نمی رسند به داد ما

حدود 60 نفر از کارگران نساجی مازندران به دلیل مطالبات و حقوق عقب افتاده خود از ساعت 11 امروز جلوی در اصلی استانداری تجمع کردند/در تجمع امروز کارگران با همسر و بچه های کوچک خود حضور یافته اند که دقایق کوتاهی بعد از اجتماع ، با سد یگان ويژه مواجه شدند و مجبور شدند روی زمین بنشینند ‌استاندار دستور داد به صورت علی الحساب مبلغ 500 هزار تومان به همه کارگران پرداخت کنند .

ادامه »»
امام جمعه رامسر از مردم شهرش خداحافظی کرد

در اینجا لازم است شفاف و صادقانه بگویم که هجرت اینجانب از رامسر صرفا بدرخواست مکرر حقیر بوده و طی فرآیندی معمول در سیاستهای شورای محترم سیاستگذاری ائمه جمعه کشور صورت پذیرفته و ادعاها و شایعات احتمالی از سوی برخی از جریانات سیاسی زخم خورده و مطرود ،مبنی بر ایفای نقش در این جابجایی کذب محض بوده و بهره ای از حقیقت ندارد...

ادامه »»
آغاز ساخت پروژه عظیم کنارگذر ساحلی شمال کشور تا هفته آینده / کلنگ زنی در شهر مشایی

مطالعات این پروژه از آستارا تا گرگان انجام شده و در شهرستان رامسر با توجه به موقعیت استراتژیکی، تصمیم دولت بر این شد که پروژه در این شهرستان اجرایی شود / یک ستاد راهبردی در تهران و مازندران جهت پیگیری روزانه وضعیت پروژه تشکیل تا موانع و مشکلات این طرح لحظه به لحظه بررسی شود  ...

ادامه »»
شهرداری ساری مرکز جذب سفارش های مدیران برای اشتغال نورچشمی ها!

بخش عمده ای از نیروهای بکارگیری شده در شهرداری به سفارش برخی مسئولان ارشد استان، تعدادی مدیران یا معاونان مدیران کل، مسئولان شهری یا اعضای شورای شهر وارد شهرداری شدند...

ادامه »»
لامپ خبر رسانی گردشگری هم سوخت

نمی دانم شما تاکنون سری به وبسایت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مازندران زده اید ؛ این سایت اصلا فعال است و وجود خبری دارد ؛ یا روابط عمومی شیک پوشش همچنان پوز سابقه حضور در ارشاد و مسئولیتش در دولت خاتمی در عرصه نظارت بر روزنامه ها و.... را از برجستگی های علم روابط عمومی خود دانسته و  همچنان به حرفگرایی سابقه خود در حضور ...

ادامه »»
دامادی: انتقال آب خزر کارشناسی نشده است / ابراهیمی: سالها روي آن كار شده است !

دامادي منتخب ساري در مجلس نهم با انتقاد از طرح انتقال آب درياي خزر آنرا غيركارشناسي ناميد اما ابراهيمي معاون سياسي استاندار مازندران مدعي است كه روي اين طرح سالها مطالعه شده است ! / گويا هادي ابراهيمي طرح انتقال آب خزر را با طرح احداث كانال بين خزر و خليج فارس اشتباه گرفته است .

ادامه »»
زباله معضلي كه فرصت خواهد شد

كارشناسان و مسولان ارشد استان مازندران از سال ها پيش، دغدغه هاي فراواني در اين حوزه داشته و مباحث مختلفي چون كمپوست و زباله سوز را مطرح كرده اند هر چند به رغم اقدامات صورت گرفته در اين زمينه، در حال حاضر از وضعيت زباله درساري و مازندران چندان رضايتي ندارند و ...

ادامه »»
از من سئوال شود که مازندران پایگاه علویان است جواب منفی می‌دهم

خودم را به عنوان استاندار مازندران ملامت می‌کنم که چرا نمی‌توانم در این استانی که پایگاه علویان نام دارد اثرگذار باشم ...

ادامه »»
منطقه نمونه گردشگری مازندران در معرض بحران زیست محیطی

با مراجعه مکرر برای جلوگیری از مواد آلاینده کارخانه‌های این شهرک به مسئولان زیست محیطی، مقرر شد کار سیستم تصفیه‌کننده این شهرک که در سال 90 تعطیل شده بود مجدد راه‌اندازی شود اما تاکنون این امر محقق نشده است.فاضلاب کارخانه‌های این ناحیه صنعتی آمیخته از انواع روغن و چربی‌های خطرناک بوده که به داخل سواحل کشاورزی رسیده ...

ادامه »»
کسی که دروغ و ریاکاری پیشه می‌کند، جامعه را متلاشی می‌کند

کسی که مردم‌فریبی، دروغ و ریاکاری را برای پیشبرد اهداف خود پیشه می‌سازد، خود و جامعه را از درون پوسانده و متلاشی می‌کند/ در تمام مقاطع عمر و زندگی مبارزاتی و مسئولیت‌های حکومتی خود هدف و آرزویی جز اعتلا و افتخار، اسلام، اهل بیت (ع) و ایران عزیز نداشته‌ام ...

ادامه »»
به کاربردن ادبیاتی نظیر فتنه و انحراف ارتقابخش کشور نیست

جای اینکه مشکل مردم را در مجلس، دولت و رسانه‌ها مطرح کنیم و رسیدگی به آنها را مدنظر قرار دهیم، دائماً بحث‌های دیگری همچون فتنه و انحراف مطرح می‌شود؛ همواره بحث از ساکتین، راکبین و مارقین فتنه به میان می‌آید؛ تا کی می‌خواهند چنین بحث‌هایی را ادامه دهند. با چنین حرف‌هایی چقدر به فکر جامعه اعتلا بخشیده می‌شود؟ جز آنکه طراحان چنین بحث‌هایی دنبال قبیله‌گرایی باشند...

ادامه »»
نریمان : متروی تهران – شمال احداث می‌شود

با مسولین متروی تهران مذاکره شده است تا درکنار آزادراه تهران - شمال، ریل نیز ایجاد شود . هم‌اکنون مطالعات ساخت مترو در این مسیر آغاز شده است که در صورت تایید مهندسین مشاور ساخت آن سریعا آغاز خواهد شد . این پیشنهاد ازسوی محسن نریمان نماینده بابل ویوسفیان ملا نماینده مردم آمل ارایه شده است...

ادامه »»
آقای استاندار؛ تبعیض به این بزرگی چرا؟!

 این روزها اخبار و گمانه زنی های مختلفی از جانب محافل سیاسی و خبری در مازندران به گوش می رسد که حکایت از اختصاص یافتن بیشتر درآمدهای مازاد ( از 130 میلیارد تومان) تنها به دو شهرلوکس رامسر و تنکابن دارد . اظهار نظرهای شماری از نمایندگان مجلس، امامان جمعه و جماعات و رسانه های خبری و تشکل های سیاسی ...

ادامه »»
روز معلم گرامی باد؛ شمع بلند ظلمت سوز

معلم؛ يك شمع بلند ظلمت سوز با قامتي همچون سرو و فريادي از جنس آگاهي و نگاهي از سر صميميت و دلسوزي و جوششي از جنس تغيير و تجليگاه اميد از جنس لبخند... 

ادامه »»
مرگ در یک قدمی مدیران شهرداری آمل

این تصادف راس ساعت 11 و 19 دقیقه روز گذشته در بریدگی پس از پلیس راه آمل اتفاق افتاده و یک دستگاه زانتیا با یک خودروی پیکان تصادف کرده است /در این حادثه یک نفر جان باخت و پنج مصدوم نیز راهی بیمارستان شدند.

ادامه »»
نطق انتقادی عضو شورای شهر ساری در لباس رفتگران

شرمنده می شویم که ده ها نیرو به همراه توصیه اعضای محترم شورای شهر توامان جذب شده است که گویی بازار اشتغال برای همکاران محترم و مسئولان گرم است که آخرین آن در سازمان عمران بوده است / شورا در بودجه سال نود برای شهردار محترم ماهی چند میلیون تومان حقوق تصویب کرد که اگر سایر مزایا اعم از ماموریت ها و پاداش های سازمان های تابعه که قریب ده سازمان می باشد و پاداش ده میلیون عیدی و ...

ادامه »»
جنجال سازی بر سر مدرک دکترای مقیمی و تلاش برای رد اعتبارنامه ی وی

از نامه به احمد توکلی تا استفتاء از مراجع تقلید

وی در این نامه با ادعای اینکه مقیمی نماینده منتخب مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه فاقد مدرک دکتری بوده و در عین حال خود را دکتر نامیده است و با سوءاستفاده از این عنوان جعلی مردم منطقه را فریب داده است ضمن ارسال استفتاء جمعی از مردم بهشهر و نکا و طلاب این منطقه از مراجع معظم تقلید ...

ادامه »»
رییس شورای شهر قائمشهر عوض شد

در این جلسه که با تلاوت قران کریم آغاز شد پس از بیان مطالبی در خصوص روز شوراها توسط ریس واعضا جلسه وارد دستور کار گردید که با انجام رای گیری بصورت مخفی وبا برگه های رای آقای ...

ادامه »»
واکنش آب منطقه ای مازندران به انتقادات به طرح جنجالی انتقال آب خزر

جناب آقای صادقعلی رنجبر نکاتی را به استناد مشورت با کارشناسان و مطلعان بیان داشته که با واقعیت طرح انتقال آب شیرین از دریای مازندران به فلات مرکزی مطابقت ندارد.

ادامه »»
قدردان استاندار شریف مازندران باشیم

آیت الله طبرسی : طاهایی انساني كاربلد، دلسوز، خوش سابقه و پي گير است

ایشان با 58 سال سن و بیش از 30 سال مسئولیت کلان و نیمه کلان در حوزه اجرایی ، قانونگذاری ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی در جایگاه استاندار 4 استان ، نماینده مجلس ، معاون وزیر و ... دارای تجارب ارزنده و گرانبهایی می باشند و به عنوان یک سرمایه برجسته معنوی و انسانی در حوزه ی مدیریتی شناخته می شوند که مردم و نخبگان استان باید ارزش و بهای این سرمایه را بدانند و در حفظ آن کوشا باشند .

ادامه »»
اعضای شورای شهر حواشی را کم کنند

اعضای شورای شهر بابل تاکنون موفق عمل نکردند/ در بسیاری از شهرهای کشور که توسعه و پیشرفت حاصل شده، اعضای شورای شهر نقش بسزایی ایفا کرده، اما اعضای شورای شهر بابل هر کدام چندشغله هستند و سرگرم کار دیگری هستند/اعضای شورای شهر بابل رسیدگی به امور شهری و توسعه فضای شهر را به عنوان کار جانبی در نظر گرفته ...

ادامه »»
کوشا ؛ گزینه جدید برای استانداری مازندران

سلام مازندران پیش از این خبر از نغییرات جدید در استانداری مازندران داده بود که به نظر می رسد با زمزمه های اخیر ، این خبر رنگ واقعیت خواهد گرفت / کوشا از چهره های نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی و برادر زاده وی به عنوان یکی از افراد برای استانداری مازندران مطرح است...

ادامه »»
تقدیر آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و مقتدایی از شجاعت علی مطهری

 آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز با بیان این که مواضع علی مطهری شجاعانه و از روی دلسوزی برای اسلام و انقلاب و مردم است، خطاب به وی گفت: این که انسان این طور تربیت شده باشد که برای احقاق حق مردم اظهار وجود کند، خیلی افتخار است و باید هم همین طور باشد و خداوند شما را همیشه در این مسیر قرار دهد...

ادامه »»
اقدام قابل تحسین شورای شهر آمل / مدیران یاد بگیرند

رییس شورای اسلامی شهر آمل از اختصاص دو قطعه زمین به كشتی گیران المپیكی و حامی مردم مظلوم فلسطین كه از این شهرستان در مسابقات جهانی از رو به رو شدن با حریف رژیم صهیونیستی خوداری كرده بودند ، خبر داد.

ادامه »»
نخستین فرد نظامی که آیت الله خامنه‌ای به او اقتدا کردند

سروان شیرودی یک خلبان هوانیروز بود و انسانی همیشه آماده شهادت. به یکی از برادران که از دوستان قدیمی‌اش و از روحانیون متعهد در کرمانشاه است، گفته بود "فلانی بیا یک خداحافظی از روی خاطر جمعی با تو بکنم، زیرا می‌دانم که باید شهید بشوم."

ادامه »»
همه چیز درباره ی میراث فرهنگی ، هنری و گردشگری مازندران

این مقاله حاوی اطلاعاتی در خصوص میراث فرهنگی ، اماکن گردشگری ، آداب و رسوم ، موسیقی طبری ، غذاها و بازارهای محلی و گاه شمار طبری مازندران می باشد که جهت آشنایی مخاطبان محترم سلام مازندران با فرهنگ گران بها و غنی طبری بر روی پایگاه قرار گرفته است.

ادامه »»
مقیمی افشا کرد ؛ تخصیص 85 درصد کل بودجه استان تنها به دوشهر مشایی و حسینی

امام جمعه گلوگاه : استاندار توضیح دهد ، این به دور از عدالت است

در همین زمینه : واکنش جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی بابل و سوال از استاندار مازندران

نباید سرگرم شدن در برخی مسائل سیاسی ما را از مسائل عمرانی و آبادانی بازدارد چرا که در برخی مورد کاهلی ما موجب شد که 15 میلیارد تومانی که در حوزه راه و جاده‌سازی اعتبارات در استان اختصاص یافت بیش از 13 میلیارد تومان آن به رامسر و تنکابن اختصاص یابد/ آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه قائمشهر نیز اولین فردی بود که نسبت به ...

ادامه »»
تشییع پیکر پاک دو شهید در غرب استان

پیکر پاک و مطهر شهید عباس فتوکیان و شهید یعقوب الیکایی نژاد صبح روز شهادت دخت نبی اکرم(ص) و در میان خیل عظیم عاشقان ولایت در شهرستان‌های رامسر و چالوس تشییع و به خاک سپرده شد / مادر شهید فتوکیان : اگر دو یا سه پسر دیگر هم داشتم، باز هم تقدیم امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌کردم/ شهید عباس فتوکیان به نماز اول وقت بسیار اهمیت می‌داد...

ادامه »»
آثاری فوق العاده،اما به کل از یاد رفته!

نه از قله عظیم دماوند سودی برای گردشگری آمل برده ایم نه از اثار تاریخی ثبت شده نه از جنگل و نه از رود پر شکوه هراز استفاده ای برده ایم در سال های اخیر چندین بار مردم عزیز شهر آمل به مسئولین رجوع کرده اند و گفته اند در کنار رود هراز از پل معلق تا پل شهدای شش بهمن می تواند عظیم ترین تفرجگاه ...

ادامه »»
رهبری : من تمام حوائج سالانه خود را در ايام فاطميه طلب ميكنم

برای‌ انسانهای‌ کوچکی‌ مثل‌ من‌، خیلی‌ دشوار است‌ که‌ بخواهند ـ ولو از دور ـ درباره‌ی‌ آن‌ عظمت‌ سخن‌ بگویند. ما یک‌ چیز و یک‌ خیال‌ و یک‌ تصویر و یک‌ نقش‌ در ذهنمان‌ می‌گذرانیم‌. این‌ کجا، و واقعیتها و حقیقتها ـ که‌ بسی‌ عظیمتر از ذهن‌ ماست‌ ـ کجا؟ واقعا دختر پیامبر(ص‌)، معمای‌ ناگشوده‌ی‌ ذهن‌ بشر و معارف‌ بشری‌ است‌.

ادامه »»
اینبار در بی بی سی / سخنان معاون استاندار مازندران باز هم خبرساز شد

بنگاه سخن پراکنی بی بی سی که خصومت آن با ملت بزرگ ایران بر همگان آشکار است ، اخیرا و پس از اعلام مهلت قانونی خروج افاغنه از مازندران توسط هادی ابراهیمی معاون سیاسی امنیتی مازندران برنامه ای ویژه ...

ادامه »»
تجمع اعتراضی کار همیشگی کارگران نساجی

با توجه به وعده‌های فرماندار قائمشهر و شورای تامین این شهر که وعده داده بودند پس از 15 روز به خواسته آنان پاسخی داده می شود امروز متاسفانه هیچ پاسخ منطقی از سوی مسئولین به ما داده نشده است...

ادامه »»
در واگذاری طرح دریا به بسیج سازندگی تجدید نظر کنید

در خبرها به نقل از معاون سیاسی استاندار مازندران آمده بود که اجرای طرح های سالم سازی دریا به بسیج سازندگی سپرده می شود. نگارنده متعجب از چنین تصمیمی معتقد است اینگونه ماموریت ها به اعتبار معنوی سازمان بسیج لطمه می زند. سازمان بسیج سازندگی با هدف بسط و گسترش روحیه جهادی و محرومیت زدایی تشکیل گردید .

ادامه »»
فعال شدن دماوند خطری بحران آفرین

سلام مازندران : به طور حتم بروز این اتفاق افزون‌بر افزایش چشمگیر آلودگی و پرتاب مواد مذاب و سنگ‌های کوه موجب ایجاد تشعشعات رادیواکتیو در سطح منطقه و شیوع بیماری‌‎های صعب العلاج برای چند نسل آینده می‌شود / مرتضی تمدن استاندار تهران در واکنشی عجیب به مردم تهران اعلام کرده است که اگر وقتی دماوند آتش فشانی کرد مردم می توانند با لذت بروند و عکس بگیرند و از چیزی هراس نداشته باشند.

ادامه »»
آیت الله خامنه ای خورشید منظومه سیاسی، اداری و دینی است

حاشیه‌سازی و اظهارنظرهای غیرمسئولانه باعث هرز رفتن انرژی نیروهای مؤمن انقلاب شده است/ بنده تمام تلاش خود را صرف انجام فعاليت‌هاي اصلي و قانوني نماينده بر اساس قانون اساسي نمودم/ولايت فقيه و نهادهايي مانند سپاه پاسداران از اركان نظام مقدس اسلامي و عمود خيمه انقلاب هستند/  از اينكه اين امانت بزرگ از دوش بنده برداشته و به دو برادر ديگر سپرده شد خدا را سپاسگزارم و آرزوي توفيق و سربلندي براي اين دو منتخب دارم چرا كه اين دو  ...

ادامه »»
آقای استاندار لطفاً این عزیزان را به حضور بطلبید

اگر استاندار مازندران تاکنون به درخواست ها پاسخی نداده،شاید به دلیل مشغله هایی مثل برگزاری انتخابات،درگیری در ایام نوروز و ستاد تسهیلات سفر و همچنین سفر اخیر رئیس جمهوری به استان بوده یاشد و اکنون فرصتی است تا گروه برگزاری را به حضور بطلبد و دست آنها را به گرمی بفشارد،چرا که این ها می‌خواهند گامی هرچند کوچک در راستای اعتلای ...

ادامه »»
واکنش باشگاه سایپای شمال به اتهام تبانی

 چگونه است که در یک استان با حضور سه تیم دسته اولی به یک تیم بیش از پانصد میلیون تومان و به تیم دیگر یکصد و بیست میلیون تومان وبه تیم سایپا شمال فقط چهار میلیون تومان تعلق می گیرد؟! خوب است به مصاحبه 13 آذر نائب رئیس محترم هیات فوتبال نگاهی بیاندازید که فرمودند "تیم صنعت به اندازه کافی امکانات دارد کما اینکه می بینید تیم صنعت در هر بازی با یک ...


ادامه »»
انتصاب مدیرکل فن آوری اطلاعات استانداری مازندران

با حكم استاندار مازندران، مديركل دفتر فن آوري اطلاعات ( IT ) استانداري منصوب شد. مدیرکل جدید این دفتر فرزند شهيد و داراي مدرك كارشناسي ارشد در رشته مهندسي كامپيوتر مي باشد و پيش از اين به عنوان معاون دفتر فن آوري اطلاعات استانداري مازندران مشغول به فعاليت بوده است.

ادامه »»
به فیفا شکایت می کنیم !

با توجه به نتایج بدست آمده در هفته آخر بین برخی تیم‌ها همه می‌دانند که نتایج این مسابقات از قبل برنامه‌ریزی شده بود.برخی باشگاه‌ها همچون سایپا شمال و مس رفسنجان کرمان فوتبال ناجوانمردانه و ناپاکی را ....

ادامه »»
این طرح در حد تئوری است

بسیاری از پروژه‌های ریز و درشت در کشور و به ویژه در استان مازندران همچون آزادراه تهران شمال به دنبال جذب اعتبارات لازم برای تکمیل هستند و این در حالی است که پروژه انتقال آب به فلات مرکزی ایران که در حد تئوری است اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی می‌گیرد.

ادامه »»
واکنش پریچهره به انتقادات شجاعی

نباید با انتقادات غیر اصولی ، افتخارات ورزشكاران و تیم های ورزشی استان را نادیده گرفت / متاسفانه در روزهای اخیر عده ای بدون آن كه بدانند موفقیت ورزشكاران در میادین معتبر جهانی و آسیایی ، متحمل صرف زمان و هزینه زیادی است ، مسوولان ورزش استان را به كوتاهی در رسیدگی به ورزشكاران متهم می كنند...

ادامه »»
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران

مدیران ارشد استان بدانند که سکوت جایز نیست

سکوت و همراهی استاندارمازندران را با این تبعیض آشکار و ظلمی که در حق مازندرانی ها می شود را به وجدان های بیدار و روز رستاخیز می سپاریم / چرا امنیت مازندران را به خطر می اندازید؟ چرا به نصایح و تذکرات مشفقانه کارشناسان توجه نمی کنید! آیا این مزد بزرگواری و تدین مازندرانی های مظلوم است...

ادامه »»
دستیگری 5 تن از اراذل و اوباش قائمشهر

با اجرای طرح پاكسازی مناطق آلوده قائمشهر ، پنج نفر از اراذل و اوباش این شهرستان كه دارای سوابق كیفری قمه كشی ، شرارت ، درگیری ، اخلال در امنیت ، توزیع و مصرف مواد مخدر بودند به نام های ....  

ادامه »»
کسب یک سهمیه المپیک دیگر برای مازندران

مجتبی عابدینی توانست در مسابقات جهانی ژاپن سهمیه المپیک 2012 لندن را برای نخستین بار در تاریخ شمشیر بازی کشور از آن خود کند.

ادامه »»
«لیکر» روستایی که زمستان را با اشباح و دزدان سر کرد

البته آنها به اشیای مسی و برنجی آنقدر علاقه دارند که هر وقت پا بدهد از آن رویگردان نیستند و در این راه تا بدانجا افراط می‌کنند که دیده شده زنگ‌ها و زنگوله‌هایی را که سابقاً برای احشام مورد استفاده قرار می‌گرفت با خود بردند...(مومن توپاابراهیمی)

ادامه »»
فرياد حق‌طلبانه كارگران نساجي شنيده نمي‌شود

متاسفانه در استان مازندران خصوصی سازی واحد‌های تولیدی به اخراج، بی‌بند و باری، ناهنجاری‌های اجتماعی، تعطیلی کارخانجات، تعدیل و بیکاری کارگران، حقوق نگرفتن و فقر کارگران معني شده است...

ادامه »»
90درصد مسئولان فریدون کنار بومی نیستند!

از 34 مسئول فعال در فریدون کنار،تنها 4 نفر بومی اند/بیشتر مدیران این شهرستان بندری(بیش از 20درصد) اهل آمل و همشهری فرماندار هستند/نزدیک به 18درصد مسئولان فریدون کنار اهل بابل هستند/تنها 11درصد از مسئولان فریدونکنار اهل این منطقه هستند!

ادامه »»
آقای رییس جمهور ؛ توقف این طرح ماندگارتر از اجرای آن است

یادداشت مهمان - میثم کاوه : سفر ما قبل آخر رئیس جمهور به مازندران را یادمان نرفته است . در همان سفری که ، لنگه کفشی به سوی ایشان پرتاب شد . در یکی از جلسه های آقای دکتر در آن سفر ، یکی از حضار به نشانه اعتراض ، لنگه کفشش را به سوی آقای احمدی نژاد پرتاب کرد . بعد از آن اتفاق بود که ...

ادامه »»
انتقاد شدید امام جمعه بابل از طرح انتقال آب خزر

آیا حق این نبود که مشکل مردم بابل و مازندران را برطرف می کردید و بعد به فکر انتقال آب از این استان آنهم با هزینه 10 میلیارد دلاری بیافتید؟ / جا داشت آقایان مسئول در مراسم آغاز پروژه انتقال آب از دریای خزر در استان به ریس جمهور مشکلات استان را انتقال می دادند و به سادگی از این مساله نمی گذشتند .

ادامه »»
نریمان: احتمالاً رییس جمهور منابع جدیدی پیدا کرده است

با وجود اینکه عضوی از کمیسیون عمران مجلس هستم و چهار دوره در مجلس شورای اسلامی وظیفه نمایندگی داشته‌ام تا کنون از اجرای چنین طرحی هیچ سخنی نشیده‌ام و این خبر از طریق رسانه‌ها به گوش من رسید.

ادامه »»
محسنی بندپی مطرح کرد؛ عاقبت ارومیه در انتظار خزر

مسئولان اگر اقدام به توزیع آب معدنی در این استان کنند به‌طور حتم مقرون به صرفه‌تر از اجرای این طرح است / انتقال آب دریای خزر افزون‌بر ایجاد مشکلات زیست‌محیطی برای منطقه٬ موجب بروز بیماری به‌علت آلوده بودن آب برای مردم استان سمنان می‌شود ...

ادامه »»
نجم‌الدین؛ علامه حسن حسن‌زاده آملی

حکيم عارف و فقيه عالم آيت اللّه حسن زاده آملي از نوابغ و نوادر روزگار و گوهر گرانبهاي علم و فضل و کمال به شمار مي‏روند. اين دانشور گرانمايه در علومي چون قرآن و تفسير، نهج البلاغه و حديث، کلام اسلامي، فقه و اصول، حکمت و عرفان، رجال، رياضيات، نگارش و خوش نويسي، ادبيات و شعر، نجوم، هيأت و علوم غريبه ...

+ شعری بدون نقطه  از حضرت علامه

ادامه »»
دیدار نمایندگان منتخب مازندران با نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران

آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه ساري در نشست با منتخبين نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي كه در استانداري برگزار شد، بيان داشت: پذيرفتن مسووليت در نظام اسلامي كار بسيار سخت و مهمي ست. وي با اشاره به حضور ...

ادامه »»
آذربایجان هم مدعی شد !

این نماینده مجلس گفت : آیا انتقال آب از خزر به اصفهان، یزد، استان مرکزی امکان‌پذیر است ولی به دریاچه ارومیه امکان‌پذیر نیست؟

ادامه »»
همسر شهید مطهری : گمان نکنید چون انقلابی هستید پس همه افکار و اعمال شما صحیح است

 جوانان و دانشجویان بازیچه تهمت زنندگان نشوند/ همسر شهید مطهری در پاسخ به سوال یک دانشجو در خصوص ضد ولایت فقیه بودن فرزندش علی مطهری گفت : گمان نکنید چون انقلابی هستید پس همه افکار و اعمال شما صحیح است و مهر امام زمان خورده است و بهشت شما تضمین شده است.من از انتقاد درست از شهید مطهری هم ناراحت نمی شوم چه رسد به علی آقا. اما تهمت و افترا حسابش جداست.


ادامه »»
محمود احمدی نژاد و باز هم يكي از آن طرح ها...!

حتماً مي گوييد طرحي با اين عظمت، هزاران ساعت مطالعات كارشناسي به همراه داشته و كارشناسان طرح بهتر از من خبرنگار، به اين چيزها اشراف دارند؛ اما آيا طرح «باغ شهر» ها كارشناسي شده نبود؟ «آزادسازي سواحل خزر» چطور؟ طرح «هر ايراني هزار متر زمين» را كه خاطرتان هست. طرح «هر نوزاد يك ميليون تومان» را چطور؟ راستي ماجراي «سهام عدالت» به كجا كشيد؟

ادامه »»
نماینده تنکابن ، وزیر تنکابنی را به مجلس کشاند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) سؤال ابوالفتح نیکنام نماینده تنکابن، رامسر و عباس‌آباد از سیدشمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند / با این رای گیری مجلس حسینی یک گام به استیضاح مجدد نزدیک شد . 

ادامه »»
کلاهی که سایپا بر سر شهروند نکایی گذاشت

مدتی از این ماجرا میگذرد و در سالروز میلاد امام رضا(ع) سال 1390 با حضور رئیس جمهور دکتر احمدی نژاد و سردار رویانیان و مسئولین شرکت سایپا در مشهد مقدس از این خودرو با نام تیبا پرده برداری شد و خط تولیدآن  شروع بکار کرد اما کسی از آقای یزدانی خبری نگرفت . 

ادامه »»
افزايش سه برابري هزينه شالي‌كاران

نایب رئیس انجمن برنج کشور از افزایش سه برابری هزینه شالی‌کاران در سال جاری خبر داد / به دلیل عدم حمایت‌های دولت سال گذشته بخش زیادی از شالیزار‌ها تبدیل به باغ شده است / دولت سالیانه به طور میانگین یک میلیون تن برنج داخل کشور می‌کند که در بد‌ترین شرایط نیاز کشور به واردات برنج ۴۰۰ هزار تن می‌باشد.

ادامه »»
ملاحظاتی درباره طرح انتقال آب از دریای خزر وکلنگ زنی توسط رییس جمهوری

در حال حاضر مهار و مدیریت منابع آبی شیرین استان های شمالی که به دریا می ریزد و هدر می رود در اولویت قراردارد نه انتقال آب شور دریای خزر به مناطق مرکزی.

ادامه »»
راه‌اندازی بزرگ‌ترین مجموعه ورزش موتوری ایران در بابل

توافقات اولیه برای راه‌اندازی بزرگترین کارتینگ ایران در پارک متی کلا بابل انجام شده و به‌زودی کار احداث این پروژه آغاز می‌شود / با راه‌اندازی این کارتینگ، شهرستان بابل میزبان مسابقات بین‌المللی و کشوری بوده و از همه تجهیزات استاندارد برای راه‌اندازی این کارتینگ استفاده می‌شود.

ادامه »»
مرکز بین‌المللی مطالعات اسلامی در آمل ایجاد می شود

فاضل لاریجانی رئیس واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی روز شنبه پس از بازدید از قسمت‌های مختلف دانشگاه با حضور در دفتر کار خود با معاونان، مدیران و مسئولان این واحد دانشگاهی دیدار و گفت‌وگو کرد / واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی باید به قطب علمی و پژوهشی در سطح منطقه تبدیل شود/ با توجه به بین‌المللی شدن این واحد، بسترسازی لازم برای تعامل بیشتر با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی معتبر دنیا فراهم می‌شود.

ادامه »»
نفی عملکرد دولتهای گذشته با اخلاق تناقض دارد

انسان پليدي به نام اميرمنصور آريا آمده و با كار خود اين ذهنيت نادرست را در افكار جامعه متبادر كرده است كه هر كسي وام مي گيرد بايد رشوه پرداخت كند و يا اينكه از هر كسي وام گرفته به او رشوه پرداخت كرده است / متاسفانه حرف از چنددستگي ها و ساري و بابلي بودن مشكلي را رفع نمي كند چرا كه در مقطعي در جداشدن گلستان از مازندران هم سخن از گرگان و ساري مي زدند و دودش در نهايت به چشم خودمان رفت.

ادامه »»
دانشگاه مازندران میزبان همایش ملی اقتصاد ایران شد

ایجاد تحرک علمی در میان دانشجویان اقتصاد، آشنایی با فرصت‌ها و چالش‌های فراروی اقتصاد ایران و کاربردی کردن آموزش‌های علم اقتصاد از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری سومین همایش ملی دانشجویی اقتصاد ایران است.

ادامه »»
آیا استاندار جدید مازندران در راه است؟

مهندس طاهایی مرد شیک پوش و خوش سخن از ساختمان سفید ساری می رود و جای خود را به دیگری می سپارد . حال این دیگری چه کسی خواهد بود زمزمه ها و در گوشی فراوان است / درویشعلی شمس از همشهری های اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس جمهور می باشد....

تکمیلی : آیا درویشعلی شمس استاندار آتی مازندران خواهد بود ؟

ادامه »»
استاندار : انتقال آب خزر به استان های کویری

پروژه انتقال آب دریای خزر برای کویر مرکزی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد و کرمان انجام می‌شود / 10 میلیارد دلار اعتبار کلی طرح انتقال آب دریای خزر از مازندران است / 6000 هزار تن گندم قزاقستانی در مازندران توزیع خواهد شد / پروژه فاضلاب ساری با حضور رئیس جمهور و یا معاونان به بهره‌برداری می‌رسد .

ادامه »»
نساجي مازندران سه بر صفر بازنده اعلام شد / واکنش سعادتمند : ازمسابقات لیگ انصراف می دهیم

راي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال درباره عدم برگزاري ديدار تيم هاي استقلال گروه صنعتي و نساجي مازندران در تاريخ 21 بهمن ماه 90 اعلام شد/ قطعاً رای اعلام شده عواقب بسیار نگران کننده ای خواهد داشت و مسئولیت و عواقب رفتار تماشاچیان خشمگین به عهده کمیته انضباطی خواهد بود .

ادامه »»
ساختار اقتصادی و اداری مازندران معیوب است

فرزانه با بیان اینکه دستگاههای اجرایی به تولیدکنندگان به عنوان زیاده خواه می شناسند و آنها به ما لقب تنگ نظر و بخیل می دهند افزود: این موضوع نشان می دهد که نظام اداری و بانکی و ساختار اقتصادی استان دچار مشکل است .

ادامه »»
نام هاشمی رفسنجانی در تاریخ با درخشندگی ثبت خواهد شد

جمع زیادی از دولتی ها که بخش اصلی حیات خود را مدیون شخصیت آقای هاشمی هستند، اما به محض اینکه ایشان در مقابل زیاده خواهی‌ها و انحرافات قطعی این مجموعه ایستاد ، لشکر تخریب و ماشین تبلیغاتی آن‌ها هجوم خود را آغاز کرد و با ناجوانمردانه‌ترین و پیچیده‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی مورد هجوم قرار دادند.

ادامه »»
لباس بانوان کارمند متحد خواهد شد

طرح هماهنگی فرم لباس بانوان کارمند در ادارات به‌زودی اجرایی می‌شود / بحث ما در رعایت عفاف و حجاب فقط پوشش لباس و چادر نیست، شرایط عمومی عفاف و حجاب در بین زنان و مردان باید رعایت شود / طرح توانمندسازی بانوان در بخش مدیریتی پیگیری می‌شود که با اجرای موفق این طرح به عرصه مدیریتی بانوان کمک می‌شود.

ادامه »»
مشاهده یک قلاده پلنگ در محیطی مسکونی

این قلاده پلنگ توسط یکی از اعضای شورای اسلامی محل مشاهده شده است / در حال حاضر این قلاده پلنگ در جنگل‌های اطراف به سر می‌برد / این مکان در 70 کیلومتری شهرستان رامسر واقع شده و از ییلاق‌های خوش آب و هوا و زیبای جنت رودبار است .

ادامه »»
4 مدال المپیک در تور مازندرانیها

مهم‌ترین مسابقات ورزشی ورزشکاران که همان بازی‌های المپیک 2012 است، کمتر از 110 روز دیگر به میزبانی انگلیس در شهر لندن برگزار می‌شود / به طور حتم در مسابقات المپیک 2012 لندن ورزشکاران مازندرانی در قالب تیم‌های ملی حداقل موفق به کسب سه تا چهار مدال می‌شوند .

ادامه »»
لاریجانی پنجم در مازندران پست گرفت

دکتر فاضل فرزند آیت الله میرزا هاشم آملی پنجمین برادر خانواده اردشیر لاریجانی، که تحت استخدام وزارت خارجه بوده و در دانشگاه، ترجمه متون سیاسی و رایزنی فرهنگی ایران در کانادا را در کارنامه خود دارد  .

ادامه »»
یک مازندرانی دیگر المپیکی شد

به گزارش سلام مازندران ، در ادامه رقابت‌هاي بوكس گزينشي المپيك در آستانه قزاقستان در وزن 64- كيلوگرم مهدي طلوتي در دور دوم توانست با پيروزي 22 بر 16 مقابل نماينده كره جنوبي سهميه حضور در بازي‌هاي المپيك 2012 لندن را كسب كند.

ادامه »»
فرزند دکتر حسابی از پدر می گوید

پروفسور حسابی کار در ایران را بر اروپا و آمریکا ترجیح داد / راکتور اتمی دانشگاه تهران توسط پروفسور حسابی ساخته شد و در آن زمان ایران جزء پنج کشور دارای راکتور اتمی بود / زمان شاه وقتی پیکان وارد ایران شد، دکتر حسابی می‌گفتند باید خجالت بکشیم که پیکان را در ایران ببینیم .

ادامه »»
واکنش تند آیت الله معلمی به اظهارات رییس جمهور

 درست است که فردوسی سرمایه ملی ماست، ولی فردوسی کجا و شهیدان و عالمان و ادیبان ما کجا؟ / فردوسی خود گفته من عجم را زنده می‌کنم نه اسلام را، گویندگان بدانند اسلام را شهیدان ما زنده کرده‌اند.

ادامه »»
دکتر گیلک حکیم آبادی : در خصوص پرداخت يارانه نقدي باز به اول خط بازگشته ايم

دکتر محمدتقی گیلک حکیم آبادی-عضو هیات علمی دانشگاه مازندران-گفت: سرمايه و نيروي كار را مي توان فراهم كرد اما نمي توان صاحب سرمايه و كار را به زور به توليد وا داشت/اگر كشور در يك شرايط سياسي خاص قرار گرفته،توليدكنندگان و مصرف كنندگان(مردم) بايد به اندازه كافي توجيه باشند/مهمترين اقدام دولت ايجاد فضاي باز سياسي و مدني براي دردمندان به نظام توليد است .

ادامه »»
طوسی؛ ابرمردی از جنس آب و آینه

 شهیدی که به قول سرلشکر رحیم صفوی" مالک اشتر" لشکر بود. مخلصی که همه وجودش به عشق امام و اسلام می تپید. فرمانده بی ریایی که تمام عمرش را وقف انقلاب کرده بود و همیشه می گفت تا پشتم به خاک نیفتد آرام نمی گیرم .

ادامه »»
طاهایی : تشکیل کارگروه ویژه برای باشگاه نساجی

چشم های تمام فوتبال دوستان استان در چند هفته باقی مانده تا پایان لیگ دسته اول فوتبال كشور ، به تیم نساجی است تا به دوری فوتبال مازندران از لیگ برتر فوتبال كشور خاتمه دهد.

ادامه »»
وزیر نفت در شورای برنامه ریزی استان : مازندران از نفت به شكل اصولی بهره مند خواهد شد

جمهوری اسلامی ابران 17 تا 20 درصد گاز و همچنین 12 تا 15 درصد دخایر نفت دنیار را در اختیار دارد و رتبه نخست منابع انرژی در مجموع در اختیار جمهوری اسلامی ایران است و منابع انرژی برخی كشورها با ایران قابل قیاس نیست.

ادامه »»
گل هميشه بهار /علیرضا قزوه

ياس كبود پيش تو خار است فاطمه(س)
نامت گل هميشه بهار است فاطمه(س)

ادامه »»
آیت الله جوادی آملی : باوجودمنابع وامنیت اداره کردن استان سخت نیست

چیزی که امروز مردم منطقه را آزار می دهد فقر سبز است . فقر- فقر- فقر مردم با بزرگواری دین خود را حفظ کردند قدر این مردم را باید دانست. قبلی ها نرسیدند بلکه تخریب کردند جمهوری اسلامی باید به مردم برسد منطقه آب و هوای خوبی دارد ولی فقیر است / آیامدیریت استان پیام حضرت علامه جوادی آملی رادریافت خواهدکرد؟!

ادامه »»
بازديد سرزده استاندار مازندران از بيمارستانی در ساري

استاندار مازندران در ديدار شبانه و سرزده از بيمارستان بوعلي سيناي ساري ضمن بازديد از بخش هاي مختلف با برخي از بيماران، همراهان آنان و كادر پزشكي و اداري پيرامون مسايل گوناگون گفتگو نمود.

ادامه »»
تغییر در دو معاونت اداره کل آموزش و پرورش

محمد علی امیری در احکام جداگانه ای معاون نیروی انسانی، برنامه ریزی و پژوهش و معاون امور پرورشی و فرهنگی و رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش مازندران را منصوب کرد.

ادامه »»
حسن عباسی: جوادی آملی بیاید با من مناظره کند !

کسانی که معتقدند که فلسفه ملاصدرا همه چیز دارد بیایند بشینند مناظره کنند (هنوز از مادرشون زاییده نشده). اگر کسی بگوید انقلاب ما صدرایی بوده یعنی میگوید انقلاب ما اسلامی نبوده و این توطئه خطرناکی است و خائن است کسی که بخواهد جا بندازد که انقلاب ما صدرایی بوده است.

تکمیلی : واکنش حجت الاسلام غرویان به ادعای واهی عباسی

ادامه »»
استاندار مازندران : منتظر تایید حوزه انتخابیه ساری و تنکابن هستیم

استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان گفت: منتظر تایید صحت حوزه انتخابیه ساری و تنکابن هستیم وتاکنون شورای نگهبان صحت برگزاری انتخابات در حوزه های انتخابیه بهشهرنکا و گلوگاه ، آمل، بابل، قائم شهرسوادکوه وجویبار ، بابلسرفریدونکنار، نورمحمودآباد  و نوشهر را تایید کرده است.

ادامه »»
واژه "کردان" به دیکشنری آکسفورد راه پیدا کرد(+عکس)

کردانایز به معنی اخذ مدرک دکترا بدون داشتن مدرک لیسانس به معنی فریفتن دیگران بوسیله یک دروغ بزرگ ؛ به معنی دستیابی به یک شغل مهم مانند وزارت بوسیله جعل مدرک و غیره!

ادامه »»
ضرورت اهتمام جدی صدا و سیما برای ترویج مصرف تولیدات داخلی

فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای ساخت داخل، نیازمند تفکر، مطالعه، ونظر گرفتن ابعاد روانشناختی اجتماعی این موضوع است که صدا و سیما و دیگر دستگاههای تبلیغاتی، باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.

ادامه »»
همزمان با نوروز ؛ افزایش قیمت میوه در مازندران ! چرا ؟

همه شهروندان مازندراني مي دانند كه مازندران در رديف سه استان گردشگر پذير كشور قرار دارد و حضور بيش از 12 ميليون مسافر نوروزي در استان مازندران( به گفته مسولان ستاد تسهيلات سفر) فرصتي است كه هرچند به آن اهميتي داده نشده و يا كم اهميت فرض شده است بلکه ...

ادامه »»
زلزله غرب مازندران را لرزاند

سایت موسسه ژئوفیزیک وابسته به دانشگاه تهران مرکز آن را شهرهای کتالم و سادات شهر اعلام کرده است / بنابراین گزارش، با وجود وقوع زلزله زندگی عادی مردم در جریان بوده، ولی سرعت اینترنت با کاهش محسوسی مواجه شده است.

ادامه »»
موسوی : اگر وزارت کشور دو استان پایلوت گردشگری معرفی کند مشکل اشتغال را حل می کنیم

اعلام کرده ایم که وزارت کشور 2 استان دارای ظرفیت گردشگری را به عنوان استان های پایلوت به ما محول کند تا پایان سال 91 مشکل اشتغال این 2 استان را حل خواهیم کرد تا مشخص شود که این حرف، یک شعار نیست / در 7 استان کشور بدون اینکه حتی معاون گردشگری هم بداند بعنوان بازرس حضور یافته ام .

ادامه »»
خاطرات نماینده​ای که رکورد دار سوال و تذکر به وزرا و رئیس​جمهور است

علی​اصغر یوسف​نژاد با مدرک دکترای صنایع، هم دوره محمود احمدی​نژاد و بسیاری از وزرایش در دانشگاه علم و صنعت بوده است/ یوسف​نژاد می​گفت 750 بار در طول چهار سال نمایندگی​اش در مجلس هشتم، اظهار نظر کرده است .

ادامه »»
شیوع بیماری مشکوک در مازندران

تقریبا این بیماران با پاسخ یکسانی از سوی پزشکان مواجه می شوند که دلیل از حالات را عامل باکتریایی می دانند که عمدا از گوشت قرمز وارد بدن می شود. این پاسخ شایعه آلوده بودن برخی گوشت های مصرفی موجود در بازار را افزایش داده است.

ادامه »»
داستان​های خیاطی که برای خدا سوزن می​زد

دین حق، همین است که بالای منبرها گفته می شود ولی دو چیز کم دارد: یکی اخلاص و دیگری دوستی خداوند متعال. این دو باید به مواد سخنرانی ها افزوده شود...

ادامه »»
شعر زیبای حضرت علامه ذوالفنون به مناسبت عید نوروز

حضرت علامه ذوالفنون آیت الله حسن زاده آملی در تاریخ سه شنبه اول فروردین 1332 هجری شمسی در شب نوروز غزلی زیبا سرودند که تقدیم به مخاطبان می شود .

ادامه »»
جشن و شادی در آمل در پی پیروزی کاله مازندران

هواداران تیم والیبال کاله مازندان با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی و لباس های متحد التشکل تیم باشگاه خود سوار بر خودرو و موتورسیکلت با بوق و چراغ در سطح خیابانهای شهر آمل برای ساعاتی به شادمانی پرداختند.

ادامه »»
حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و کار ایرانی، دستور کار دولت در سال91 است

رئیس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1391 تاکید کرد که حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و کار ایرانی، دستور کار دولت در سال91 است.

ادامه »»
شعار امسال، تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی

حضرت آیت الله خامنه ای در پیام خودشان به مناسبت حلول سال 91 خاطر نشان كردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ ي تولید ملی است كه اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند شكل تولید داخلی را حل كند بدون تردید بر چالشهایی كه دشمن ایجاد می كند غلبه خواهد كرد.

ادامه »»
مازندران و حاشیه های 90

سال 90 با پخش سريال «پايتخت» از صدا و سيما و جنجال رسانه اي پیرامون آن شروع شد/چند روز از ناپدید شدن مجسمه های اسب میدان امام ساری نگذشته بود که مسوولان اعلام كردند اسب ها گم نشده اند/اواخر بهار امسال ماجرای سفر 40 تن از مدیران استان به ترکیه جنجال آفرین شد/استخاره استاندار دردسرساز شد/در مراسم کردان،فردي از ميان معترضان لنگه كفشي را به سمت رييس جمهوري پرتاب كرد/روز مازندران با 6 روز تاخير برگزار شد.

ادامه »»
تغییر نتایج انتخابات در ساری قوت گرفت

از بین 9 حوزه انتخاباتی در استان، تعداد هفت حوزه به تایید شورای نگهبان رسیده و یک حوزه به مرحله دوم و تکلیف یک حوزه دیگر بعد از ایام تعطیلات عید نوروز مشخص می شود.

ادامه »»
کاله جام قهرمانی را به مازندران آورد

شاگردان عطایی در این دیدار موفق شدند تا سه ست پیاپی و با نتایج دلچسب و بی حرف و حدیث (25-20) و (25-18) و (25-؟12) مقابل شاگردان فرهاد نفرزاده به پیروزی دست یابند تا کاله مازندران تنها پس از سه سال حضور در لیگ برتر والیبال کشور به اولین مقام قهرمانی دست یابند.

ادامه »»
بخشدار : دودانگه ؛ قمصر کاشان دوم می شود !

احمدرضا بکران بهشت شامگاه یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان ساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال آینده دودانگه، قمصر کاشان دوم می‌شود، اظهار کرد: با تلاش جهاد کشاورزی بخش دودانگه روستایی به نام سودکلا به عنوان پایلوت برای کشت گل محمدی انتخاب شده است.

ادامه »»
سخنی با استاندار محترم

حضور آقای سید علی اکبر طاهایی، چهره نام آشنای تخصص و کارآمدی به عنوان استاندار معزز مازندران موجی از شادی و نشاط را برای همگان بدنبال داشت زیرا ایشان فرزند پاک و صدیق همین استان و دارای سابقه بسیار مثبت در همین کسوت و سرد و گرم کشیده نظام اداری کشور است. صفا و صمیمتش او را به استانداری بی بدیل برای مازندران تبدیل نموده است.

ادامه »»
گزارش تصویری / نوروزخوانی در مازندران

همزمان با فرارسیدن نوروز آیین کهن نوروزخوانی در شهرها و روستاهای مازندران اجرا می شود.

ادامه »»
معرفی جاذبه های گردشگری استان/ رامسر

رامسر شهری است ساحلی و سرسبز که از جاذبه های بسیاری برخوردار است.سادات محله و کتالم با داشتن چشمه های آب گرم معدنی معروف است.منطقه جواهرده نیز از نظر تاریخی حائز اهمیت است.

ادامه »»
در حسرت یک جفت جوراب

امروز شنیدم حقوق یکی از مدیران به همراه اضافه کار و ماموریت و پاداشو و معوقه...نزدیک به ده میلیون تومن شده به نظر شما آیا این دسته از مدیران میدوننند در حسرت یک جفت جوراب یعنی چه؟ ( یادداشتی از علیرضا قلی زاده )

ادامه »»
تایید صحت انتخابات در بابلسر و فریدونکنار

حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار یکی از این دو حوزه بوده که صحت آن در طول ایام پس از انتخابات مورد تردید بسیاری قرار گرفته بود و حتی ولی الله نانواکناری نامزد معترض این حوزه مدعی شده بود که در رابطه با تخلفات اطرافیان نامزد پیروز سند و مدرک دارد .

ادامه »»
انتقاد سردار مسکنی از تعلل مدیران ارشد استان در تشکیل سازمان عمران سواحل

مجلس حدود یکسال پیش مصوبه تشکیل سازمان عمران سواحل را به دولت ابلاغ که مسئولان استانهای شمالی خود را مکلف به راه اندازی این سازمان کرده که با نزدیک شدن سال نو هنوز هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

ادامه »»
مدیر عامل تازه منصوب شده نساجی استعفا داد / باشگاه : هرگز این استعفا را نخواهیم پذیرفت

حیدرزاده ضمن تایید استعفای سعادتمند اظهار داشت : آقای احمد سعادتمند در این مدت خیلی کم زحمات زیادی برای نساجی کشیدن با توجه به خدماتی که در این مدت کم از وی شاهد بودیم هرگز استعفای ایشان پذیرفته نمی شود و در ادامه راه از برنامهای آقای سعادتمند حمایت می کنیم.

ادامه »»
واکنش معاون سیاسی استاندار به طرح سوال از رییس جمهور

پاسخ های رییس جمهور همراه با روشنگری بود / سخنان دكتر احمدی نژاد كه در پاسخ به نمایندگان مجلس ارایه شد ، نشانه اشراف و آگاهی ایشان بر انجام وظایف محوله است / دولت نهم و دهم به دنبال آرمانهای انقلاب اسلامی است و تا سرحد جان برای خدمت به مردم كار می كند .

ادامه »»
فرار رو به جلوی آقای مدیرکل

امامزاده در حالی به این نکته اعتراف نمود که فعالیت های گسترده وی در تشکلها و گروه های سیاسی و به خصوص در انتخابات اخیر و در حین تصدی سمت اداری و استفاده از امکانات دولتی موجب ناراحتی جمعی از نخبگان استان و استاندار مازندران و انتقاد شدید طاهایی از وی شده بود .

ادامه »»
وخامت حال سردار مبرشکار بر اثر جراحات دفاع مقدس

سردار میرشکار از فرماندهان و دلیرمردان هشت سال حماسه و ایثار و از فرمالندهان لایق لشگر 25 کربلا چند روزی است بر اثر جراحات باقی مانده از جنگ تحمیلی در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان آمل بستری شده است .

ادامه »»
یوسف نژاد : سخنان رییس جمهور مخالف قانون بود

رئیس​جمهور در مقابل مردم، مجلس و رهبر مسئول و پاسخگو است و باید مصوبات مجلس را اجرا کند. حتی اگر در قانونی از رئیس​جمهور نامی برده نشده باشد. این چه حرفی است که می‌گویند چون اسم من در قانون نبوده، نباید اجرایش را از من بخواهید؟

ادامه »»
سخنی با استاندار محترم

حضور آقای سید علی اکبر طاهایی، چهره نام آشنای تخصص و کارآمدی به عنوان استاندار معزز مازندران موجی از شادی و نشاط را برای همگان بدنبال داشت زیرا ایشان فرزند پاک و صدیق همین استان و دارای سابقه بسیار مثبت در همین کسوت و سرد و گرم کشیده نظام اداری کشور است. صفا و صمیمتش او را به استانداری بی بدیل برای مازندران تبدیل نموده است.

ادامه »»
نکوداشت یک زنده

بیست و سه اسفند  سالروز ارتحال ملکوتی سید حسین فلاح نوشیروانی خیر اندیش و نیکوکار رادمرد بابلی است. خیر نیک اندیشی که رفاه خویش را در آسایش دیگران می دید . نوشیروانی سمبل خیرخواهی در شمال کشور است .زنده یاد نوشیروانی  الگوی خیران شهرمان است . ایرج نیاز آذری

ادامه »»
ایجاد فرصت شغلی، به معنای اشتغال پایدار نيست !

طاهایی با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی، به معنای ایجاد اشتغال پایدار و دائم نیست تصریح کرد: ما تعهد داریم تا فرصتهای مختلف اشتغال برای افراد بیکارفراهم کنیم که افراد باید در ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند.

ادامه »»
فیاضی : شاید به کمیسیون سیاست خارجی بروم !

در حوزه انتخابیه ما هم (نور و محمودآباد) بخاطر شرایط خاصی که پیش آمد، این بداخلاقی ها تشدید شد. چرا که جابجایی قدرت آنهم پس از سالیان دراز زجرآور است مخصوصا برای کسی که می خواهد قدرت را تحویل دهد. در پی این شرایط توهین های بسیار زیادی نسبت به من صورت گرفت که هم بنده و هم دوستانم این مسائل را تحمل کردیم .

ادامه »»
بی توجهی مسئولین بیمارستان/انتظار مساعدت یک مادر شهید از مسئولین

همچنین در طی این مدت از این مادر شهید خواسته شده چنانچه می خواهد زودتر مورد عمل جراحی قرار گیرد به بیمارستان خصوصی مراجعه نماید.البته شنیده شده تنها علت نبردن این بیمار به بیمارستان خصوصی  عدم بضاعت مالی برای تامین هزینه های درمانی در بخش خصوصی می باشد.

ادامه »»
سخنی با منتخبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان مازندران

نگارنده بزرگترین آفت و مانع پیشرفت مازندران را سیاست زدگی و  اقدامات انفرادی دانسته  و معتقد است اقدامات منسجم و گروهی نمایندگان استان مازندران می تواند مجمع نمایندگان استان را به گروهی اثر گذار، کارشناس و کارا در مجلس شورای اسلامی تبدیل کرده و نویدبخش  پیشرفت همه شهرستانهای مازندران باشد. : تهیه و تنظیم: سید جواد عمادی

ادامه »»
تکذیب وخامت حال عمومی علامه حسن زاده آملی

فرماندار آمل بیان داشت: متاسفانه شایعاتی از صبح امروز مبنی بروخامت حال علامه حسن زاده آملی پخش شده که بدینوسیله این شایعات تکذیب می شود / بیت علامه حسن زاده آملی متذکر شد که به امید الهی، حضرت علامه نوروز ۹۱ را در زادگاهشان آمل حضور خواهند داشت.

ادامه »»
رای قاطع مردم در انتخابات، نشان دهنده اعتماد کامل به نظام بود/ با همه وجود از مردم عزیز تشکر می کنم

بعد از انتخابات پرهیاهوی سال 88، برخی پیش بینی می کردند که اعتماد مردم به نظام اسلامی سلب شده است اما انتخابات 12 اسفند پاسخی قاطع و روشن به این استنتاج غلط و گمانه زنی خطا بود.

ادامه »»
نیازآذری:از همه نخبگان استان کمک می گیرم

در حال بررسی سه کمیسیون هستم/برای ایجاد زیرساخت های اصلی که شامل کشاورزی ، صنعت و دیگر موارد است در حوزه انتخابیه تلاش خواهم کرد/عزل و نصب به نماینده ربطی ندارد/نماینده رسانه ها در مجلس هستم/مجلس نهم باید به جایگاه نظام در بعد داخل و خارج بپردازد/در بابل انتخابات بسیار سالم برگزار شد.

ادامه »»
پیشنهاد اروپایی به نابغه مازندرانی پیگ پنگ

پس از درخشش‌های متعدد عالمیان در مسابقات مختلف تیم‌های اروپایی برای جذب این فوق ستاره ایرانی کار خود را آغاز کرده‌اند. یک تیم اروپایی که در رنکینیگ جهانی جزء 24 تیم اول جهان است برای به خدمت گرفتن عالمیان دست به کار شده است.

ادامه »»
جدیدترین اظهارات ادیانی و نیکنام پس از انتخابات

سید علی ادیانی با بیان اینکه پس از اعلام نتایج آرا در حوزه انتخابیه قائم شهر، سوادکوه و جیبار به دلیل اینکه بار مسئولیت از دوشم برداشته شده است دو رکعت نمایز شکر خواندم گفت : آقای لاریجانی امروز از بنده و عملکردم در مجلس هشتم حمایت کرد و گفت: نبود شما در مجلس نهم کارآمدی مجلس را پائین می آورد .

ادامه »»
محسنی : پول کار خودش را کرد

محسنی بندپی با بیان اینکه سه دوره در مجلس بوده ام و دیگر نیاز به استراحت دارم اظهار کرد: من به نظرات مردمی که زمانی به من راس دادند و مرا به مجلس فرستادند احترام می گذارم و در حال حاضر خوشحال هستم که فرصت خدمتگزاری را به فرد دیگری می دهم.

ادامه »»
مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان مازندران معرفی شد

طی حکمی از سوی  مجید موسویان  سرپرست سازمان  تامین اجتماعی ،مهندس سید محمد نجفی مدیر کل سابق کار و امور اجتماعی مازندران به عنوان مدیر کل جدید تامین اجتماعی استان انتخاب شد.

ادامه »»
آچار فرانسه هستم

در ادامه سلسله گفت و گوهای مازندنومه با منتخبان مجلس نهم،به سراغ سید هادی حسینی-منتخب مردم قائم شهر،جویبار و سوادکوه-در مجلس رفتیم.او که تا چند روز مانده به انتخابات،هنوز ابلاغیه تایید صلاحیت خود را نگرفته بود،در روزهای پایانی گوی سبقت را از رقبایش ربود و همراه کمال علیپور روانه مجلس شد.گفت و گوی ما را با حسینی بخوانید.

ادامه »»
ناصری و نیا‌ز‌آذری از حوزه بابل بهارستانی شدند

 حجت‌الاسلام علی اکبر ناصری با کسب بیش از 104 هزار رای و حاج حسین نیاز آذری با کسب 83 هزار رای توانستند جواز ورود به مجلس نهم را کسب کنند. + چند حواشی

ادامه »»
نیاز آذری کارنامه درخشانی داشته است

به گزارش مازندنومه دانش جعفری در اجتماع 5 هزار نفری مردم بابل گفت:حسین نیازآذری می تواند برای مردم بابل مفید باشد/حضور نیازآذری به مدت 14 سال در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو نشانگر تخصص وی است.

ادامه »»
حاج حسین نیازآذری پیشتاز انتخابات بابل است.

به گزارش شمال فردا یک گروه افکارسنجی دانشگاهی در شهرستان بابل برای بررسی پیش بینی آرای نامزدهای این حوزه انتخابیه اقدام به نظرسنجی در مناطق مختلف این حوزه انتخابیه کرده که حسین نیازآذری با 1/36 درصد پیشتاز است .

ادامه »»
واحدی: هنوز تخلف انتخاباتی در مازندران گزارش نشده است

دبیر هیئت بازرسی ستاد انتخابات مازندران خاطرنشان کرد: تاکنون هیچگونه مورد تخلفی در مازندران گزارش نشده است.

ادامه »»
مجلس شورای اسلامی باید تقویت كننده جبهه ولایت باشد

فرمانده سپاه كربلا مازندران با تاكید بر حضور حداكثری و آگاهانه مردم ولایتمدار ایران در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز 12 اسفند ماه گفت: مجلس شورای اسلامی باید تقویت كننده جبهه ولایت باشد.

ادامه »»
تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم در مازندران مهیا است

جانشین فرماندهی انتظامی مازندران با تاكید بر ایجاد امنیت مطلوب در جامعه برای مشاركت هرچه پرشور تر مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، گفت: تمامی امكانات و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و امن در مازندران مهیا است.

ادامه »»
وزیر سابق اقتصاد و نایب رئیس شورای شهر تهران در ستاد انتخاباتی حاج حسین نیاز آذری

دکتر داود دانش جعفری استاد دانشگاه و وزیر سابق اقتصاد ساعت 21 چهارشنبه 10 اسفند با حضور در ستاد مرکزی انتخاباتی حاج حسین نیاز آذری به حمایت از ایشان سخنرانی خواهد کرد .همچنین مهند بیادی نایب رئیس شورای شهر تهران در همایش انتخاباتی حاج حسین نیازآذری در بخش های بندپی شرقی و غربی حضور میابد.

 

ادامه »»
برای دفاع از ولایت و نظام در انتخابات شركت می كنیم

شماری از فرهنگیان رامسری انتخابات را نمایشی از اقتدار و امنیت ملی دانستند و گفتند : برای دفاع از ولایت و نظام اسلامی در انتخابات مجلس شورای اسلامی شركت می كنیم.

ادامه »»
حاج حسین نیازآذری در لیست انتخاباتی جبهه فعالان دانشجویی مازندران

پس از بررسی همه‌جانبه درباره نامزدهای مختلف حوزه‌های انتخابیه استان و با در نظر گرفتن معیارهایی همچون ولایت‌مداری، معنویت و عقل‌گرایی، عدالت‌خواهی، توجه به منافع ملی و منطقه‌ای، تخصص، اعتدال  و عدم تعلق و دلبستگی جناحی و باندی به افراد و یا گروه‌های خاص با احترام به تمام نامزدها، اسامی ذیل...

ادامه »»
حسین نیاز آذری تایید صلاحیت شد

بر اساس اعلام نهايي شوراي نگهيان حاج حسين نياز آذري از حوزه بابل موفق شد به جمع نامزدهاي هاي تاييد صلاحيت شده نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در مازندران بپيوندند.

ادامه »»
جمهوری اسلامی مترقی‌ترین نظام‌های مردم‌سالارانه جهان

همه ما می‌دانیم که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 درهای تازه‌ای به روی ملت بزرگوار ایران گشوده شد، درهایی که به سمت دنیای جدیدی از عزت، اقتدار و آبرو باز می‌شد و بدون تردید توسعه علمی کشور را می‌شود به عنوان یکی از دستاوردهای مهم و اساسی انقلاب اسلامی ارزیابی کرد.حمید مظاهری تبار – دانشجوی دانشگاه مازندران

ادامه »»
برادر معاون استاندار مدیرکل می شود

اسدالله محمد پور که ازسال گذشته برمسند ریاست اداره کل گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران نشسته است این روزها خود را برای عزیمت به تهران و پذیرفتن مسئولیت دفتر سید حسن موسوی ، رئیس این سازمان آماده می کند .

ادامه »»
دلهای مردم در دست خدا است

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: ملت ایران با این بصیرت، ایستادگی و حضور به هنگام در صحنه، هیچگاه شکست نخواهد خورد و در انتخابات 12 اسفند نیز ملت بار دیگر هوشیاری و موقع شناسی خود را نشان خواهد داد و با حضور پرشور و فراوان خود در انتخابات مجلس نهم، ضربه سخت دیگری به دشمن خواهد زد.

ادامه »»
دلهای مردم در دست خدا است / ضربه سخت ملت ایران به دشمن در 12 اسفند

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: ملت ایران با این بصیرت، ایستادگی و حضور به هنگام در صحنه، هیچگاه شکست نخواهد خورد و در انتخابات 12 اسفند نیز ملت بار دیگر هوشیاری و موقع شناسی خود را نشان خواهد داد و با حضور پرشور و فراوان خود در انتخابات مجلس نهم، ضربه سخت دیگری به دشمن خواهد زد.

ادامه »»
مشاور وزیر ورزش با انتقاد از انتصابات وزیر : فضای ورزش مملو از افراد غیر متخصص است

حسینی با بیان اینکه اشتباه دولت در انتخاب رئیس سازمان ورزش در دوره دهم تاثیر مستقیمی در افت توانمندی‌ها حوزه ورزش داشت، خاطرنشان کرد: بحث وزارتخانه‌ای شدن ورزش و نیز ادغام با سازمان جوانان از اشتباه دیگر دولت در این بخش بوده است که ورزش کشور را دچار چالش کرد.

ادامه »»
شجاعی : به‌عنوان یک مازندرانی زیر بار حذف لاریجانی نمی‌روم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نخستین کسی بودم که بعد از 11 روز درخانه‌ ماندن رئیس جمهور، اعتراضم را با موضع‌گیری‌هایی که داشتم در صحن علنی مجلس اعلام کردم، تصریح کرد: موضع من شفاف و روشن است .

ادامه »»
خاطره ای منتشر نشده از سردار سوداگر

هم رزم سردار در سپاه دزفول برایم تعریف می کرد سردار زمانی مسئول اطلاعات و عملیات بودند برج بلندی بود که به وسیله آن تحرکات دشمن را زیر نظرداشتند این برج مستقیم در تیر رس دشمن بود به مرور زمان چند پایه فلزی آن قطع شده بود می گفتند هرجوشکاری را می آوردیم از ترس بلندی و دشمن نمی توانست بالا برود و پایه ها را جوش کند.

ادامه »»
خشم دیکتاتور بحرین از شعار "زنده باد خامنه ای"

ملک حمد گفت: در وضعیتی که ایران در حال بسیار دشمنانه ای در برابر ما قرار داشت، از شورای همکاری خلیج فارس خواستم با هدف حفظ امنیت و حراست از تاسیسات استراتژیک در بحرین، به منامه کمک نظامی کنند.

ادامه »»
تهران حق دخالت در لیست استان ها را ندارد

مسئول امور انتخابات جبهه متحد اصولگرایان مازندران گفت:لیست جبهه متحد اصولگرایان در استان تغییر نمی کند/از این لیست دفاع می کنم/‌از ابتدا هم بنابر این بود که تهران در لیست استان ها دخالت نکند/با تمام وجوه از این افراد دفاع نمی کنیم/ما تنها می توانیم نسبت به تخلفات انتخاباتی تذکر بدهیم.

ادامه »»
اتاق خبر ویژه انتخابات مجلس در استانداری مازندران راه اندازی شد

 اتاق خبر ویژه خبرنگاران ، با هدف پوشش تمامی اخبار مربوط به نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه با حضور برخی معاونان و مدیران كل استاندار در محل استانداری مارندران راه اندازی شد.

ادامه »»
سوداگری که جان و جهان فروخت و جنان خرید!

سردار شهید حاج احمد سوداگر با تجربه فرماندهی اطلاعات قرارگاه های متعدد عملیاتی در مناطق صفر جنگی، که اتفاقاً زمینه های اولیه آشنایی و رفاقت و همکاری رزمی و اطلاعاتی با سردار سرلشگر شهید طوسی را از همان دوران بیادگار داشت، با کوله باری از تجربه و ایثار، در سال 71 فرماندهی لشکر 25 کربلای مازندران را بعهده گرفت.

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
رشد اقتصادی ایران 2 برابر اروپا است

 معاون پارلمانی وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول، در سال 2012 رشد اقتصادی ایران دو برابر اروپا است، درباره استراتژی ایران در مقابل تحریم گفت: غربی‌ها هر چه به قیمت کالاها در تحریم‌های خود بیفزایند ما نیز با افزایش قیمت نفت آن را جبران می‌کنیم.

ادامه »»
امتیاز نظام اسلامی این است كه جمهوری اسلامی ایران حكومت برای مردم است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری با اشاره به سقوط چهار تن از دیكتاتورهای جهان كه حكومت آنها بر مردم بود در یكساله اخیر گفت: یكی از امتیازات نظام اسلامی این است كه حكومت برای مردم است ، امتیاز دیگر نظام ما این است كه از یكجا الهام میگیرد و در زیر پرچم مقام عظمای ولایت است .

ادامه »»
انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل های دوم و سوم از ديگر نقاط قوت نظام اسلامی است

انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل های دوم و سوم از ديگر نقاط قوت نظام اسلامی است ، گواه آشكار اين موضوع، دانشمندان شهيد مصطفی احمدی روشن و رضايی نژاد هستند، كه با اينكه دوران انقلاب و امام و دوران جنگ را درك نكرده بودند اما با درك وظايف انقلابی و اسلامی به درجات عالی علمی نيز رسيدند.

ادامه »»
کسب دو سهمیه جدید برای حضور مازندران در المپیک دور از انتظار نیست

معاون توسعه منابع و سرمایه نیروی انسانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران افزود: 175 روز دیگر به آغاز رسمی مسابقات المپیک لندن باقی مانده است و در مدت زمان باقیمانده تلاش می کنیم با برگزاری نشست های صمیمانه، مشکلات ورزشکاران اعزامی مازندران به این رقابت های معتبر را برطرف کنیم.

ادامه »»
دهه فجر، دهه اقتدار اسلامی!

انقلاب اسلامی ایران در طول تاریخ تنها انقلابی است که تنها و تنها با اتکال الهی و پشتوانه مردمی به پیروزی رسیده و پیروزی اش را حتی سر سوزنی به کشورهای بیگانه و خارجی مدیون نیست.صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
فقر و راه های مقابله با آن در مکتب علوی

فقر یا تهیدستی در لغت به معنای کمبود امکانات برای تهیه حداقل نیازهای زندگی است. در نهج البلاغه از انواع مختلف و معاني گوناگون فقر سخن گفته شده است كه از جمله ی آنها مي توان به فقر اقتصادي، فقر مادي، فقر روحي، فقر علم و آگاهي، فقر ايدئولوژيكي،فقر فرهنگي و غیره اشاره کرد.حمید مظاهری تبار-دانشجوی دانشگاه مازندران

ادامه »»
نمایشگاه بین‌المللی مازندران چرا قائمشهر، چرا ساری؟

استان مازندران ظرفیت‌های توسعه‌ای ویژه‌ای دارد که در بسیاری موارد و به بسیاری جهات تاکنون مغفول مانده است. ظرفیت‌هایی که برای بهره‌مندی از آنها باید وحدت و یکدلی داشت و از مهم‌ترین شاخصه پسرفت که همان بخشی‌‌نگری است دوری کرد

ادامه »»
تحریم هیچگاه خوب نیست

علی اصغر یوسف نژاد در دومین همایش تجلیل از خادمان صنعت مازندران در ساری افزود: تحریم خوب نیست اگر خارجی هم باشد ولی فرصت است در صورتی که درک شود ، یوسف نژاد با بیان اینکه مشکل فعلی کشور تنها از طریق ایجاد اشتغال قابل حل خواهد بود ، گفت: بسیاری از کارخانجات و واحدهای صنعتی استان و کشور با ظرفیتهای پایینی به فعالیت مشغولند.

ادامه »»
مطالعه کتاب، فرصتی برای طلوع اندیشه های ناب!

ابتکار ارشاد اسلامی در تواتر نمایشگاههای کتاب از جمله در مازندران که اینبار هشتمین برپایی را تجربه می کند، همانند پهن کردن سفره ای گسترده و خوراک دهی علمی به اذهان و افکار یکایک تشنگان و گرسنگان علم و ادب و فناوری است که در به در بدنبال تغذیه اندیشه های پر مطالبه و تنوع طلب خویش اند!

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
خدمات فرهنگی در مازندران قابل تکریم است

 برگزاری نمایشگاه کتاب  در زمستان ،بهاررا دوماه زودتر به مازندران آورد .در حقیقت این روز ها بهار فرهنگی مازندران  است که به همت والای مدیران وکارشناسان  فرهنگی  شکوفه  های آن طراوت  ونشاط را به ارمغان آورده است.

ایرج نیازآذری-مدیر سایت

ادامه »»
من یک اصولگرای اعتقادی هستم

حاج حسین نیازآذری فرماندار اسبق شهرستان بابل در جمع تعداد زیادی از ایثارگران و بسیجیان گفت :

 اصولگرایی یک مبنا و معیار است نه جریان سیاسی و من خودم را یک اصولگرای اعتقادی میدانم و در هر شرایطی همواره بر مشی خود استوار هستم و خدمت بی منت به مردم را عین اصولگرایی می دانم و هرگز از این مسیر خارج نمی شوم.

ادامه »»
نمایشگاه ملی اشتغال و توسعه كار آفرینی در بابل برگزار می شود

دانشگاه علمی و كاربردی مازندران نخستین نمایشگاه ملی اشتغال و توسعه كار آفرینی را با همكاری كارگره اشتغال استانداری، سازمان كار ،تعاون و رفاه اجتماعی و سازمان صنعت ، معدن و تجارت از پنجم تا دهم بهمن‌ماه در سالن مصلی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می كند.

ادامه »»
380 ناشر در نمایشگاه كتاب مازندران شركت می كنند

حجت الاسلام ' عباسعلی ابراهیمی ' در گفت و گو با خبرنگاران گفت : نمایشگاه كتاب مازندران از هشتم تا چهاردهم بهمن ماه در محل برپایی برخی نمایشگاه های استان در حاشیه جاده ساری - نكا برگزار می شود. تاكنون 350 ناشر كشوری و 30 ناشر استانی برای حضور در ای نمایشگاه و فعال كردن غرفه های خود اعلام آمادگی كرده اند.

ادامه »»
نیازهای فعالان مطالعه در نمایشگاه کتاب مازندران تامین می شود

برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب را گامی در جهت آشتی هر چه بیشتر مردم با فرهنگ مطالعه توصیف کرد و افزود: مازندران از لحاظ شاخصه های علمی، دانشگاهی و گردشگری جایگاه برجسته ای دارد و چنین رویدادهایی شاخصه های فرهنگی این سازمان را ارتقاء می بخشد.

ادامه »»
روستاگردی مردمی‌ترین صنعت گردشگری

روستاگردی و رونق روستاهای گردشگری، مردمی‌ترین نوع صنعت گردشگری است، به طوری که منبع مهم رشد اقتصادی، اجتماعی و توسعه پایدار زیست محیطی روستا به شمار می‌آید.مریم عبدالهاشم‌پور 

ادامه »»
افراد قدرت‌طلب برای ورود به مجلس خطرناکند

این یک خیانت آشکار است که کاندیداها از بیت المال برای مقاصد خود استفاده کرده و به مردم اجحاف می‌کنند، سخن من با این خیانتکاران است، به چه اجازه‌ای از اعتبارات دولتی استفاده می‌کنید و از هیئت‌های اجرایی و نظارت انتظار داریم از این تخلفات چشم‌پوشی نکرده و با متخلفان به شدت برخورد کنند.

ادامه »»
مازندران کریدور شمال و جنوب ایران است

استاندار مازندران با بیان این گام‌های بزرگی پس از انقلاب برای آبادان ایران برداشته شد، افزود: در زمینه دانش هسته‌ای به نانو و سلول‌های بنیادی به موفقیت‌های بسیار خوبی دست یافتیم ، با بیان اینکه مازندران و سه استان شمالی کشور از جایگاه ویژه‌ای در ایران اسلامی برخوردارند، گفت: به طور نمونه 90 درصد برنج کشور در سه استان شمالی کشور تولید می‌شود.

ادامه »»
محرومیت مازندران ازمیزبانی فینال لیگ برتر کشتی ؛ چرا ؟

به هر ترتیب محرومیت مازندران از میزبانی مسابقات فینال لیگ برتر کشتی سندی دیگر بر ناکارامدی دستگاه ورزش در استان مازندران به شمار می آید که هیچگاه از اذهان مردم کشتی دوست مازندران پاک نخواهد شد ...

ادامه »»
تلاشها و چالشهای مسکن مهر در بابل

 متقاضيان و مسئولان مسکن مهر در بابل دو ادعاي متفاوت دارند ، متقاضيان مسکن مهر ادعا دارند که در احداث اين پروژه از مصالح کم کيفيت استفاده مي شود و اين مسئله باعث خواهد شد که ساختمان هاي مسکن مهر از استحکام کافي برخوردار نباشد و با استاندارد فاصله داشته باشد. مهدی زمانی روزنامه نگار

ادامه »»
ضرورت مشارکت فعال مردم در انتخابات مجلس نهم

مهم­ترین شاخص­های حکمرانی خوب نظیر مشارکت مردم، مسئولیت­پذیری و قانونگرایی مسئولان، پاسخگویی و شفافیت مالی مسئولان و کارآیی و اثربخشی، باعث کاهش فساد اداری و اقتصادی، مشارکت فعال شهروندان در صحنه سیاسی کشور، افزایش مشروعیت و اعتماد به نظام و در نتیجه توسعه و پیشرفت نظام می­شود .وحید آرایی مدرس دانشگاه

ادامه »»
اربعین تلاقی اشک و احساس در بهشت/ جایگاه 40 در فرهنگ اسلامی

اربعین تلاقی اشک و احساسی است که از سراسر عالم در قطعه ای از بهشت جمع می شوند.

ادامه »»
امامزادگان تحت مدیریت میراث فرهنگی مازندران در حال تخریب هستند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، برای ساماندهی این 100 امامزاده خواستار برگزاری نشست مشترک ادارات کل اوقاف با میراث فرهنگی مازندران شد و تاکید کرد: این تعداد امامزادگان در صورتی که زیر پوشش اداره کل اوقاف قرار گیرند با همکاری و استفاده از کارشناسان میراث فرهنگی، بازسازی می شوند.

ادامه »»
به کی بگم که بابا م چند ماه است حقوق نگرفته ؟!

عموبه کی بگم که بابا م چند ماه است که حقوق نگرفته است!
این جمله‌ای بود که فائزه کوچولو با اون زبان کودکانه‌اش وقتی منو دید به زبان آورد.
مانده بودم به اوچه بگویم؟
از اوپرسیدم چرا فائزه جان؟
فرامرز درخشنده سرپرست روزنامه کاروکارگر وخبرگزاری کار ایران (ایلنا) در مازندران.

ادامه »»
حضور مردم در انتخابات آینده دشمن شکن خواهد بود

حضرت آیت الله خامنه ای تقویت بصیرت و صبر و استمرار موفقیتها و زنجیره های اقتدار ملت ایران در مقابل زورگویی و زیاده خواهی های جبهه کفر و استکبار را منوط به دو عامل دیگر دانستند و افزودند: ایستادگی قاطعانه هویت جمعی نظام اسلامی بر اصول و منحرف نشدن از آنها و همچنین حضور هوشمندانه مردم در صحنه، موجب می شود که هیچیک از توطئه ها و کیدهای دشمن تأثیرگذار نباشند.

ادامه »»
ناشران برجسته کشور در نمایشگاه بزرگ کتاب مازندران گردهم می آیند

حجت الاسلام عباس علی ابراهیمی افزود: نمایشگاه بزرگ کتاب بزرگترین رخداد فرهنگی مازندران محسوب می شود که همزمان با جشنهای پیروزی انقلاب در استان برگزار خواهد شد ، وی افزود: این نمایشگاه با استقبال گسترده مازندرانی ها همراه بوده و نقش مهمی در تعامل خانواده ها با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ایفا می کند.

ادامه »»
بصیرت عامل هدایت و پیشرفت انسانها در جامعه است

نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ،بصیرت و آگاهی بخشی را عاملی مهم برای هدایت و پیشرفت انسانها دانست و گفت : بصیرت ، تحكیم مبانی مذهبی و مردم سالاری دینی را در پی خواهد داشت .

ادامه »»
سردرگمی مازندرانی ها ازسرویس دهی نامناسب دستگاههای خودپرداز بانكها

شهروندان مازندرانی می گویند كه اغلب در روزهای تعطیل و یا ساعات غیراداری ، دستگاه های خودپرداز بانك ها با مشكل مواجهند و در پاسخ به درخواست دریافت وجه نقد ، پیغام هایی نظیر ' پاسخی از بانك مبداء دریافت نشده است ' ، ' سیستم قادر به اجرای درخواست شما نیست  ' را دریافت می كنند.

ادامه »»
قسمتهایی از وصیت نامه روحانی پاسدار، مرحوم سردار کاظمعلی رنجبر فرح آبادی

شما را سفارش می کنم در عرصه دین و سیاست، دنباله روی ولی فقیه زمان خود، رهبر معظم و معزز حضرت آیت الله خامنه ای باشید و با حمایت خود ایشان را در این امر خطیر یاری کنید. همیشه و در همه انتخابات شرکت کنید.تحت هیچ عنوان عضو هیچ حزب یا گروهی نشوید و پیرو و دنباله روی امر رهبری باشید و شاخص دیانت و سیاست شما وجود مبارک رهبر معظم انقلاب باشد.

ادامه »»
7 ماه حقوق نگرفتیم

 کارگران شرکت لنت‌ساز در نامه‌ای به معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اعلام کردند: هفت ماه حقوق و عیدی و پاداش سال 89 را نیز دریافت نکردیم و خواستار رفع مشکلات کارگری این شرکت شدند.

ادامه »»
بايد مازندراني حتي بزركتر تشكيل دهيم نه مازندران غربي

دنيا و مناسبات آن را تنها يك عشيره انگلوساكسون يعني از تبار انگليسي ها اداره مي كنند.از ملكه اليزابت گرفته تا جرج بوش و جان كري همه از يك عشيره و طايفه هم خون هستند(به جز ايران كه با آنها نيست و مي بينيد با آن چه كار مي كنند).

ادامه »»
ایجاد اشتغال پایدار دركشور ازجمله دغدغه های اصلی مسوولان است

استاندر مازندران ، ایجاد اشتغال پایدار در كشور را ازجمله دغدغه های اصلی دولتمردان ذكركرد و گفت: در راستای تحقق منویات رهبری برای تحقق این مهم ازهیج تلاش و كوششی دریغ نمی شود.

ادامه »»
دیدار چهره به چهره با 80 هنرمند و حامی هنر در مازندران

 نماینده ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور استان‌ها گفت: در بازدید شش روزه از استان مازندران با 40 هنرمند و 40 حامی هنر این استان ملاقات نزدیک و چهره به چهره داریم ، مازندران هفتمین استانی است که بازدید از هنرمندان و حامیان هنر آن را در دستور کار داریم تا از نزدیک با دیدار چهره به چهره هنرمندان را ملاقات کرده و جویای حال آنها شویم.

ادامه »»
به یاد پدر شعر نو

13 دي ماه در تقويم شعر ايران مصادف با درگذشت نيما يوشيج، پدر شعر نو و گشاينده ي دريچه اي تازه در نگاه، زبان و بيان شاعرانه ي ادبيات ديرسال ماست.

مردي كه علي رغم غوغاهاي تهي و عدم التفات به شعر و حرمت گذاري شايسته به شاعران، همچنان غريب مانده است و آن چنان كه شايسته و بايسته ي زحمات سترگ او بوده، شناسانده نشده است.محمد عظيمي،بهشهر

ادامه »»
ابن شهرآشوب احیاکننده آثار شیعه بود

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و برگزارکنندگان کنگره بین‌المللی ابن شهرآشوب با بیان اینکه مرحوم ابن شهرآشوب از علمای بسیار برجسته قرن ششم بود، اظهار داشت: قرن ششم یکی از قرن‌های بسیار طوفانی در تاریخ اسلام بود و این مرحوم ابن شهرآشوب توانست اسلام و تشیع را در آن عصر زنده بدارد.

 

ادامه »»
مسوولان، مشكل اوقافی و بنیاد علوی بودن اراضی مان را مشخص كنند

 شماری از اهالی شهرستان نور با بیان اینكه بخش زیادی از زمین های منطقه اوقافی و جز املاك بیناد علوی است ، گفتند : این مشكل، اهالی را در انجام بسیاری از امور نظیر گرفتن سند زمین و ساخت و سازهای مسكن با مشكل جدی مواجه كرده است.

ادامه »»
پس از ثبت نام نامزدان انتخابات مجلس شمارش معکوس تغییرات در بابل آغاز شد

اتفاقات سیاسی واجتماعی چهار سال گذشته وتنش های صورت گرفته  آرایش های  جدید ی را در بابل رقم زد وانتظار مردم گزینش چهره های جدید  است . به گواه فعالان سیاسی وناظران آگاه این بار مردم شهرستان بابل سراغ چهره های باتجربه وامتحان پس داده خواهند رفت ودیگر ریسک هندوانه های سر بسته ! رانخواهند کرد.

ادامه »»
پروژه اکتشاف نفت در دریای خزر یک گام به جلو حرکت کرد

استاندار مازندران درباره گزارش نماینده شرکت نفت خزر و اختصاص زمین برای فعالیت‌های پروژه اکتشاف نفت در دریای خزر گفت: 100 هکتار زمینی که برای پالایشگاه بهشهر در گذشته اختصاص داده شده بود به دلیل ملاحظه‌های زیست محیطی محقق نشد و می‌توان از این زمین برای شرکت نفت خزر استفاده کرد.

ادامه »»
کاندیداهای مجلس اخلاق در انتخابات را رعایت کنند

امام جمعه بابل گفت: کسانی هستند که می‌خواهند با خرد کردن شخصیت رقبای مقابل و بردن آبروی آنها قدرت را به دست گیرند  اما شایسته است کاندیداها موفقیت، سابقه و خدمات اجرایی خود را در اختیار مردم قرار دهند تا مردم بتوانند افرادی را که تشنه قدرت نیستند به عنوان اصلح انتخاب کنند.

ادامه »»
ازتبلیغ تا تخریب انتخاباتی

اگر چه ثبت نام از نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چند روزی است که شروع شده و عملا" تا تایید این افراد از سوی مراجع ذیصلاح و زمان تبلیغات رسمی و قانونی آنان مدت زمان چند ماهه ای باقیست اما عملا" شاهد تبلیغات انتخاباتی این افراد از مدتها پیش می باشیم.

ادامه »»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: 200 مقاله بین المللی توسط اساتید دانشگاه آزاد ساری ارائه شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: 200 مقاله بین المللی توسط اساتید دانشگاه آزاد ساری ارائه شد ، تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به سوی تحقیقات بنیادی و کاریردی سوق داده شده و اساتید و دانشجویان سعی می کنند تحقیقاتی را ارائه کنند که در عرصه عمل نیز قابل انجام باشد.

ادامه »»
جای خالی مشاوره بیمارستانی درباره اهدای عضو‌

مرگ برای همه اتفاق می‌افتد و بارها فرزندم را در خواب دیدم که گفت: من زنده‌ام و در حال نفس کشیدن هستم / خوشحالم که با وجود اعضای بدن فرزندم شش انسان دیگر زندگی می‌کنند و فرزندم با رفتنش به دیگران حیات بخشید / با اهدای پیوند اعضای خود به خانواده‌هایی که وسع‌شان برای دریافت اعضای بدن نمی‌رسد، کمک کنیم.

ادامه »»
حدود 70 هزار فرصت شغلی در مازندران ایجاد شد

استاندار مازندران گفت :

 از ابتدای امسال تاكنون 69 هزار و 793 فرصت شغلی در این استان ایجاد شد ، تعداد بیش از 49 هزار فرصت شغلی باید در روستاهای استان ایجاد شود ، توسعه مشاغل خانگی را عامل بسیار مهمی در ایجاد اشتغال ذكر كرد .

ادامه »»
مسمومیت غذایی عامل اصلی شکست ووشو آمل بود

سرپرست تیم ووشوی تاکسیرانی آمل گفت:

مسمومیت غذایی عامل اصلی شکست سنگین تیم سازمان تاکسیرانی در هفته دوم لیگ برتر ووشو مقابل نفت تهران بود ، بیشتر رزمی‌کاران ما بعد از صرف ناهار روز گذشته دچار مسمومیت شدند .

ادامه »»
جواب من سلام است ای عزیز!

این روز ها که در گیر انتخابات نهمین دوره  مجلس شورای اسلامی هستم  کامنت های ناشناسی دریافت می کنم که عمدتا از سر جهل و کم آگاهی نوشته می شود .

ادامه »»
سفر چهارم هیئت دولت به مازندران بعد از استان گلستان است

استاندار مازندران با اشاره به اینکه شش استان در نوبت سفر چهارم رئیس جمهور هستند، گفت: سفر چهارم هیئت دولت به مازندران بعد از استان گلستان است.مدیران از جنجال‌های انتخاباتی دور باشند ، 6 استان در نوبت سفر چهارم رئیس جمهور هستند ، کم‌کاری‌ها نباید بساط منازعه دو برادر را در استان به وجود آورد و ....

ادامه »»
شب‌های یلدا، اوج آمیختگی مشاعره مازندرانی‌ها و امیری‌خوانی

بزرگ‌ترین شب سال در شرق مازندران با آیین‌های خاص همنوایی و دورهم جمع شدن به ویژه مشاعره به شادی می‌گذرد.اوج بازی‌هایی محلی ، شب‌چره‌های مازندرانی‌ها در شب یلدا ، آمیختگی مشاعره مازندرانی و امیری‌خوانی ، سنت‌های شب یلدا ،  گت‌چله یا چله‌شو

ادامه »»
محمودآبادی‌ها در نشای دوباره برنج در مازندران دوم شدند

رئیس اداره جهاد کشاورزی محمودآباد از کسب رتبه دوم نشای مجدد برنج این شهرستان در مازندران خبر داد ، بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی مازندران در سال جاری از مجموع 237 هزار و 660 هکتار اراضی برنج نشا شده، سطحی حدود 236 هزار و 400 هکتار برداشت شد که در بحث پرورش رتون نیز محمودآباد رتبه سوم مازندران را کسب کرد.

ادامه »»
استاندار مازندران : ایمان و بصیرت مردم باعث خلق حماسه نهم دی شد

استاندار مازندران گفت : 

ایمان ، بصیرت و ولایتمداری اقشار مختلف مردم را دو عنصر ویژه و تعیین كننده در خلق حماسه نهم دی ذكر كرد ، به بركت انقلاب اسلامی ، غبار محرومیت در مناطق مختلف كشور زدوده شد .

ادامه »»
اندر حکایت خیر مقدم گویی وتشکر کردن در مراسم وجلسا ت اداری

افتتاحیه پایانه که با بی سابقه ترین تبلیغات  محیطی انجام شد پنج سخنران گرامی  داشت. البته شهروندان زیرک وباهوهش بابلی فلسفه فراوانی تبلیغات را به خوبی  می دانند +حاشیه های مراسم افتتاح پایانه مسافربری بابل

ادامه »»
کشف رمز از جعبه سیاه کفش پرتابی!

بسیار شایسته است که مسئولین امر جدای از پیگیری مجازات فردی که چنین جرم بزرگی را مرتکب شده است، به موضوعاتی که این افراد، آنها را بهانه قرار داده و وارد ماجرا می شوند، نیز توجه نشان دهند. صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
استاندار مازندران وپرتاب کننده کفش به رییس جمهوردرساری

 استانداربجای پاک کردن صورت مسئله    لازم است کار گروهی  را تعیین کند تا  چرایی و جوانب سیاسی ،اجتماعی  ،رسانه ایی ،انتظامی وامنیتی  واقعه را تجزیه وتحلیل نمایند.

ادامه »»
کرسی های آزاد اندیشی، جدی ترین مواجهه سیاسی با جوانان

کرسی های آزاد اندیشی که در اصل یکی از برنامه های کلان راهبردی رهبری معظم برای مقابله با تهاجم گیج کننده جنگ نرم با استفاده از توان تئوریکی اساتید دانشگاههاست،

ادامه »»
اظهارات نماینده ساری در مورد فرد معترض به احمدی‌نژاد

پذیرش نقد برای مسئولان کشورکمی سخت شده است / نساجی مازنداران سالهای زیادی است با مشکل مواجه است / تا وقتی رسانه‌ها نقد نمی کنند، مردم به جای رسانه ها خود را تخلیه می کنند /  رسانه ها آزاد شود، شاهد این ماجراها نخواهیم بود.

ادامه »»
سخنی با شورای اسلامی شهر بابل در باره تبلیغات وبرنامه افتتاحیه پروژه پایانه مسافری

برای اجرای این پروژه که نزدیک به پنجاه میلیارد ریال هزینه داشته ریالی از طرف دولت کمک نشده  واعتبار پروژه از محل منابع شهرداری  تامین شده است.ولی نحوه تبلیغات وبرنامه افتتاح طوری تنظیم گردید کانه این  طرح یک پروژه دولتی می باشد.

ادامه »»
مازندران تاریخ ماندگاری دارد

محمود احمدی نژاد، در مراسم بهره برداری همزمان از 18 هزار و 450 واحد مسکونی مهر در اظهار داشت: مازندران حقیقتا استانی علوی، حسینی و مهدوی بوده و تاریخ این استان مجاهدت، تقوا، فداکاری و رشادت بوده است.

ادامه »»
کاربست یافته های پژوهشی در محاق

هفته پژوهش نباید تنها به تجلیل از پژوهشگران و برگزاری نمایشگاه تکراری(!) محدود شود بلکه تکریم و تجلیل از جامعه "علم و عالم" کاربست یافته ها و زحمات مطالعاتی آنان است.ایرج نیازآذری

ادامه »»
به نام خدای شهیدان شلمچه

مایلم به دور از هیاهوی گوشخراش دنیاطلبی امروز به دنیای غریب اما عرفانی دیروز و دیشب سال 65 ، همراه غواصان دلاور گردان حضرت نوح(ع) از لشگر 21 امام رضا(ع) به آن شب آسمانی سفر کنم تا با تداعی خاطرات ماندگار همرزمان سفرکرده ره توشه ای برای فردای ناآبادم برچینم.

دل نوشته اي از دکتر علي کريمي مله،عضو هيئت علمي دانشگاه مازندران

ادامه »»
درباره سفر روز دوشنبه رییس جمهور به مازندران

 شایسته است این سفر مختصر رییس دولت را مغتنم بدانیم واز مشکلات وتوان مندی های استان اطلاع رسانی نماییم.چه آنکه سهم مناسب مازندران از بودجه سال 91 مهمترین مسئله استان است وانتظار می رود نمایندگان واستاندار آن را از رییس جمهورعدالت مدار مطالبه نمایند./ هنرمندانه ترین کار مدیران اجرایی استفاده از ظرفیت لایحه بودجه سال 91  برای توسعه استان است.

ادامه »»
رئیس جمهور، دوشنبه به مازندران سفر می کند

سیدعلی اکبر طاهایی با اشاره به حضور رئیس جمهور در استان، بیان داشت: انگیزه سفر دکتر احمدی نژاد به استان، پاسداشت و نکوداشت مرحوم کردان است ، وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی و روحیه خدمتگزاری مرحوم کردان افزود: آن مرحوم در هر جایگاهی که توفیق خدمتگزاری پیدا کرد با تمام وجود توانمندی های خاص خود را به نمایش گذاشت.

ادامه »»
انتقاد فرماندار قائمشهر از سبک معماری ساختمان‌های اداری

فرماندار قائمشهر از معماری ساختمان‌های اداری موجود در کشور انتقاد کرد ، دو ویژگی ممتاز محرم امسال، سازماندهی مناسب و انسجام بین هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری ، این مسئول با انتقاد از معماری ساختمان‌های اداری موجود در کشور و استان مازندران مبنی بر عدم پیش بینی فضای مناسب برای جابه‌جایی معلولان و جانبازان تاکید کرد.

ادامه »»
آیین معنوی نخل گردانی لاریجانیها

مراسم سنتی و مذهبی نخل گردانی که نمادی از حرکت تابوت امام حسین (ع ) بوده، در روستای نوا از توابع بخش لاریجان آمل برگزار شد ، وجود برف در مسیر حرکت نخل، مشتاقان به این مراسم معنوی را با مشکل مواجه کرد اما عاشقان به اهل بیت (ع) با گرمای وجودشان سردی برف را در خود آب کردند.

ادامه »»
واردات مرکبات در فصل برداشت محصول!

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران از واردات بی رویه مرکبات در فصل برداشت این محصول ابراز ناخرسندی کرد و گفت: این اقدام مسئولان، خسارات جبران ناپذیری به باغداران وارد آورده است ، طرح خرید و ذخیره سازی میوه و مرکبات از محل تولید داخل با هدف حمایت از دو گروه مذکوردر مازندران آغاز شد.

 

ادامه »»
آیا روزی فرا می رسد که هیات های عزادرای در مازندران منسجم ومتحد شوند؟

آرزو می کنم هیات های مذهبی وعزاداری در کنار برنامه خود که بطور هفتگی یا در مناسبت ها برپا می نمایند در مناسبت های خاص وتاریخی مثل روز عاشورا یا روزی دیگر در ماه محرم وصفر  باهم منسجم ومتحد شوند ودر یک  زمان واحد  به اقامه عزا به پردازند.

ادامه »»
جرير طبري پدر تاريخ جهان

.محمد بن جرير طبري مردي که از سالي که به دنيا آمد و تا به حال مردم سراسر جهان با کتاب و تاريخ و با تفسير او زندگي کرده اند و خواهند کرد ,جرير طبري اولين مفسر قرآن در جهان اسلام و نويسنده و به وجود آورنده تاريخ طبري مي‌باشد جرير طبري عالم بزرگ و توانا که در سراسر جهان از او به عنوان افضل العما و مرد اسلام ياد مي‌شود

مهندس  مرتضی هندویی

ادامه »»
سوسن حاجی‌پور طلایی شد و به المپیك رفت

سوسن حاجي‌پور به نشان طلاي رقابت‌هاي انتخابي المپيك تايلند دست يافت. تكواندوكار وزن 67 كیلوگرم تیم ملی تكواندوی زنان با صعود به دیدار نهایی مسابقات گزینشی المپیك 2012 لندن، سهمیه حضور در این رقابت‌ها را به دست آورد ، حاجي پور مدال برنز مسابقات قهرماني آسيا قزاقستان را در سال 2010 به دست آورد.

ادامه »»
ملی‌گرایان ما از یادواره‌های شهدا ایراد می‌گیرند

آزاده و پژوهشگر هشت سال دفاع مقدس گفت: در وسط دانشگاهی در آمریکا به پاس 700 شهید وطنشان، گلزاری احداث شد تا دانشگاهیان بدانند که آزادی امروز آنان به خاطر رشادت شهدایشان است ولی ملی‌گرایان به ظاهر وطن‌پرست ما از یادواره‌هایی که در کشور بر پا می‌شود ایراد می‌گیرند در صورتیکه خودشان باید بیش از دیگران در این مراسم حضور یابند.

ادامه »»
رسانه وتکلیف گرایی

هفته اول ماه محرم به تاسی از قیام سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام  ،هفته "امر به معروف ونهی از منکر" نامیده شد.امربه معروف ونهی از منکر یکی از واجبات دین مبین اسلام واز اهرم های مهم اجتماعی اسلام شناخته می شود.در فقه شیعه چگونگی ،مراتب وسازوکارهای اجرای این فریضه مهم  به تفصیل بیان شده است.

ادامه »»
کیمیای ایمان پیکر فرزندم را به طلا مبدل کرد

پدر جوان 26 ساله قائمشهری که با اعلام مرگ مغزی فرزندش 12 عضو پیکر فرزندش را اهدا کرد، گفت: احساس عزت می‌کنم، ایمان و باور محض به جلب رضایت خالق هستی، منجر به این شد که با اهدای اعضای نازنین فرزندم، جسد بی‌جانش را چون طلایی در دل خاک ودیعه بگذارم.

ادامه »»
بسیج، ظرفیت دفاعی تمام نشدنی انقلاب اسلامی

 بسیج را می توان در ردیف استثنائی ترین تشکلاتی دانست که به تناسب آرایش های تهاجمی حریف، انعطاف پذیری لازم را برای تبدیل وضعیت و تغییر موقعیت و نهایتاً تنظیم مواضع داشته و از قابلیت شکل گیری کاملاً متنوع برخوردار است صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
پارادوکس تبلیغات غیر رسمی وزمینه سازی مشارکت حداکثری

اخیر برخی مقامات سیاسی  وبه خصوص تعدادی از  فرمانداران در آستانه تشکیل هیات های اجرایی انتخایات  مواضع تندی علیه نامزدان احتمالی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اتخاذ نمودند.

ادامه »»
آزاد اندیشی شعار اصلی انقلاب اسلامی

تعالی گفتمان انقلاب اسلامی و افزایش عمق نفوذ ایدئولوژی اسلام ناب محمدی (ع) در اقصی نقاط جهان، طی سی سال گذشته، اساسی‌ترین واقعه ایست که دولت‌های قدرتمند و سلطه جوی شرق و غرب را به تحرک واداشته و سبب واکنش‌های آنی و بعضاً پرقدرتی از سوی آنان به سردمداری صهیونیست‌های اقتدارگرا و انحصار طلب شده است. 
 حمید مظاهری تبار دانشجوی دانشگاه مازندران

ادامه »»
معضلی بزرگ با چراغ سبز دولت

کافیست مراجعه ای به این مکانها داشت آنوقت می توان دید که متاسفانه افراد بسیار جوان اعم از پسر و دختر قشر دانش آموز و دانشجو در کنار بسیاری از افراد با سوابق محرز در حال استعمال قلیان و مواد دخانی دیگر می باشند.جوانانی که باید به چشم سرمایه بدانان نگریسته دشود و به دنبال شکوفایی هر چه بیشتر آنان در...  علیرضا قلی زاده(وبلاگ بنچاق)

ادامه »»
درباره سفر چهارم دولت به مازندران چه نظری دارید؟

به گفته ی برخی منابع آگاه ، دکتر محمود احمدی نژاد در نظر دارد به زودی و در قالب سفر های استانی بار چهارم به استان مازندران سفر نماید ، سلام مازندران به منظور تنویر افکار عمومی آمادگی دارد نظرات موافقان و مخالفان سفرهای استانی را منعکس نماید ، با مشارکت در این زمینه با اخبار سفر چهارم هیات دولت به مازندران همراه شوید.

ادامه »»
افتخار آفرینی شور انگیز پهلوان مازندرانی و ایستادن بر قله وزنه برداری جهان

بهداد سلیمی ابتدا وزنه ۲۰۱ کیلویی را بالای سر برد در ادامه وی وزنه ۲۰۹ کیلوگرمی را هم مهار کرد و برای سومین مرتبه درخواست وزنه ۲۱۴ را کرد که در واقع این وزنه رکورد جهان بود و از پس آن هم به خوبی برآمد تا رکورد جهان به طور رسمی یک کیلوگرم افزایش پیدا کند.

ادامه »»
کارنامه دو ساله مهندس طاهایی

باگذر از ۲۰آبان مدیریت مهندس طاهایی در قامت استانداری مازندران دو ساله می شود، از این رو ارزیابی عملکرد بیستمین استاندار مازندران مورد توجه افکار عمومی ورسانه های گروهی  قرار گرفته است .قبل از نمره دادن به مهندس شیک پوش ساختمان سفید  مرکز استان لازم است تا شاخص های مرتبط با ارزیابی یک استاندار را نشان دهیم.

ادامه »»
سرمایه گذاران را به فعالیت در مازندران ترغیب كنیم

نماینده ولی فقیه در استان مازندران :

 با تاكید بر لزوم جذب سرمایه گذاران به منظور احیای صنعت استان، گفت: ادارات و سازمانهای مرتبط باید شرایط توسعه صنعت را فراهم كنند تا سرمایه گذاران بتوانند با رغبت بیشتری در این مسیر گام بردارند .

ادامه »»
نیما پدر شعر نو ایران/ دگرگونی در شعر ویژگی اسفندیاری است

بیست و یکم آبان ماه سالروز تولد نیما یوشیج شاعر بدعتگذار ایران است که با نوآوری خود سبب دگرگونی در شعر و ادب پارسی شد.

ادامه »»
دهه ولایت، دهه کرامت نظام و ایران اسلامی

از قربان تا غدیر که موسوم به دهه ولایت است، عیدانه کثیر دو عید کبیر به ملت آگاه و بصیر ایران که مفتخر به برخورداری و تبعیت از ولایتی بی نظیر در دوران و زمانه ای خطیر است / ولایت مطلقه فقیه که نیابت حضرت ولی عصر(عج) در زمان غیبت کبری را بعهده دارد.

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

 

ادامه »»
مازندران شناسی مقدمه مازندران درمانی !

اگر چه 14 آبان به مناسبت آغاز حکومت علویان به پایتختی مازندران، روز ملی مازندران نامیده شده است، اما امسال به مناسبت دهه ولایت، مقرر گردید که جشن روز ملی مازندران در روز 20 آبان برگزار شود.

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
دشمنا می خواهند مسوولان تصمیم نادرست بگیرند تا موج سواری كنند

مدیركل اطلاعات استان مازندران با تاكید بر لزوم هوشیاری مسوولان كشور گفت : دشمنان می خواهند مسوولان تصمیم نادرست بگیریم و در گوشه ای نارسایی به وجود آید تا همان را دستاویز قرار دهند و موج سواری كنند .

ادامه »»
روزی برای آینده

با وجود آنکه بیش از صدها نشریه و خبرگزاری  مختلف در سطح ملی و محلی به زبان فارسی فعالیت می کنند. اما هنوز حتی یک روزنامه یا خبرگزاری به زبان مازندرانی فعالیت نمی کند.خیرالله کردی نیا / وبلاگ نویس بابلی

ادامه »»
روز عرفه را از دست ندهيد

 آيت الله 'مجتبي تهراني' با بيان فضيلت هاي روز عرفه به مردم سفارش كردند: اين فرصت را كه بهترين فرصت است؛ به خصوص از ظهر تا هنگام غروب را كه در روايات وارد شده؛ از دست ندهيد.

ادامه »»
سایت های کامنت فروش ،فساد دربرخی رسانه های مجازی!

اطلاعات یک سرمایه ارزشمند است ، داشتنن اطلاعات  همواره انسان را در موضع اقتدار  وغرورقرار می دهد. دارندگان  اخبار واطلاعات  همیشه در میدان بازیگری حضور فعال دارند.

ادامه »»
مدال آوران عرصه فرهنگی هنری به انگیزه وتشویق نیاز دارند.

همه به این گفته اذعان دارند که فرهنگ شالوده وزیر بنای هر کشور است وهرچه فرهنگ ملتی از قوام ودوام مستحکمتری برخوردار باشد به همان نسبت آن کشور تعالی می یابد.

ادامه »»
حجم سرمایه‌گذاری پالایشگاه ساری سنگین است، سرمایه‌گذار نداریم

 استاندار مازندران در مورد علت عدم راه‌اندازی و بهره‌برداری پالایشگاه‌ ساری گفت: پالایشگاه ساری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد که تامین آن فقط از ناحیه بخش خصوصی میسر نیست / 2 میلیارد دلار یا 2هزار میلیارد تومان به طور طبیعی با ملاحظات جامعه بین‌الملل هم همراه خواهد بود.

ادامه »»
اجرای تلفیقی بزرگداشت روز مازندران و جشن غدیر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تلفیق روز 14 آبان که به نام روز مازندران نامگذاری شده با جشن غدیر خبر داد و گفت: باید در این مناسبت برنامه‌های باشکوهی برگزار شود /  500 سادات را در تکیه پهنه کلای ساری در دهه ولایت پیش‌رو داریم / 500 شال سبز علوی نیز به این سادات اهدا می‌شود.

ادامه »»
روز مازندران نیازمند توجه بیشتر مردم ومسولان

پس از تلاشها و اظهارات پر دامنه  فعالا ن فر هنگی  واجتماعی ،" روز مازندران "به تصویب شورای فرهنگ عمومی  رسید و"14آبان "  بدلیل سالروز استقرار حکومت علویان  برای این مهم برگزیده شد.

ادامه »»
تحقق اهداف کارآفرینی در مازندران نیازمند آموزشهای لازم است

استاندار مازندران گفت: برای توسعه اشتغال و ارتقای فرهنگ کار در کشور نیازمند ارائه آموزش های لازم و متناسب با شرایط امروز جامعه هستیم / ارائه آموزش های لازم به کارکنان و مدیران سازمان ها به ویژه در مورد موضوع مهم کارآفرینی، کاری بسیار ارزشمند است.

ادامه »»
توسعه مشاغل خانگي

توسعه مشاغل خانگي از ابتداي فعاليت دولت دهم مورد توجه قرار گرفته و باید در صدد زمينه سازي براي توسعه اينگونه مشاغل در کشور بود. هم اکنون توسعه مشاغل خانگي در استان نيازمند الگو سازي و پياده سازي است.

فرامرز درخشنده سرپرست روزنامه كاروكارگر وخبرگزاري ايلنا در مازندران

ادامه »»
پائیز زیباست و من هم خیلی خوشحالم

پائیز هم زیباست ... باز کن پنجره را امروز هوا عالی است چشمانت را بگشای پائیز هم دیدنی است شکر خدا بجا آر … خلقتش ستودنی است گوش کن ... می شنوی ؟ صدا یی پیداست خش خش برگها هم شنیدنی است و من بیقرار ... تا غروب به انتظار خواهم نشست

ادامه »»
بیداری اسلامی و جنبش وال‌استریت کمر غربی‌ها را شکست

خطیب جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه بیداری اسلامی و جنبش وال استریت کمر غربی‌ها را شکست، گفت: تحلیل‌گران اذعان دارند که هیچ کس قبل از مقام معظم رهبری بیداری اسلامی را پیش‌بینی نکرده بود / سران اعراب و منطقه بدانند که بهار کشورهای عربی خزان ندارد و آل خلیفه  و آل سعود باید بروند.

ادامه »»
برنامه پرده‌خوانی غدیر در بابل برگزار می‌شود

امام جمعه بابل گفت:  برای بهتر برگزار شدن این مراسم اقدامات نو و اساسی انجام شود تا در طول سال از نظر کمی و کیفی شاهد برنامه پررنگ‌تر در سطح مدارس و دانشگاه‌ها باشیم / هماهنگی با هیئت بابل برای جشن خیابانی و ایستگاه صلواتی، هماهنگی با ائمه جماعات و روحانیون برای تشکیل ستاد غدیر در مساجد

ادامه »»
اقدام پسندیده معاون پژوهشی دانشگاه مازندران در حج

،امروزه فناوری اطلاعات وارتباطات  این امکان را برای همه فراهم نموده که در هر مکان وهر زمان همزمان می توان چند کار با هم انجام داد.فناوری ارتباطات  وارتباط آنلاین  فرصت مغتنمی برای پاسخگویی به تمام نیاز های مادی ومعنوی  انسان هاست

ادامه »»
چند پیشنهاد به شهر داری ها

شهرداری ها برای فراهم نمودن  زمینه مشارکت  شهروندان در اداره هرچه بهتر شهر" نظام دریافت پیشنهادات" را  بصورت مکتوب ومجازی راه اندازی نمایند / گرافیک،رنگ ،فونت   وسایز بساری از تابلو های شهری  مناسب نیست واحتیاج به مرمت وبهسازی دارد .

ادامه »»
فعاليتهاي صنعتي، معدني و تجاري در مازندران رو به توسعه است

 نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه ساري با بيان اينكه فعاليت هاي مربوط به صنعت، معدن و تجارت در استان در چند سال اخير رو به رونق و گسترش بوده است، گفت: جاي خوشوقتي است كه با همت و تلاش مسوولان و مردم جهش هاي خوب در توسعه اين بخش ها و ديگر بخش ها را شاهد هستيم .

ادامه »»
روند خرید برنج از کشاورزان راه خود را گم کرده است

دبیر انجمن برنج کشور با اشاره به اینکه هدف فعلی دولت از خرید ارقام پرمحصول از کشاورزان هدف غایی نیست، اظهار داشت: خرید ارقام پرمحصول برنج از کشاورزان راه خود را گم کرده است .بهترین زمان برای خرید ارقام پرمحصول برنج کشاورزان نیمه دوم بهمن ماه هر سال است .

ادامه »»
رمز گشایی از معمای حل نشده اشتغال در مازندران

بیکاری و اشتغال، اولین و مهمترین مسئله این روزهای خانواده ها و جوانان ایرانی و مشخصاً زوجهای جوان و نیز فارغ التحصیلان دانشگاههاست که البته حساب استانهای محرومی مانند مازندران ویژه است و طبعاً سهم بیشتری در مشغله ها و حتی دغدغه های ذهنی مازندرانی ها دارد و نمی توان با تعارفات معمول و یا محاسبات غیرمعمول از کنار آن گذشت و منتقدانه به آن نپرداخت.

 " صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه "

ادامه »»
بانکها از اجرای ماده 28 قانون بودجه سال 90 سرپیچی می کنند

نایب رئیس شبکه خانه های صنعت و معدن ایران گفت:متاسفانه بانکها از اجرای ماده 28 قانون بودجه سال 90 کل کشور سرپیچی می کنند / نحوه تدوین و نگارش ماده 28 طوری بوده که امکان برداشتها و اجراهای مختلف را فراهم می کند  و سبب سردرگمی بنگاههای تولیدی شده است.

ادامه »»
برنامه ریزی در ایران!

برنامه ریزی ، معمولا" معادل آینده نگری در نظر گرفته شده است ، و عبارت از مجموعه اقداماتی است که به پیش بینی « آینده » می پردازد و برای طراحی و دستیابی به یک آینده مطلوب ، تلاش می کند. برنامه ریزی به این معنی ، متضاد « روز مرگی » است.

 

ادامه »»
نگاهی جامعه شناختی به پیامدهای حاشیه نشینی در استان مازندران

امروزه پدیدۀ شهری کره زمین را تسخیر کرده است. توسعه فیزیکی، شتابان و نامتعادل شهرها، پیامدهای نامطلوب اقتصادی، اجتماعی و کالبدی داشته که یکی از آن ها "حاشیه نشینی و اسکان غیر رسمی" است. براساس آمار رسمي جمعيت حاشيه نشين در کشور 5/7 ميليون نفر هستند.

کاظم احمدی آهنگ- کارشناس ارشد پژوهشگری -عهدیه اسدپور- کارشناس پژوهشگری

ادامه »»
دردسردرمانی سه قلو های خردادی

مجید قصه پر غصه ما برای درمان سهیل چهار ساله اش با مشکل مالی مواجه است ، به نوعی که همسرش می گوید برای دریافت جواب ازمایش ها چون پولی در بساط ندارد ، مراجعه نمیکند / هادی ابراهیمی معاون استاندار مازندران پس از شنیدن گزارش واقعه تاکید دارد که با اتخاذ تمهیداتی به زودی بخشی از مشکلات مجید را مرتفع نماید.
گزارش دیدار چند خبرنگار از وضعیت زندگی یک جوان بابلسری + تصاویر

ادامه »»
سخنی با شهردار محترم ساری

آقای شهردار ساری ، لطفاً از خواب بیدار شوید این پاسخ مفصل نیست، بلکه فرار از افکار عمومی است رستم دهقان – سردبیر به این کلمات توجه کنید: توسعه ی شهر، سنگ اندازی ، کور باطنی و حسادت، منفعت، هدف و وسیله، پژواک ها، 150 میلیون، تهمت و دروغ، نقاب، لجن پراکنی، مردم فریبی، باج خواهی، عقب ماندگی، خصایص انسانی، پاسخ مفصل.

رستم دهقان سردبیر هفته نامه پژواک

ادامه »»
یادواره شهدا خاکریز ی علیه جنگ نرم دشمنان

برگزاری یادواره سرداران و1700شهید شهرستان بابل  این شهر انقلابی را بار دیگر کانون توجهات رسانه ها  قرار داد / اما ای برادر وخواهر شهید، رسالت امروزمن وتو  تداوم راه سرخ شهیدان است.

ادامه »»
مداحان مرثیه خوان،مداحان مولودی خوان

ذکر مصیبت اهلبیت  عصمت وطهارت در مراسمها توسط ذاکران ومداحان  تصویر معنوی از این قشر در ا ذهان ایجاد نموده است / اشعار مناسب  وسبک تخصصی ،مولودی خوانی مداحان در جشنها مورد توجه مخاطبان قرار نمی گیرد.

ادامه »»
بابل شایستگی اولی شمال کشور را دارد.

راه توسعه پايدار بابل  منوط به بکارگيري متخصصان وکارشناسان خبره ،جذب سرمايه گذاري هاي کلان ملي وبين المللي ،ايجاد مناطق ويژه توريستي وساخت  پايانه هاي تجاري  واقتصادي با اتصال به شاهراه ارتباطي وترانزيتي کشور مي باشد.

ادامه »»
فقدان نظارت از دلایل مهم خروج موقوفات از حالت وقف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت:

در طول تاریخ موقوفات مورد سوء استفاده سودجویان قرار گرفته‌اند که فقدان نظارت مستمر و ثبت نکردن موقوفات از مهم‌ترین عوامل خروج موقوفات از حالت وقف بوده است.

ادامه »»
ویروس خطرناک دروغ سالاری!

در آنالیز آماری و ارزیابی محتوایی آموزه های دینی شامل قرآن و حدیث، "دروغ" بعنوان مادر گناهان، سرمنشاء سلسله عواملی است که ستونهای استحکام و انسجام یک جامعه را از درون سست کرده و با توجه تبعات جبران ناپذیر ناشی از گریزانی افکار عمومی از دروغگویان، نهایتاً منجر به سقوط افراد و فروپاشی اجتماعی می گردد.

صادقعلی رنجبر - عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
ساری در چنبره ناکارامدی مدیریت شهری/ زباله مشکل لاینحل

باتوجه به اینکه مشکلات شهر ساری روز به روز بیشتر می شود در سایه ناکارآمدی مدیریت شهری ، با افزایش معضلاتی چون زباله، ترافیک، ‌آبگرفتگی و ...

ادامه »»
دانشگاه علوم پزشکی بابل چهارم کشوری شد

معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت:

از سوی وزارت بهداشت، درمان و معاونت تحقیقات وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل در بخش پژوهش رتبه چهارم کشوری را کسب کرد / هر ساله مجلات علوم پزشکی کشور طبق شاخص های مشخص شامل به موقع چاپ می شود.

ادامه »»
سوسن حاجی پور طلایی شد

خبر اختصاصیی سلام مازندران:

سوسن حاجی پور دارنده نشان برنز مسابقات آسیایی که خود را برای دریافت سهمیه المپیک آماده می کند با در خشش تمام چهار حریف قدرتمند خویش را شکست داد وبا قهرمانی در تورنمت سطح الف اروپا یک مدال ارشمند دیگر برای کشور ما تصاحب کرد.

ادامه »»
چاووشی خوانی را در دهه کرامت احیا کنیم

چاووشی خوانی هنر کهنی است که در نزد ایرانیان رواج داشته است / چاووشی در هنگام بازگشت زائر از سفر حج وعتبات عالیات به عنوان استقبال یا پیشواز از او اجرا می شود / اجرای آیین چاووشی خوانی را در میادین ومعابر اصلی / برگزاری مراسم در فضای باز شور ونشاط مضاعفی در جامعه ایجاد می کند.

ادامه »»
باغات مرکبات مازندران در معرض نابودی/ مسئولان بی اعتنا هستند

گزارش تصویری تشریحی :

به دلیل بی توجهی و عدم آموزشهای لازم از سوی مسئولان بخش آموزش و ترویج جهاد کشاورزی مازندران، به زودی باید شاهد نواخته شدن زنگ خطر سونامی نابودی باغات مرکبات مازندران شد.

ادامه »»
22000 نامه به جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا(ع) رسید

دبیر ششمین جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا(ع) گفت: 22 هزار و 600 نامه به ششمین جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا(ع) رسیده است /  30 نامه نویس برتر به امام رضا(ع) در ششمین جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا(ع) تجلیل می شوند.

ادامه »»
فرهنگ پایداری

امروز دانش آموزان، دانشجویان و دانش پژوهان همه باید بدانند که دفاع شهدای بزرگوارمان باعث احیاء شدن محیطی امن برای تحصیل علم و دانش این عزیزان شده است. قدر این فضا و محیط را بدانند و اجازه ندهند دشمن و استکبار بر آنها نفوذ کنند.

خانم فاطمه جهانی - وبلاگ نویس بهنمیری

ادامه »»
سرریز فاضلاب زندان ساری به رودخانه تجن/ مسئولان بهداشتی جدیت ندارند

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر ساری گفت: علیرغم پیگیریهای متعدد شهرداری ساری، متاسفانه فاضلاب زندان ساری به رودخانه تجن سرریز می شود/مسئولان بهداشتی شهرداری ساری باید تمامی جدیت خود را برای جلوگیری از اقدام زندان ساری ادامه دهند.

ادامه »»
مرزهای مازندران در طول تاریخ

مرزهای سرزمین ها در طول تاریخ و با توجه به شرایط جغرافیایی و تاریخی دچار تغییراتی می شود. این مسئله هم در مورد کشورها و هم در مورد استان ها و ایالت ها که زیرمجموعه کشورها هستند نیز صادق است. قلمرو مازندران نیز از گذشته تاکنون شامل تغییراتی بوده است. در این مقاله به ذکر حدود مازندران پرداخته می شود.

خیرالله کردی نیا / وبلاگ نویس بابلی

ادامه »»
حیات فرهنگی مازندران در خطر است !!

حیات اجتماعی قریب سه میلیون نفر انسان نمی‌تواند صرفاً بر ترکیبی از کوه و جنگل و دریا بنا شود / حیات انسانی باید متضمن جریان مداوم تولید، توزیع و مصرف فرهنگی باشد / آمارها نشان می‌دهند حیات سه میلیون نفر انسان در معرض تهی شدن از جریان تولید و بازتولید و مصرف فرهنگی و نمادین است.

دکتر محمد فاضلی جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

ادامه »»
خانه ی پدری،سرزمین مادری

خانه‌ی پدری من، من را به یاد وضعیت سرزمین مادریم می‌اندازد. نقشه‌ای برایش کشیده بودیم که آبادش کنیم. انصافاً خیلی کارها هم کردیم. اما بعضی اوقات، فرآیند ساخت و ساز دست بنّاهایی (تکنوکرات‌هایی) افتاد که دیدگاهشان با دیدگاه معماران و طراحان این ساختمان یکی نبود. بعضی جاهای نقشه را عمل نکردند. بعضی چیزها را به نقشه افزودند، و بعضی چیزها را از آن کاستند.حمید مظاهری تبار-دانشجوی دانشگاه مازندران

ادامه »»
دانشگاهيان بايد رسالت حفظ ارزشهاي دوران دفاع مقدس را برعهده بگيرند

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ساري ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي جديد ، گفت : امروزه دانشگاهيان بايد رسالت حفظ ارزش ها و فرهنگ دوران دفاع مقدس را بر عهده بگيرند .

ادامه »»
انتظارات مردم بابل از فرماندار جدید

مسولیت فرماندار جدید در برون رفت از وضع موجود بسیار خطیر وحساس خواهد بود.باتوجه به ظرفیت ها و فرصت ها ،چالش ها وتهدیدات فراروی بابل انتظار می رود فرماندار در امر استیفای حقوق مردم این شهرستان ولایی از هیچ کوششی دریغ نکند.

ادامه »»
رسانه مجازی فرصت وظرفیت جدید اطلاع رسانی

بطور قطع شورای اطلاع رسانی استان از اثربخشی ودایره نفوذ رسانه های مجازی آگاهی دارد واین مسئله می طلبد سهم رسانه های مجازی ازحیث معنوی ومادی مورد توجه شایسته وبایسته قرار گیرد.

ادامه »»
بسیج سازندگی ،هفته دفاع مقدس وسال جهاد اقتصادی

 در حالی که تعداد کثیری از جوانان اوقات فراغت خویش را در مناطق زیبا وسرسبز بندپی بابل سپری می کنند .جمعی از دانشجویان گروه جهادی عمار با انگیزه وشور انقلابی پروژه آبرسانی بطول 10کیلومتر را 15 روزه به اتمام رسانند.

ادامه »»
ارزش هاي دوران طلايي دفاع مقدس به نوجوانان و جوانان منتقل شود

نماينده ولي فقيه در استان و استاندار مازندران با انتشار پيام مشتركي بر ضرورت انتقال مفاهيم و ارزش هاي دوران طلايي دفاع مقدس به نوجوانان و جوانان تاكيد كردند.

ادامه »»
یادمان مهندس مجدآرا

سی ام شهریور پانزدهمین سالگرد عروج ملکوتی زنده یاد مهندس مجدآرا استاندار اسبق مازندران ونماینده مردم بابلسر وبندپی در مجلس شورای اسلامی است .مهندس مجدآرا در سن 41سالگی در 30شهریور 1375پس از تحمل بیماری سخت سرطان به دیار باقی شتافت.روحش شاد وراحش پررهروباد.

ادامه »»
آقای استاندار تخلف داریم تا تخلف!

آقای مهندس طاهایی انتظار نداشته باشند افکار عمومی متعاقب چنین خطای بزرگی ساکت بنشیند .شایسته نیست استاندار معترضین ومنتقدین را متهم به فرافکنی کندوتازه از ارزشها هم مایه بگذاردونگرانش باشد.چراکه بهترین ارزش آنست که همه مدیران کشورازسطوح محلی گرفته تا رییس جمهور از بابت تخلف بانک صادرات از مردم عذرخواهی نمایند.

ادامه »»
چرا ادبیات فرماندار بابلسر تند شده است؟

رویه فرمانداربابلسر در جلسات عمومی پوشش مشکلات شهرستانی ورسانه نکردن معضلات بوده است / مدتی است که ادبیات فرماندار بابلسر تغییر کرده وتند تر شده است به نحوی که در جلسات عمومی به مدیرانش پرخاش می کند / وی رییس تربیت بدنی را از جنس ورزش نمی داند ویا معتقد است که باید در اداره راه وترابری راگل گرفت .

ادامه »»
خوابگاه دانشجویی خصوصی نسیم کوثر بابلسر در آستانه ورشکستگی

در آستانه بازگشایی دانشگاه ها خوابگاه دانشجویی خصوصی نسیم کوثر بابلسر در آستانه ورشکستگی قرار دارد/نسیم کوثر یک مجموعه خوابگاهی بزرگ و زیبا، به تأیید مسئولین وزارت علوم، جزء بهترین خوابگاه‌های خصوصی به حساب آمده است/ما نتوانستیم با پشتیبانی دانشگاه وامی را دریافت کنیم و تمام هزینه‌ها به دوش خودمان است.

ادامه »»
جبهه ای جدید با ابزارها و تکنیک های نوین

اما عصارة همه برداشت ها را می توان در این نکته گنجاند که انقلاب اسلامی ایران چشم انداز پرمعنا در مقابل دیدگان جهانیان، مسلمانان و بویژه ایرانیان گشود. انقلاب اسلامی حرکت به سوی قله های معرفت و نور بود. چگونه و از کدام طریق می توان به آن منبع عظیم نورانیت دست یافت؟ العلم نورً یقذفه ا... فی قلب من یشاء. علم، معرفیت و دانایی نور است و از آن می بایست حرکت آغازیده تا به افق بلند سرافرازی دست یافت.

مرتضی علویان - عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

ادامه »»
سیاست زدگی مانع رسیدگی به فساد اداری ومالی در ایران

فساد اداری ومالی در تمام دنیا اتفاق می افتد واین نیست که فقط در ایران اختلاس وفساد باشد . بشر بدلیل فزون خواهی وحرص میل به افزودن سرمایه خود داردواز راهای مختلف برای تمایلات نفسانی خود بهره می جوید.رسیدگی به فساد اداری ومالی در کشور ما همواره با بن بست مواجه می شود حتی در دولتی که شعار مبارزه با آن را داده است.

ادامه »»
تودیع و معارفه سرپرستی بانک تجارت مازندران برگزار شد.

با انتصاب ایرج نیک اختر به سمت سرپرستی امور شعب شمال و شمال شرق تهران / مراسم تودیع ایرج نیک اختر( مدیریت سابق شعب استان مازندران ) ومعارفه ولی ا.. خدابخشی - مدیریت جدید شعب استان مازندران - با حضور زکی - مدیر امور استانها- و رحیمی - رییس اداره هماهنگی استانها برگزار شد.

ادامه »»
مقبول طبع مردم صاحب نظر!

اصطلاحاتی در جامعه ما ورد زبان مردم است که مثلاً "فلانی آدم خوبی است" و یا اینکه "فلانی نیتش پاک است" و از این قبیل جملات که همین نگرش هم مقدمه رویکرد بخشی از جامعه را به اینگونه افراد و زمینه واگذاری مسئولیتها و امانتها را فراهم می آورد و اگر چه برخی از این رویکردها، منجر به شکوفائی استعدادهای ناشناخته در عرصه مدیریت می شود.

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
مازندران قطب گردشگری جهان اسلام می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به وجود مواهب طبیعی بکر و سالم در استان، اذعان داشت: مازندران در آینده ای نزدیک قطب گردشگری جهان اسلام می شود /صنعت توریست و گردشگری پس از نفت و خودروسازی، سومین صنعت دنیا با گردش مالی بالا و اثرگذار است.

ادامه »»
سرانه فضاي ورزشي بابلسر بالاتر از استاندارد كشوري است

 رييس اداره تربيت بدني بابلسر گفت : بابلسر با سرانه فضاي ورزشي 170 سانتي مترمربع براي هر شهروند بابلسري ، دارنده رتبه اول سرانه فضاي ورزشي در استان و 70سانتي متر بالاتر از استاندارد فضاي ورزشي كشور است.

ادامه »»
افتتاح نمايشگاه بزرگ كتاب در شرق مازندران

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب شرق مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان نکا خبر داد /  این نمایشگاه با همکاری نشر سیلیس تهران از 24 شهریور ماه به مدت سه هفته تا 15 مهر ماه انجام می‌شود.

ادامه »»
موانع اجتماعی چالش جدی فراروی پروژه های عمرانی در مازندران

یکی از مهمترین چالش های فراروی پروژه های عمرانی در مازندران عوامل اجتماعی است. عوامل اجتماعی یا همان مقاومت های محیطی موجب کندی عملیات اجرایی پروژه ها وطولانی شدن زمان تکمیل آن می شود.

ادامه »»
برخورد نامناسب پلیس با یک جوان بابلی

چند شب پيش حادثه اي براي يک جوان کارگر در بابل اتفاق افتاد که از قضا،يکي از همکاران خبرنگار شاهد ماجرا بود و گزارش عيني واقعه را براي ما ارسال کرد.گزارش زير قصد ندارد عملکرد نيروي انتظامي را تماما" زير سئوال ببرد،اما نمي شود کاستي ها را ديد و سکوت کرد.تمايل داريم پاسخ نيروي انتظامي را هم در رابطه با عملکرد برخي از پرسنل قانون شکن خود در همين پايگاه انتشار دهيم.

ادامه »»
يك‌هزار کشتی تجاری خالي از مازندران مي‌روند

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: از نگرانی‌های حمل و نقل دریایی استان این است که در سال بیش از يك‌هزار فروند کشتی تجاری وارد استان می‌شود اما همه خالی بازمی‌گردند

ادامه »»
حقوق کارگران در واگذاری بنگاه‌ها ناديده گرفته مي‌شود

در واگذاری بنگاه‌های اقتصادی که برای کوچک‌سازی دولت صورت گرفته است حقوق کارگران نادیده گرفته شده است /  نمایندگان مجلس هشتم برای محقق شدن اهداف جامعه کارگری و بهبود وضعیت این زحمتکشان پرتلاش کشور عملکرد مناسبی نداشتند.

ادامه »»
فرمانداربابل میان رفتن ونرفتن

بحث رفتن فرمانداربابل به استانداری ابتدادر محافل سیاسی وسپس در رسانه ها مطرح گردید / درمملکت ما تازمان تودیع پشت پرده اتفاقات فراوانی رخ می دهد / همان پیشنهاد سال قبل عزل محترمانه محسوب می شد / در عصر کنونی نه رسانه ها را برای اطلاع رسانی گریزی هست / نه اخبار کاملا محرمانه در کارتابل مقامات سیاسی می ماند.

ادامه »»
دولت جهاد اقتصادی را جدی بگیرد

دولت از عملکردهای خود گزارشی شفاف ارائه دهد و جهاد اقتصادی را به عنوان یک اصل جدی بگیرد / ورود عرفان‌های کاذب و وارداتی حاشیه‌هایی است که با تخریب ذهن جوانان به اسلام ضربه وارد می‌شود / طبرسی یاد و خاطره دو شهید دولت شهید رجایی و باهنر را در جمع نمازگزاران ساروی گرامی داشت / نباید اجازه دهیم تا اسلام به دست نااهلان بیفتد.

ادامه »»
آقای استاندار چگونه بر کار همکارانش نظارت می کند؟

اینکه انتخاب طرح های عمرانی با چه اراده ایی  صورت می گیرد؟،یا منابع دولتی با چه انگیزه ایی  به سمت برخی پروژه ها هدایت می شود ؟، وآیا اثربخشی هزینه ها وتوزیع منابع ارزیابی می شود ؟ وآخر آنکه عدالت درمحرومیت زدایی صورت می گیرد یاخیر؟ پرسش هایی است که افکار عمومی خواستارشفاف سازی و راستی آزمایی استاندار مازندران می باشند

ادامه »»
پشت صحنه رابطه منقدین و مسئولین

شاید برای بسیاری از مخاطبان جالب باشد که از پشت صحنه و ماوقع مسائل و روابط رسانه ای نشده ای که بین منتقدین با مسئولین وجود دارد، مطالبی را بدانند تا مکمل سلسله آگاهی های آشکارشان به استناد یادداشتها و محاجه هایی باشد که در رسانه های گروهی اعم از رسانه ملی، رسانه های مکتوب و یا رسانه های مجازی تجلی یافته و بدون واسطه در جریان قرار می گیرند.صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
فرا مغزها از مازندران

چرا نخبگانی که در استان مازندران رشد کرده اند و با تحصیل در مراکز آموزشی این استان به افتخاراتی اینچنین دست یافته اند برای ادامه ی تحصیل دانشگاههای استان خود را انتخاب نمی کنند؟ حمید مظاهری تبار -دانشجوی دانشگاه مازندران

ادامه »»
آیا اقتصاد اسلامی داریم؟

ایدئو لوژی و فرهنگ یک اجتماع روی تصمیم گیری و کنش و واکنش هاشون موثره. یعنی واکنش اقتصادی مسلمان با مسیحی متفاوت است. و واکنش اقتصادی ایرانی با ژاپنی و امریکایی متفاوت است. و حتی می شود گفت واکنش انسان مسلمان ایرانی امروز با واکنش همان انسان مسلمان ایرانی 100 سال قبل، در یک مساله ی اقتصادی تفاوت دارد. حمید مظاهری تبار -دانشجوی دانشگاه مازندران

ادامه »»
رئيس جمهور به داد محروميت‌هاي بابل برسد

امام جمعه بابل گفت: از رئیس جمهور می‌خواهم به داد ما برسد زیرا محرومیت بابل و مشکل آب شرب، زباله، جاده و گاز این شهرستان به حدی است که شایسته مردم ولایی این منطقه با پیشینه دینی و علمی نیست.

ادامه »»
اهمیت احزاب رادر توسعه کشور جدی بگیریم

احزاب علاوه بربرنامه ،دارای انسجام تشکیلاتی،نیروهای آموزش دیده ،مانیفست، ارگان اطلاع رسانی ،سیستم کنترلی وساختار لازم برای حضور سازمان یافته در قدرت هستند. در کشور های توسعه یافته نیروهای حزبی پس از طی آموزش های لازم وارتقا سلسله مراتبی در درون حزب واردمصادر اجرایی ورقابت های پارلمانی می شوند. ایرج نیازآذری

ادامه »»
روز قدس پشتوانه امنیت کشور و حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر این که به لطف خداوند امسال نیز روز قدس با عظمت‌تر برگزار می شود تصریح کردند: روز قدس پشتوانه امنیت کشور است و هر ایرانی که روز قدس به خیابان می آید در واقع به امنیت کشور و ملت و حفظ دستاوردهای انقلاب کمک کرده است.

ادامه »»
روز قدس روز بیداری ملتهای آزاده اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی : روز قدس به عنوان تجلی وحدت، همبستگی و همدلی مسلمانان جهان، علیه نظام ظلم و تبعیض رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی و روز پیوستن به خیل عظیم آزادی خواهان جهان و مبارزه در برابر متجاوزان ستمگر یاد کرد.

ادامه »»
‌مطالب طرح شده در مورد چادر خلاف قرآن است/ هر کسی اظهارنظر دینی نکند

مدیر گروه مطالعات زن و خانواده پژوهشکده باقرالعلوم(ع)با انتقاد شدید از مطالبی که در مورد چادر مشکی عنوان شده است، این سخنان را بر خلاف فلسفه حجاب در قرآن دانست و گفت: از هر عاملی که موجب جلب توجه شود، نهی شده است.

ادامه »»
ضرورت تعمیق درسهای نهج‌البلاغه/ نهج‌البلاغه را برای جوانان کاربردی کنیم

مدیرعامل بنیاد نهج البلاغه با تأکید بر اینکه باید فضا و بستر لازم برای گسترش و تعمیق درسهای نهج البلاغه ایجاد شود گفت: نهج البلاغه باید بر اساس تقسیم بندی اقشار اجتماعی در دسترس آنها قرار گیرد تا مفاهیم و مطالب آن به صورت کاربردی وارد زندگی روزمره شود.

ادامه »»
شاليكاران مازندران از سطح قيمت هاي برنج در بازار عرضه رضايت دارند

همزمان با برداشت شالي در اراضي كشاورزي مازندران ،برنج درجه يك طارم محلي و هاشمي با حداكثر 10 درصد شكستگي در واحدهاي شاليكوبي هر كيلو حدود 28هزار ريال به فروش مي رسد و شاليكاران از وضعيت كنوني بازار راضي به نظر مي رسند.

ادامه »»
شبکه تبرستان در انعکاس اخبار بابل کم کاری می کند

فرماندار بابل گفت: شبکه تبرستان در انعکاس اخبار مشکلات، تنگناها و عملکردهای دستگاههای اجرایی شهرستان کم کاری می کند و صدا و سیما در حق بابل بی‌عدالتی کرده و در انعکاس اخبار شهرستان با وجود این همه مشارکت و حضور مردمی در صحنه‌های مختلف حساست به خرج داده که امیدواریم در این باره شاهد رفع این مشکل باشیم

ادامه »»
نقشه جریان انحرافی چیست؟

اگر بپذیریم که اس و اساس معیار برای صراط مستقیم وجود ولایت فقیه است و اصولگرایی دائر مدار آن تعریف می شود، بنابراین هر جریانی که با ولایت فقیه میانه تابعی و مرید و مرادی نداشته باشد، به نوعی جریان انحرافی محسوب می شود.  با این برداشت از جریان انحرافی دامنه آن توسعه یافته و زخم هایی که بر الگوهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی وارد می شود همه از همین ناحیه است.دکتر غلامعلی رنجبر - استاد دانشگاه

ادامه »»
حكمت امام حسن مجتبی (ع)

امام مجتبی (ع) شهرت به گفتن كلمات حكیمانه دارد. حكمت در این جا به چه معناست؟ آیا مراد از آن فلسفه است یا چیزی دیگر؟ رسول جعفریان

ادامه »»
رامسر بلاتکلیف انتخاب شهردار

رامسر شهر نمونه ی گردشگری نیازمند مدیریت پایدار جهت انجام و پیگیری پروژه های عمرانی ،گردشگری ، خدماتی و ... می باشد ،لذا از استان داری مازندران انتظار میرود نسبت به تسریع در ارائه ی پاسخ شورا و صدور حکم شهردار دستور لازم را صادر نماید.سید کمال سیدی -  عضو شورای شهر رامسر

ادامه »»
نفس‌های صنعت درمازندران به شمارش افتاده!

اخراج کارگران در شرايط كنوني درد مشتركي كه بين كارگر وكارفرما وجود دارد، درد واردات،كمبود نقدينگي،عدم اجراي مصوبات ازسوي دستگاهها ،عدم ارائه تسهيلات بانكي ومشكلات خاص آن،چك هاي برگشتي صاحبان فروش وسرمايه،تورم،خروج ماده 103 وعدم اجرائ آن عليرغم به تصويب رسيدن مجدد آن است. فرامرز درخشنده

ادامه »»
قابل توجه نامزدهای محترم انتخاباتی؛ اصول فروشی ممنوع!

امسال سال انتخابات و اوج گیری مجدد شور رقابتهای انتخاباتی نامزدهای ورود به مجلس شورای اسلامی در جامعه است و طبعاً عبور از خط قرمزهای اعتقادی، قانونی و اخلاقی، تهدید مسلمی است که متوجه جامعه ماست و از این جهت باید تاکید کرد که اصول فروشی، اخلاق ستیزی، اعتقادگریزی، تخریب گری، دروغ پراکنی، اختلاف افکنی، نفاق پیشگی و بالابردن خطرآفرین انتظارات و مطالبات عمومی از نظام و خلاصه نان به نرخ روز خوری و همرنگی با طیفهای نامتجانس با نظام، امری مذموم و در برخی از مواقع نیز ممنوع است!

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه

ادامه »»
باشگاه نساجی قائمشهر را حمایت کنیم

توقع همگان از ورزش استان بالا رفته است اما هیچ گاه این انتظارها برآورده نشده است.علت این بر آورده نشدن انتظار بالا بودن توقع ماست یا سطح کم کاری متولیان ورزش استان؟ چیزی که قطعا مسلم است حضور بعد از هجده سال در لیگ برتر و یا درخواست حمایت برای کمک به اقتصاد وورزش استان خواسته معقول و منطقی می باشد.

رضا شریعتی - وبلاگ نویس قائمشهری

ادامه »»
گزارش عملکرد یک ساله دانشگاه مازندران تشریح شد

تا پایان برنامه پنجم 33 هزار دانشجو خواهیم داشت / در یک سال گذشته 45 عضو هیات علمی جذب نمودیم / مجوز استخدام 238 عضو هیات علمی را گرفتیم / رابطه ام با تشکل های دانشجویی صمیمانه است / برای توسعه آموزش عالی به مشارکت های مردمی نیاز داریم / در طول یک سال گذشته فعالیت های بیشماری را به اتفاق همکارانم انجام دادم / حمایت های استاندار و نمایندگان برای فعالیت های انجام گرفته موثر بوده است .

ادامه »»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری : بيداري و روشنگري مهمترين رسالت خبرنگاران است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری رسالت خبرنگاران را بسیار مهم و حساس دانست و تصریح کرد : از خبرنگاران انتظار می رود سرعت ، دقت و امانت را به عنوان سه عنصر اساسی در عرصه اطلاع رسانی مورد توجه قرار دهند و با انعکاس دقيق ، درست و شفاف مشکلات و مسائل جامعه مطالبات حقيق مردم را پيگيري نمايند

ادامه »»
همایش روز خبرنگار

همایش روز خبرنگار 17 مرداد از ساعت 17:30 الی 22 با حضور وزیر ارشاد .

ساری / کیلومتر 17 جاده دریا ، سالن پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، خانه مطبوعات

ادامه »»
سختي كار جزو رسالت خبرنگار است

حرفه خبرنگاري حرفه‌اي سخت در كنار زيبايي‌هاي خاص خودش است.
گزارش از خديجه سياسرنژاد

ادامه »»
قداست قلم و امانت‌هاي بي‌شمار

سال‌ها مي‌آيند و مي‌روند و 17 مرداد تنها يك روز براي خبرنگاران است تا همين يك روز بهانه‌اي باشد براي اينكه به قداست قلمي كه در دستان ماست پي ببريم.

يادداشت از الناز پاكنيا

ادامه »»
درخشش جوان بابلی در آزمون سراسری سال 90

منطقه بندپی شرقی شهرستان بابل از دیر باز مهد عالمان و فضلای بنام بوده است ، جوانان این منطقه بسیار سخت کوش و ساعی می‌باشند و علی رغم محرومیت در کسب علم دانش از هیچ کوششی دریغ نمیکنند.

ادامه »»
زباله از تهديد تا فرصت

زباله در حال حاضر از مهمترين دغدغه ها در حوزه مديريت شهري مي باشد و با افزايش جمعيت شهر نشيني و نبود فرهنگ و آموزش لازم در توليد و تفكيك زباله به اين مشكل افزوده است .مهندس سیف اله علی نیا سخنگوی شورای اسلامی شهربابل

ادامه »»
جهاد اقتصادی ،CDS مدیریت شهری درایران

جهاد اقتصادی بعنوان منشورودستورالعمل آغازین سال 1390 توسط مقام معظم رهبری بایستی بعنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر درتحول مدیریت شهری به آن نگاه کرد. سیدعلی رحیمائی/مدیرروابط عمومی شورای اسلامی شهربابل

ادامه »»
نقدی بر سریال ساختمان پزشکان خدا را شکر تمام شد

احترام به پدر و مادر که از اساسی ترین ارزشهای دینی ماست در این مجموعه به راحتی به سخره گرفته شد و پدر و مادر موجوداتی خرفت و پول پرست و طمّاع معرفی می گردند که همیشه به دنبال منافع نامشروع خود هستند و در این راه حتی حاضرند که فرزندان و همسر خود را هم فدای طمع خود کنند.(مقاله وارده توسط دانشجوی دانشگاه مازندران)

ادامه »»
نارضایتی خریداران خودرواز خدمات پس از فروش

در کشور ما میزان رضایت مندی خریداران از خدمات پس از فروش شرکت های خودرویی بسیار پایین است واین نارضایتی ها بدلیل کم توجهی خودروسازان رو به افزایش است.

ادامه »»
ترافیک شدید در جاده هراز ( خبر اختصاصی مجله )

ترافیک و راهبندان چند کیلومتری در ابتدای جاده هراز ، حد فاصل پلیس راه جدید امل تا منطقه لهاش ، مسافران را کلافه کرده است.

ادامه »»
تعطیلات تابستانه وسال جهاد اقتصادی

چرا با اینگونه اقدامات دشمن شاد کن  فرامین رهبری معظم را کم اثر می کنید بعد چفیه گردن می اندازید وهی آقا آقا می کنید.آن چفیه  ایی که حضرت آقا برگردن می اندازند نماد ایثار واز خود گذشتگی است . اعلام سال جهاد اقتصادی یک شعار تزیینی سالانه نبوده و نیست بلکه فرمانی برای کار وتلاش بیشتر وبیشترمی باشد

ادامه »»
هزینه حق گرایی

بهترین پایکاه برای حق گویی،نظارت اجتماعی ،مراقبت عمومی وامر به معروف ونهی از منکر رسانه های گروهی هستند وهرچه عرصه برای فعالیت روزنامه نگاران واصحاب قلم باز تر باشد به همان نسبت جلوی بسیاری از تخلفات وسواستفاده ها گرفته می شود.مطبوعات  آزاد وحق گرا متضمن سلامت وشفافیت در جامعه هسستند.ومهمترین عامل ناامنی برای متخلفان .اگر جامعه ایی سالمتر می خواهیم  هزینه های حق گرایی را کاهش دهیم.

ادامه »»
ما برای توسعه استان آمده ایم.

شوق آفرینی ،نشاط اجتماعی ،انگیزش بخشی ،تحول آفرینی ، آگاهی بخشی ،نقد خرد ورزانه ،تحلیل عالمانه ،طرح مشکلات وارائه راهکارهای علمی،معرفی ظرفیت ها وفرصت ها ،شناسایی تهدیدات وچالش ها ،تببن آسیب ها ومعضلات از محورهای حرفه ایی مجله سایبری سلام مازندران می باشد. ایرج نیاز آذری - مدیر مجله

ادامه »»
جشن 26 نوروز ماه

جشن به مراسمی گفته می شود همراه با شادی و شعف که آن را انسانها به یاد مناسبت های که برایشان شیرین و تاریخی است برگزار می کنند. جشن ها به مناسبت های مختلف و در سطوح گوناگون هم چون خانوادگی، منطقه ای، ملی و بین المللی برگزار می شود. جشن های ملی و قومی به صورت عمده برای پاسداشت خاطرات و پیروزی های تاریخی یک قوم یا ملت برگزار می شود و ریشه در تاریخ آن ملت دارد.خیرالله کردی نیا / وبلاگ نویس بابلی

ادامه »»
فرماندار آمایش محور ،شهر بی برنامه

مهندس افشار مقدم فرماندار شهرستان بزرگ بابل در جلسه اخیر کمیته برنامه ریزی این شهرستان  نکات جالبی مطرح نمودند که بهانه تحریر این سطور گشت.ایشان بدلیل آشنایی با علم جغرافیا به ادبیات آمایش سرزمین که دیتا وبرنامه مهمترین رکن آنست بسیار علاقه مند می باشد ولی ساختار سیاسی واداری فرمانداری  وروحیات شخصی مهندس افشار مانع از جهت گیری تفکر تکنوکراتی مدیری است که می خواهد هوای شهرش را داشته باشد .

ادامه »»
مروری بر دلایل غیبت امام زمان حضرت مهدی(عج)

گروه دین و اندیشه: یکی از مسائلی که در مورد امام زمان(عج) سؤال می شود طول عمر ایشان است، موضوعی که با بررسی اجمالی تاریخ زندگی شخصیتهایی چون حضرت نوح مشخص می‌شود هیچ امر به ظاهر محالی، برای خداوند قادر و یکتا غیرممکن نیست.

ادامه »»
گلایه های کم اثر

خطیب محترم جمعه بابل طی دوهفته اخیر نسبت به کم توجهی اصناف واقشار در گرامی داشت مناسبت های مذهبی تذکر داده و گلایه داشتند.امام جمعه دلسوز شهرما از اینکه شعائر مذهبی کمرنگ وبی روح میآید ومی رود نگران بودند.

ادامه »»
برگزاری آزمون سراسری تابلوی عملکرد موفق واصلی یک دانشگاه نیست.

در کلاس درس سازمان ومدیریت  همهمه ایی برپاشد ،هردانشجویی تحلیل خودرا از اوضاع واحوال کشور ارائه می داد،طبق معمول همه محا فل کشورخودمان را با کشور های توسعه یافته مقایسه می  کردیم .استاد محترم  رو به دانشجویان کرد وبا ادبیات دل نشینی گفت.

ادامه »»
سخنی با شهردار جدید بابل

از آذرماه سال 1313که بابل صاحب شهرداری شد چهل وپنج شهردار به خود دید . یعنی طی 77سال گذشته بطور متوسط هر 17ماه یک نفردر شهر بزرگ شمال در بلدیه حکمرانی می کرد.تعویض زود به زودشهرداران به یک اپیدمی در این شهر تبدیل شده است.

ادامه »»
نفت فرصت ملی ،دریا تهدید ملی

برنامه پر بیننده گزارش خبری شبکه دوم سیما  سه شنبه شب بررسی طرح سالم سازی دریا و وضیعت  سواحل شمالی را با حضور استانداران گیلان ومازندران روی آنتن برد.

ادامه »»
چرایی انفعال نهادهای نظارتی

قانون گذار برای نظارت بر حسن اجرای منویات خویش  سازمان،ساختار  وسازوکارهای نظارتی را نیز در کنار دستگاه های اجرایی تعبیه نموده است.

ادامه »»
سازمان توسعه وعمران دریا وسواحل ،گامی زیر بنایی

در میان احکام مختلف برنامه پنجم توسعه ماده 187 آن برای استان های ساحلی از اهمیت بسزایی برخوردار است ،چه آنکه  براساس این ماده دولت مکلف به تشکیل سازمان توسعه وعمران دریا وسواحل  گردید تامطالعه  واجرای طرهای بهسازی وشنا زیر نظر وزارت کشور به عنوان متولی اصلی ساماندهی سواحل وطرح های شنا در سال اول برنامه   عملیاتی شود .

ادامه »»
دانشگاه مازندران جزء دانشگاه‌های کلیدی کشور است

دکتر ارسلان قربانی قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست با هیأت رئیسه دانشگاه مازندران گفت: دانشگاه مازندران جزء دانشگاه‌های کلیدی کشور می‌باشد.

ادامه »»